Egypt - nákupy a smlouvání

31.12.19 09:43

Egypt - nákupy a smlouvání

Ahoj, v létě letím do Egypta a zajímalo by mě jestli se může smlouvat i v hotelových obchůdcích. Vím že se smlouvá běžně ve městech, ale co v hotelu?
A nevíte kolik tam tak stojí (+-) takové ty fake kabelky a trička? Třeba LV nebo Ck
Díky moc :lol:

A klidně pište tipy co si určitě v Egyptě koupit :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

31.12.19 09:48
@Anonymka0007 píše:
Ahoj, v létě letím do Egypta a zajímalo by mě jestli se může smlouvat i v hotelových obchůdcích. Vím že se smlouvá běžně ve městech, ale co v hotelu?
A nevíte kolik tam tak stojí (+-) takové ty fake kabelky a trička? Třeba LV nebo Ck
Díky moc :lol:A klidně pište tipy co si určitě v Egyptě koupit :palec:

Jak kde..smlouvat se může kdekoliv.
Nicméně v hotelu je to 2-3× tak dražší než jinde.
Nevím, kam letíte..ale pokud do Hurghady, tak je lepší fakt jít mimo hotel..jsou i místa kde je fix Price, třeba bazaar Cleopatra nebo Senzo Mall

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 09:49

@KahlanAmnel Letíme do Marsa Alam do Jaz Solaya.
A ok, právě říkám si že je to takový lepší hotel, tak abych je nějak neurazila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 09:54
@Anonymka0007 píše:
@KahlanAmnel Letíme do Marsa Alam do Jaz Solaya.
A ok, právě říkám si že je to takový lepší hotel, tak abych je nějak neurazila.

Uvidíš sama…buď budou mít uvedené ceny nebo můžeš smlouvat.
Smlouvání je jejich národní sport, takže neurazíš.
Lepší je jet do Port Ghalibu..tam se smlouva velmi dobře :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2856
31.12.19 15:28
@Anonymka0007 píše:
Díky moc :lol:A klidně pište tipy co si určitě v Egyptě koupit :palec:

No tak kupovat fake tricek je fakt kauf :roll: :roll:, radeji si usetei na original nebo si udelej vylet do Londyna nebo Berlina, kde jsou velke povanocni slevy a znaxky koupis za hubicku..v Egypte maji krasne papyrusy nebo alabastr. sosky..skaraby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 16:33

@lilith1 A co je na tom? Ne každý má 22 tisíc na kabelku :)
A kdyz letím už tam a mají tam ty fake, tak proč ne? Kdyz vypadá úplně stejně a je pouze rozdíl v ceně. Nevidím na tom nic špatného.
Papyrus mám. Ale díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 16:34
@Anonymka0007 píše:
A kdyz letím už tam a mají tam ty fake, tak proč ne? Kdyz vypadá úplně stejně a je pouze rozdíl v ceně. Nevidím na tom nic špatného.
Papyrus mám. Ale díky :mavam:

Rozpadají se rychle..lepší kvalitu mají v Turecku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 16:39

@KahlanAmnel :) je jasné, že kvalita nebude stejná, ale s tím počítám :grin:Ale na tahání do práce mi to stačí.
Kdyztak další rok do Turecka teda :D!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6519
31.12.19 16:39
@Anonymka0007 píše:
Papyrus mám. Ale díky :mavam:

pokud nemáš opravdu extrémně podařený fake, tak většina lidí, co vlastní originál, tu kabelku pozná. Jinak už je to hodně dávno, ale v hotelech atd ceny byly dané, u zboží normálně byla cenovka. Ve městě a na trhu už se smlouvalo. Já tam naposled byla před převratem a smlouvání bylo strašné, obchodníci si strašně dovolovali a ceny hodně šponovali, když viděli evropany. Zároven jejich turismus dostal hodně velkou ránu, takže by situace mohla být lepší. Co si v Egyptě koupit - asi bych si přivezla nějakou alabastrovou vázu, ale bacha, egyptané jsou strašně dobří v padělání a když jsme doma do vázy, co vypadala jako kamenná, nalili vodu, váza se nám roztekla, byla asi ze sádry nebo něčeho takového :mrgreen: pak všude mají papyrus s obrázky, malé napodobeniny památek, sošek… umějí padělat i papyrus, průvodce nás tehdy varoval, at nekupujeme ve městě ale přímo ve výrobně. Ale upřímně, pro dospělého člověka mi to všechno přijde jako krámy. Zrovna Egypt mi na nákupy přijde celkem nic moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 16:57
@Anonymka0007 píše:
@KahlanAmnel :) je jasné, že kvalita nebude stejná, ale s tím počítám :grin:Ale na tahání do práce mi to stačí.
Kdyztak další rok do Turecka teda :D!

Tak po koupání v Rudém moři zda budeš chtít se koupat jinde..no nevím nevím :mrgreen:
Já osobně jsem tam tak už nějak zůstala a nemůžu se přinutit letět i jinam. :mrgreen:
Ale miluji ten podmořský svět fakt moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 17:04
@Lalelale píše:
pokud nemáš opravdu extrémně podařený fake, tak většina lidí, co vlastní originál, tu kabelku pozná. Jinak už je to hodně dávno, ale v hotelech atd ceny byly dané, u zboží normálně byla cenovka. Ve městě a na trhu už se smlouvalo. Já tam naposled byla před převratem a smlouvání bylo strašné, obchodníci si strašně dovolovali a ceny hodně šponovali, když viděli evropany. Zároven jejich turismus dostal hodně velkou ránu, takže by situace mohla být lepší. Co si v Egyptě koupit - asi bych si přivezla nějakou alabastrovou vázu, ale bacha, egyptané jsou strašně dobří v padělání a když jsme doma do vázy, co vypadala jako kamenná, nalili vodu, váza se nám roztekla, byla asi ze sádry nebo něčeho takového :mrgreen: pak všude mají papyrus s obrázky, malé napodobeniny památek, sošek… umějí padělat i papyrus, průvodce nás tehdy varoval, at nekupujeme ve městě ale přímo ve výrobně. Ale upřímně, pro dospělého člověka mi to všechno přijde jako krámy. Zrovna Egypt mi na nákupy přijde celkem nic moc.

Ale kdepak..Egypt je na nákupy super.. i zlato se tam dá koupit levněji než u nás..jen to chce smlouvat.
Ano muslimové šponují ceny…to co koupíš ve fix Price za 2$ tak chtěj i 50$ :mrgreen:
Je to jejich koníček.
Tak třeba Antinal v hotelovém resortu stojí i 40$ a nesmlouvají :mrgreen: moc dobře chápou, že když ho někdo chce, tak ho potřebují.
Ve městě se dá koupit za $…
Takový prostě jsou.. ale pokud to člověk umí, tak lze nakoupit i levně.
V Marsa Alam je nevýhoda, že je to vlastně poušť, takže v hotelu budou natahovat a šponovat ceny na maximum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6519
31.12.19 17:09

@KahlanAmnel já se přiznám, že nejsem takový znalec, abych poznala falešné zlato na pohled (pokud teda není extrémně špatné a není to úplně do očí bijící) a tak bych si to u nich nekoupila. Nevěřila bych v pravost. Jj to si přesně vybavuju. Nějaká tretka v hodnotě dolaru a prodavač sebevědomě požadoval třeba cca 30 dolarů :lol: a když jsme odešli, tak za námi nadával

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 17:16
@Lalelale píše:
@KahlanAmnel já se přiznám, že nejsem takový znalec, abych poznala falešné zlato na pohled (pokud teda není extrémně špatné a není to úplně do očí bijící) a tak bych si to u nich nekoupila. Nevěřila bych v pravost. Jj to si přesně vybavuju. Nějaká tretka v hodnotě dolaru a prodavač sebevědomě požadoval třeba cca 30 dolarů :lol: a když jsme odešli, tak za námi nadával

Tam v klidu..Egypťané jsou vývozce zlata. Jen tedy nakupovat v klenotnictví nikoliv na tržišti..
Ceny zlata tam ale nejsou tak natažené :mrgreen:
Jo to oni hrozně rádi..čím větší ptákoviny tím větší ceny..
Pro ně jsou Evropané boháči a bohužel Německo za to může :mrgreen:
Němci nesmlouvají, takže si i sádrovou sošku Nefertiti koupí v klidu za nehoráznou sumu. :mrgreen:
A pak to dělají každému. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6519
31.12.19 17:27

@KahlanAmnel a dá se jim věřit, jakmile je to kamenný obchod, nebo musíš jít někam na doporučení? Relativně nedávno tu byla žena, co si v českém klenotnictví koupila falešné stříbro. Dokonce to mělo i vymyšlený rádoby punc :zed: což v čr mě docela šokovalo. Egyptský punc bych vlastně vůbec nepoznala. Haha Němci to kazí koukám všude :mrgreen: v jiné diskuzi si zase stěžovali holky na Němky, že kazí Turky a budí v nich dojem, že všechny evropanky jsou tam za sex turistikou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.12.19 17:41
@Lalelale píše:
@KahlanAmnel a dá se jim věřit, jakmile je to kamenný obchod, nebo musíš jít někam na doporučení? Relativně nedávno tu byla žena, co si v českém klenotnictví koupila falešné stříbro. Dokonce to mělo i vymyšlený rádoby punc :zed: což v čr mě docela šokovalo. Egyptský punc bych vlastně vůbec nepoznala. Haha Němci to kazí koukám všude :mrgreen: v jiné diskuzi si zase stěžovali holky na Němky, že kazí Turky a budí v nich dojem, že všechny evropanky jsou tam za sex turistikou :lol:

Raději bych volila,, luxusní,, čtvrť…ta si podvody dovolit nemůže, víceméně je turismus živý a jsou si vědomi,, recenzí,,.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama