Ekokůže nebo raději textilní potah?

2318
5.6.06 16:29

Eko kůže nebo raději textilní potah?

Ahoj,

plánujeme koupit novou sedačku do obýváku. Zatím tam máme starší rozkládací futon, na který povlékám samonapínací prostěradlo, aby nebyl vidět původní zničený potah. Nemůžu se rozhodnout, jestli pořídit pohovku s textilním potahem - třeba pracím, nebo radši v eko kůži. Jde mi o údržbu. Už po dvou třech dnech je prostěradlo na futonu dost špinavé, takže, pokud bysme koupili textil, musela bych asi 1× za 14 dní čistit vanishem?… Předpokládám, že eko kůže se dá líp udržovat. Zase ale máme obavu, že není tak příjemná na sezení - v zimě studí, v létě se na ni lepí nohy. Najde se někdo, kdo má zkušenosti s eko kůží?

Díky předem

Lasička a Matýsek 17 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1274
5.6.06 17:00

Ahojky my máme koženou sedačku. Pro mě je to super na údržbu, stačí je přetřít a všechno je prač. Před ní jsme měli textilní a celkem světlou a v ní byl za chvíli zažraný prach, byla vyšoupaná a fleky nešla pořádně vyčistit. Jen malý na ní chce zkoušet svoje nehtíky, tak na ni dávám deku, když s náma je pcek na sedačce…Jenom je fakt, že na nahé tělo se lepí, tžeba když si večer sednujen v noční košilce, když mi to vadí tak si sednu na deku. Občas sedačku naimpregnuju nějakým čističem na swedačky, aby se nevysušovala a byla lesklá…To dělám na noc, aby se všechno vcuclo…Já osobně doporučuju koženou, myslím si že ji malé dítko tak rychle nezničí - kvůli flekům.

Přeji šťastnou ruku při výběru :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
739
5.6.06 22:05

Eko kůže myslím není pravá kůže, ale s nějakou umělou příměsí. Zkušenost nemám. Osobně bych do toho nešla.

Kůže - super na údržbu a žít se na ní dá docela dobře :D, někdy trochu studí. Kamarádky s malými dětmi si to nemohou vynachválit. Jedna mi vykládala, jak se rozhodli pro koženou sedačku. Poté, co se jim malý pozvracel na starou látkovou, nějaký ten týden tam s tou vůní žili, ať se snažila sebevíc čistit, manžel pak nevydržel :D :D :D

My máme sedačku se světlým látkovým-lněným pracím potahem. Ale pozor: potah do pračky sice narvu, ale protože tam nemá dost prostoru k převalování, tak se vůbec nevypere. Musím ho prát buď ve vaně - kartáčem a pak šlapat jako zelí 8O. Nebo ho dát do čistírny a to není zrovna levná záležitost. Pokud potah měl nějakou protišpinivou úpravu, byla po prvním vyprání na 60° pryč. Výsledky praní z vany jsou lepší než z čistírny, ale vezme to půl dne a je třeba prostor k sušení. Ždímala jsem v pračce a přitom se modlila aby to chudinka přežila :D :D :D Jinak bych sušila dodnes. Vyprání vydrží 14 dní až měsíc - asi jsme špindírové :? . Je pravda, že před prvním vypráním vydržel potah nejdéle čistý. Určitě by to v čistírně dokázali ošetřit něčím, co by zabránilo špinění, ale opět by to něco stálo.

Jiné to určitě bude se sedačkami potaženými speciálními látkami (nevím správný název, ale vypadá to jako manžestr, jen to není bavlna), ty se určitě tak nešpiní, záleží na barvě, protišpinivé úpravě … možná jen ta špína není vidět :lol:

Ať zvolíte dobře!
sisina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
6.6.06 23:05

Ahoj,
právě nedávno jsme si sedačku z eko kůže koupili. Před tím jsme měli klasickou cca 15 let starou s mikroplyšem. A můžu říct, že za ty 4 měsíce jsme maximálně spokojeni. Do kbelíku dám mýdlovou vodu a celou ji umyju, pokud se nám zadaří s propiskou, tak to očistím lihem (a žádný flek!!!). Taky se mi zdá, že se míň práší než z té látkové, máme černý nábytek (už nikdy víc) tak to dobře vidím.
Pravda je, že asi trošku studí, ale na to jsem si zvykla. Opravdu to už neregistruju. Jestli se lepí tak to nevím, ta hnusná zima ne a ne zmizet :evil: . Budeš-li mít zájem tak až bude teplo ještě poreferuji.
Ať vyberete to nejlepší
Cate

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.06 20:30

Tak jestli můžu,tak mám vlastní zkušenosti se sedačkou z ekokůže.Sedačku jsem koupila před necelými 5lety,byla úžasná a levnější než kožená,na údržbu také super.Dnes se sedačka drolí a na jednom místě už se dost trhá a na krajích taktéž.Nedávno jsem někde na internetu narazila na dotazy ohledně nábytku a byl tam dotaz právě na takovou sedačku z ekokůže,a bylo tam psáno,že ekokůže je levnější,ale dlouho nevydrží,protože materiál se po nějaké době začne trhat,což znám z vlastní zkušenosti.Takže já takovou sedačku NEDOPORUČUJI. Pája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
15.6.06 22:43

Ahoj Pájo,

díky za varování. Někde jsem četla, že eko kůže se od koženky liší tím, že právě nepraská a netrhá se, ale zřejmě to neplatí. Takže nezbývá, než látkovou pohovku přikrývat a čistit…

Lasička a Matýsek 17 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
15.6.06 23:11

Ahoj,
mě teda tvrdili známí, že když koupíš sedačku z pravé a dobré kůže, nestudí ani nelepí...........a měli ji takovou - mohli jsme ji vyzkoušet (celí zkoprnělí :lol: 8) )
Postupem času na různých návštěvách jsme se lepili nebo třepali zimou, ale tamti známí ji měli pořád „kvalitnější“. Dnes už s rodiči (díkybohu :lol: ) nebydlím, ale investovali do pořádné kožené sedačky a je to ta fajn :) . Asi tu bude výjimečně platit úměra o vyšší ceně i kvalitě kůže. Takže do levné bych nešla, protože (i když tchyně prohlásila, že takovou může koupit v Polsku za levno :wink: ), je to rozdíl v pohodlí na dlouhou dobu.
My máme doma „nemoderní a přežilý“ mikroplyš - to nám omylem řekli příbuzní, když jsme se zase bavili o potazích :lol: (nějak neměl čalouník ani nic jiného na výběr a při zařizování bytu jsme přepočítávali penízky), ale už se mi několikrát vyplatil.
Nevím, čím to je, ale nejsou na něm žádné skvrny. Když si mi vylila Pepsi-cola na sedačku, běžela jsem pro utěrku a místo jsem pak musela hledat podle vlhka. Prostě se tam všechno vsákne, nebo co. Voskov¨ky i propisky jdou pryč bez problémů a až ji děti natrhnou nebo nastřihnou, aspoň si budeme muset koupit něco, co jde víc s dobou :lol: :lol: :lol: .
Ne, dělám si srandu, ale k dětem se nám zatím vyplatil mikroplyš.
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
17.7.06 15:37

Ahoj,

tak jsem si koupili sedačku v kůži - světle béžové. Poradíte, co s ní? Jestli hned napustit nějakým olejem? Zjistila jsem, že Baťa prodává nějaké čistící a zároveň pěstící ubrousky na ošetření obuvi, kabelek, ale i sedaček. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Díky Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
18.7.06 21:40

Vážně se nenajde nikdo, kdo by poradil, co s koženou sedačkou?

Díky
Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9843
30.12.08 20:15

Lasičko, asi už píšu s křížkem po funuse, že? Ale jelikož se chystám také koupit koženou sedačku a taktéž jsem upustila od ekokůže, vím, že každá nová kožená sdačka se doporučuje naimpregnovat, nechytá tolik prach, špínu a vůbec je tím chráněná. Tak se sedí na kůži? Vymluvíš mi to? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
30.12.08 21:32

Ahojky, my jsme z eko kůže přešli na koženou a nedá se to srovnat. Na eko jsme se „lepili“, potili a teď nic takového. Kožená sedačka by správně měla být naimpregnovaná od výrobce a první půlrok se impregnovat nemusí. My k ní dostali i ošetřující přípravky a v návodu se píše, že se sedačka musí minimálně 1× týdně otírat od prachu, aby se nezanášely póry, pak je tam nějaká vodička - čistidlo a krém na udržení hydratace a stálobarevnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9843
30.12.08 21:41

Kiero, doporučíš výrobce? Je jich jako much po dešti, ale jak vybrat tu pravou na celý život? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
31.12.08 08:00

Báro, tak výrobce teda nevím, pokusím se pohledat v papírech, ale dnes to už asi nestihnu :oops: . Kupovali jsme ji u nás v OL v prodejně Rimex, doporučili nám i nějakou kvalitnější kůži se zárukou 5 let!!! (protože já jsem si vybrala sněhově bílou :roll:, tak jsme raději i připlatili ). Zrtím ahoj a přeju krásnou oslavu silvestra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9843
31.12.08 10:11

Kiero, to je v pohodě, to nemusíš hledat! Já chci taky bílou a taky si raději připlatím, aby nám i vydržela :-) Ještě jednou díky a krásnýho Silvestra.
Do OL jezdím poměrně často, mám tam kamarádku, tak můžu do prodejny Rimexu klidně kouknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sobek.m
13.3.10 16:05

Dobrý den,
EKOKŮŽI nebrat. Koupili jsme si se ženou sedačku 3+1+1, masív+ekokůže, po dvou a půl letech se začaly oloupávat nejvíce namáhané části(opěrky rukou) a po dalším půl roce povolila horní vrstva i na dalších místech např. tam kde opíráte hlavu,pod koleny a ve švech.
Podotýkám že sedačka byla zakoupena ve značkovém obchodě a stála kolem 30tis. korun.
O sedačku jsme se starali jak nám doporučili tj. omývali houbkou a vodou bez použití saponátů.
Ještě jednou a pro všechny EKOKŮŽI NEBRAT.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama