Egypt, Marsa Alam, jaký hotel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SarkaNovo
Závislačka 3548 příspěvků 27.12.18 11:15
Egypt, Marsa Alam, jaký hotel

Ahoj, chceme jet v červnu do Egypta, s dvěma dětmi, proto prosím o tip, kde jsou pozvolné pláže, aby se mohly koupat i děti. A hotel aby nebyl moc velký, aby nebyla hlava na hlavě.
A ještě se chci prosím zeptat:vy, co jste byli už v Egyptě, neměli jste střevní potíže?
Děkuji vsem :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 3056 příspěvků 27.12.18 11:20

@SarkaNovo typ nedám, my byli v Hurghadě, co se střevních potíží týká, je to buď a nebo.. Můj bývalý měl průjem jeden den, spíš bych řekla, že z jídla, byli jsme tam 12 dní. A během toho tam byla skupinka Čechů na 7 nocí a mladý pár :poblion: celé čtyři dny. Delegáti většinou prodávají tablety, kupte si je od nich, mají je daleko levnější. Nebo vám je předepíše český lékař předem, ale žádné volně kupované nezaberou,nemá smysl je vozit z ČR. Důležité vyhýbat se ledu, zmrzlině a kohoutkové vodě, hlavně u čištění zubů, sprchování.. Pro dospělé super zabírá panák slivovice na lačno. Desinfikuje to. Je to rada ooravdu od lékaře :palec:

punkerka89
Kecalka 230 příspěvků 27.12.18 11:20

ahoj doporucuji dream lagoon(nekdy je psany jako dream garden)-diky tomu ze je déle melcina a da se i snorchovat kde staci dospely a hodne se vidi-dcera(5 let) snorchlovala jak divá videla zelvu atd,a ja trochu strevni potize,dcera ne

elinka90
Závislačka 2561 příspěvků 27.12.18 12:01

recenze na konkrétní hotely najdete na invii. Je těžké říct jestli budete mít střevní potíže. V Hurghadě jsme neměli v Marsa Alam ještě snad 14 dní po příletu.

Bubla_Bučková
Závislačka 4568 příspěvků 27.12.18 12:05

A jak to tam dopadlo s tím žralokem? :think:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 27.12.18 12:12

Ahoj, za mě koukněte na Jaz Solaya nebo Brayka. My tedy milujeme Utopii, ale tam je mělčina pár metrů, tak záleží, s jak starými dětmi pojedete. Ve všech je i český animační klub, záleží, od jaké ck vyberete. Nádhernou pláž má hotel Malikia, hotel je na tom ale hůř a neznám snad nikoho, kdo by tam problém neměl. Ve výše uvedených jsme my problém neměli, ale je to opravdu hodně individuální. Pak ještě Tulip je menší a má pěknou pláž.

Pokud netrváte ma Marse, jednoznačně Magic Life Kalawy. Pro šnorchlující molo, pro děti super zátoka. Výborné služby, jídlo, český animační klub.

vulpes
Kelišová 5058 příspěvků 27.12.18 12:25
@katyna1984 píše:
Ahoj, za mě koukněte na Jaz Solaya nebo Brayka. My tedy milujeme Utopii, ale tam je mělčina pár metrů, tak záleží, s jak starými dětmi pojedete. Ve všech je i český animační klub, záleží, od jaké ck vyberete. Nádhernou pláž má hotel Malikia, hotel je na tom ale hůř a neznám snad nikoho, kdo by tam problém neměl. Ve výše uvedených jsme my problém neměli, ale je to opravdu hodně individuální. Pak ještě Tulip je menší a má pěknou pláž.Pokud netrváte ma Marse, jednoznačně Magic Life Kalawy. Pro šnorchlující molo, pro děti super zátoka. Výborné služby, jídlo, český animační klub.

Pod to bych se taky podepsala…

kam2
Závislačka 3496 příspěvků 27.12.18 12:34

Kalawy je super hotel, ale z letiště do něj pojedete hodinu a půl. Doporučila bych Solayu nebo Lamayu. Je to 10min od letiště, služby super. Na strevni problémy doporučuji koupit na první schůzce antinal u delegáta. Dělá se případně i v sirupu pro děti.

berry4
Nadpozemská drbna 28345 příspěvků 27.12.18 13:12

Antinal v každé nemocnici za na naše za cca 25 kč. Jen v nemocnici,jinde nekupovat ! Jinak vás natáhnou všude :D Já si tam koupila i Zovirax na naše za cca 21 kč .
Jinak za Hurghadu jedině Arabia azur resort, je tam jak molo s korály , tak i několik krásných lagun.
Průjem jsme měli všichni krom dcerky, to se snad nedá nějak obejít, po antinalu cca 4 dny,ale při blízkosti WC se s tím dalo v pohodě všechno.

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 27.12.18 13:36

Pozor na to, v Marse je velká, vlastně drtivá většina hotelových pláží prostě na korálovém útesu, takže do volného hlubokého moře vstup po mole, pláže vlastně nejsou klasické pláže, ale prostě korálové melčinky, no a s odlivem dost bez vody, někde voda není vůbec. Dále v Marse je prostě větrno, dost dnů z roka, a spolu s tím velké vlny, takže šasto se na moře z mola nedá jít, není to bezpečné, klidně se 14 dnů může stát, že se prostě nedá jít přes molo do moře.Levnější a celkem pěkná je Aurora, ale má pláž přes silnici, co já tak odhadnu( odhady vzdáleností nejsou moje silná stránka :mrgreen: ) tak asi 350metrů. Tam je voda i při odlivu a je to prostě klasická zátoka s pozvolným vstupem. No a obsolutní top je pláž abu dabbab, jemňounký písek, zátoka, dá se tam jít po pás, strčit hlavu do vody a jít ke korálu. Hotel Malikia, ale nespňuje tedy ono malý, s málo lidmi. Je velký, s hodně lidmi, žádaný, nejlepší léta ma za sebou, je opotřebený ( na můj vkus) a dost předražený. Hodně předražený. Ale abu dabbab je prostě nej. Dá se to řešit ještě hotely poblíž, kde se dá sehnat ubytování za třetinu, jsou na vyšší úrovni, klidné, fajn a na pláž prostě za 5 minut dojet taxíkem. Průjem, v Marse a okolí je všechno daleko, pokud nejsi přímo v Marse, většina hotelů tam není, takže nemocnice jakože není poblíž na to, aby sis tam jela koupit prášek. Všude jsou lékárny a loni jsme platili za balení Antinalu ( totéž co náš ercefuryl, loni se nedal koupit, prostě v celé republice nebyl) 10 eur. Průjem pravděpodobně dostanete, ono to ani nemusí být špínou, ale jiným složením minerálů. Asi jak kdo, s průjmem prostě počítej. Prostě z hlediska pravděpodobnosti je pravděpodobnější, že dostanete než že nedostanete. My už málokdy, ale lítáme tam často, jsme zvyklí :mrgreen:

terinka4444
Hvězda diskuse 69434 příspěvků 27.12.18 13:38

Jo a ještě dávej pozor na letenky, aby to fakt bylo do Marsy, abyste neletěli do Hurghady a pak nepřejížděli autem nebo autobusem, to je cesta na 4 hodiny, často vyplňují lety tak, jak se jim hodí. Loni jsem se s tím setkala prvně, koukala jsem jak blázem, naštěstí jsem to zaregistrovala před nákupem, myslela jsem, že je chyba v letech, a ono ne, z cestovky mi říkali, že je to běžné.

punkerka89
Kecalka 230 příspěvků 27.12.18 13:43
@elinka90 píše:
recenze na konkrétní hotely najdete na invii. Je těžké říct jestli budete mít střevní potíže. V Hurghadě jsme neměli v Marsa Alam ještě snad 14 dní po příletu.

tam ale ty recenze jsou zavadejici,my jsme byli letos jeste v tunisu a uz jsme meli zaplacenou dovolenou a pak sem najak koukala na foto na netu a objevila sem recenze na invii za cela leta pozitivni az za letosek same hodne spatne no mlea sem zkazene teseni na dovolenou :( a zbytecne-byla to krasna dovolena ciste pokoje atd.

Purple Rain
Povídálka 35 příspěvků 27.12.18 14:17

Za sebe v Marse doporučuji Utopia Beach Club. Nikdo žádné střevní problémy neměl, nápoje byly pouze z lahví, nikoli z mixu, do vody lze přímo z pláže.

elinka90
Závislačka 2561 příspěvků 27.12.18 14:20

@punkerka89 já zas bez recenzí nikam nejedu a zatím se vyplatilo. Čtu i zahraniční recenze, abych opravdu věděla kam jedu na co se připravit. Jednou jedinkrát jsem letěla do hotelu bez recenze zrovna Marsa Alam a takovou chybu bych v životě neudělala.

pocker
Kecalka 274 příspěvků 27.12.18 14:33

Do Egypta by mě nikdo nedostal! Už jen skrz děti..známá byla s manželem a dítětem v Hughadě a celý týden byly pos..ní. Manžel zkončil až v nemocnici na kapačkách.
Od té doby tak vychvalovaný Egypt už nikdy neletěly.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Naše holky milionářky: Kolik si vydělaly české tenistky na Australian Open?

České tenistky na právě probíhajícím Australian Open řádí! Karolína Plíšková... číst dále >

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >