Echolalie nebo normální část vývoje řeči?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 14:56

Echolalie nebo normalni součást vývoje řeči?

Ahoj ženy,
Dekuji za pochopeni - anonym.
Mam holčičku, 21 mesicu, velice vesela, pořád se usmiva, rada blbne, je to pekny neposeda :) zajima se o děti, cizi lidi, sama se naji, napije z hrnečku, umi si umyt ruce a řekne si vždy o mydlo, chape i pokyny - jdi do koupelny a přines rucnik, mydlo, postaví vez, vkládá tvary do vkladacky, zviratkove puzzle, jezdí na odrazedle, umi ukazat všechny casti tela, některé i pojmenovat, napodobuje tancovani v televizi, vse chce delat taky, kdyz nema plinu dojde si sama na nocnik nebo rekne curat, ukaze spoustu veci v knížce, hodne umi i pojmenovat atd. Atd.

A ted otázka : ona hodne pouziva slova a nejsou mimo misu, kdyz ma spinave ruce, rekne špinavá, chce napit- rekne bumbat atd. Hodne po nas opakuje.. Poslední slova ve vetach, ale neni to pokazde, kdyz neco rekneme… Pujdes spinkat? Spinkat. Přijede deda? Deda.. Budes papat obidek? Obidek..

Vůbec mi to nepřišlo divne, naopak.. Ale kamaradka mela divne reci ( asi to nebude nejlepší kamoska) jak to tedy s temi echolaliemi je? Ja o tom nikdy neslysela, az ted zacala googlit :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9011
27.10.21 15:03

Nemá kapacitu zopakovat celou větu zopakuje poslední slovo. Je to dle mého uplně normální. Prostě s tebou komunikuje.. vždyt jí je něco přes rok a půl.. nejsou jí prostě ani 2 roky jak by s tebou měla mluvit? SPousta dětí řekne v tu dobu jen bác, máma, brm brm, atd. Ano jsou super truper výjimky co už v roce ap ůl mluví ve větách ale to prostě není standart.

Jak by podle kamarádky měla mluvit co přesně je na ni divné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 15:08

@ludmilaadamkova
Zminila jsem se pri psani, jak krasne opakuje a je ji moc hezky rozumet, tak psala. Ty jo, to delal kamarádky kluk taky a ma nějakou poruchu. No, její holcicka neříká skoro nic, knížky ji nezajimaji, aby si tam spolu ukazovaly, furt se jen vzteka.. Tak to mozna bylo umyslne, nevim.

• Citovat
  • Nahlásit
9011
27.10.21 15:12
@Anonymní píše:
@ludmilaadamkova
Zminila jsem se pri psani, jak krasne opakuje a je ji moc hezky rozumet, tak psala. Ty jo, to delal kamarádky kluk taky a ma nějakou poruchu. No, její holcicka neříká skoro nic, knížky ji nezajimaji, aby si tam spolu ukazovaly, furt se jen vzteka.. Tak to mozna bylo umyslne, nevim.

Ano máš tupé kamarádky :P nad tím se zamysli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
418
27.10.21 15:12
@Anonymní píše:
Ahoj ženy,
Mam holčičku, 21 mesicu, velice vesela, pořád se usmiva, rada blbne, je to pekny neposeda :) zajima se o děti, cizi lidi, sama se naji, napije z hrnečku, umi si umyt ruce a řekne si vždy o mydlo, chape i pokyny - jdi do koupelny a přines rucnik, mydlo, postaví vez, vkládá tvary do vkladacky, zviratkove puzzle, jezdí na odrazedle, umi ukazat všechny casti tela, některé i pojmenovat, napodobuje tancovani v televizi, vse chce delat taky, kdyz nema plinu dojde si sama na nocnik nebo rekne curat, ukaze spoustu veci v knížce, hodne umi i pojmenovat atd. Atd.

A ted otázka : ona hodne pouziva slova a nejsou mimo misu, kdyz ma spinave ruce, rekne špinavá, chce napit- rekne bumbat atd. Hodne po nas opakuje.. Poslední slova ve vetach, ale neni to pokazde, kdyz neco rekneme… Pujdes spinkat? Spinkat. Přijede deda? Deda.. Budes papat obidek? Obidek..

Vůbec mi to nepřišlo divne, naopak.. Ale kamaradka mela divne reci ( asi to nebude nejlepší kamoska) jak to tedy s temi echolaliemi je? Ja o tom nikdy neslysela, az ted zacala googlit :(

Můj syn v té době neříkal skoro nic 😂 teď má dva roky a kousek, konečně začíná opakovat 🙏 kdyby moje dítě mluvilo jak vaše tak jsem šťastná 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
27.10.21 15:17

Je to šikovná holčička, neboj.
Ale můj manžel tohle dělá a to je horší :lol: Fakt bych ho zabila. Příklad: Podáš mi prosím to máslo? Máslo?
Potřebujeme nakoupit. Nakoupit?

A takhle pořád… Leze mi to na nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3085
27.10.21 15:33

Opakovani je normalni cast vyvoje. Kdyz to dela dite jeste ve skoro 4 letech, tak je to porucha. Navic k tomu jsou i nedostatky v dalsich oblastech vyvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4184
27.10.21 15:39
@Anonymní píše:
@ludmilaadamkova
Zminila jsem se pri psani, jak krasne opakuje a je ji moc hezky rozumet, tak psala. Ty jo, to delal kamarádky kluk taky a ma nějakou poruchu. No, její holcicka neříká skoro nic, knížky ji nezajimaji, aby si tam spolu ukazovaly, furt se jen vzteka.. Tak to mozna bylo umyslne, nevim.

při prvním příspěvku jsem vzpomínala, jak to v té době bylo u nás… tady u toho si myslím, že Tě „kamarádka“ chtěla ranit… pokud je jinak vše ok, neřeš, pokud Tě to trápí, zeptej se pediatra, co si o tom myslí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15933
27.10.21 15:40
@Anonymní píše:
@ludmilaadamkova

Jako fakt?? A jinak jsi v pohode…?
Ta jeji poznamka byla teda docela nevinna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35437
27.10.21 15:45
@Anonymní píše:
Ahoj ženy,

Vůbec mi to nepřišlo divne, naopak.. Ale kamaradka mela divne reci ( asi to nebude nejlepší kamoska) jak to tedy s temi echolaliemi je? Ja o tom nikdy neslysela, az ted zacala googlit :(

Tohle nezní jako echolálie. To je nejspíš normální součást vývoje řeči.

Echolálie vypadají jinak a posuzují se i v kontextu dalšího chování dítěte. Při echoláliíc dítě opakuje často celou větu a to i s intonací, melodií. Vůbec to nemusí (a většinou není), nšco, co člověk řekl tomu dítěti, ale třeba slogan, když běží reklama. Navíc se na nich PAS dítě obvykle zasekne a opakuje je delší dobu dokola.

Příspěvek upraven 27.10.21 v 15:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35437
27.10.21 15:48
@Anonymní píše:
@ludmilaadamkova

Tak jestli se před kamarádkou, jejíž dítě zatím nemluví, vytahuješ, jak to tvoje mluví bezvadně, tak se nedá úpně vyločit, že tě ranit chtěla. Nebo umlčet.

Ale to nic nemění na tom, že echolálie to nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 15:49

@Lucie_Sx nebudu tu vypisovat vse, co psala a zminovala a v jakem duchu se pak konverzace vedla, nacez jsem napsala to, co jste zvyraznila, to neni predmetem dotazu, takze bych byla vdecna, kdyz byste se do me nenavazela a neurazela me. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
17107
27.10.21 15:52

Moje podobně stará dcera to nedělá, vůbec toho totiž zatím moc nenamluví. Ale i tak je to to podle úplně v pohodě - prostě se učí jazyk. Slyší slovo a zkusí si ho říct. V cizině bys to dělala taky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 15:53

@Bábrdl nemyslim si, ze je to o vytahovani, ale kdyz se me nekdo zepta, tak budu lhat, jen protoze neci dite, manzel, rodič.. To je fuk, určitě věci dela nebo nedela?

Je to vytrzene z kontextu, nevíte nic, tak nechapu ty utoky.

Dekuji vsem maminkam, ktere byly schopné mi normalne odpovědet..

• Citovat
  • Nahlásit
15933
27.10.21 15:54
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx nebudu tu vypisovat vse, co psala a zminovala a v jakem duchu se pak konverzace vedla, nacez jsem napsala to, co jste zvyraznila, to neni predmetem dotazu, takze bych byla vdecna, kdyz byste se do me nenavazela a neurazela me. Dekuji

Takze v pohode nejses :nevim:.
Klid, neber vsechno jako utok. O nic nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat