EKO láhev na pití

90
31.5.18 16:53

EKO láhev na pití

Dobrý den,
chtěla bych si koupit nějakou láhev na pití, ale moc se v tom nevyznám. Chci nějakou láhev, která se dobře vymývá, neudržují se v ní bakterie, nevypoští do vody škodliviny a není moc těžká. Máte s nějakou dobrou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3373
31.5.18 17:02

Skleněná. :nevim: Z plastových se prakticky ve všech víc drží bakterie a hůř likvidují plísně, případně něco vypouští do pití. I takzvaná „zdravá lahev“ je spíš marketingový tah, to, že neobsahuje určité změkčovadlo plastů (o kterém se ví, že způsobuje hormonální poruchy), je jen vyváženo tím, že obsahuje změkčovadlo jiné, které jen není dostatečně otestované a nestihli ho zakázat… :think:

Lehká skleněná lahev je Retap, ale jsou s ní i špatné zkušenosti, že se lidem rozbila v tašce, když s ní člověk nezachází úplně jemně, a že víčko netěsní (a nejdou do ní dávat perlivé nápoje).

Za mě je nejlepší koupit si džus nebo mléko ve skleněné lahvi a používat tu. Těsní výborně, nikdy se mi neotevřela ani nerozbila, když ji chci sem tam vydesinfikovat, naliju na ní i na víčko vroucí vodu, případně s prekarbonátem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3373
31.5.18 17:04

Jo, ještě případně nerezová, ale u některých druhů pití mám pocit, že pak po ní mají nepříjemnou pachuť. U skleněné ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5501
31.5.18 17:34

@klamonožka ahoj,také přemýšlím o zdravé láhvi. O te z džusu jsem přemýšlela, ale přijde mi, že třeba na pěší výlet je dost těžká…? Ale asi moc jiných možností není, že? Ty eko láhve z obchodu nechci je to prostě pořád plast i kdyz tvrdí, že jiný. Ty nerezove můžou zase uvolňovat kovy. Takže opravdu jen skleněná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
31.5.18 17:49

Já mám už roky hliníkovou Sigg, kromě nerozbitnosti je oproti skleněné o polovinu lehčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5021
31.5.18 18:35

Life factory skleněná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20533
31.5.18 20:44

Equa skleněná - nikdy mi nevytekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3373
31.5.18 20:50

Ono s tím hliníkem to taky není úplně jednoznačné co se vlivu na zdraví týče… :think: Jakože taky jím sem tam z ešusu nebo použiju hliníkovou lžíci, ale přeci jen mít to v puse denně, když bych měla hliníkovou flašku na pití, to by se mi riskovat nechtělo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3373
31.5.18 21:02

Jinak teda těch skleněných lahví, které se na pití prodávají, je milion značek (Retap, Equa, Drinkit, Made Sustained…), ale pořád je to sklo i s tou nevýhodou, že ač je odolnější, přeci jen se může rozbít (pád lahve na dlažbu…) a když se mi rozbije jednou za půl roku lahev od džusu, tak si prostě koupím nový za 30 kč i s tím džusem, a nemusím dávat tři stovky za novou „stylovou“ lahev… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5021
31.5.18 23:33

@klamonožka Ta LifeFactory má silikonový obal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3373
31.5.18 23:35
@rozand píše:
@klamonožka Ta LifeFactory má silikonový obal.

Aha, tu neznám. Tak to bude v tom případě určitě odolnější. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5021
1.6.18 00:10

@klamonožka Zatím zvládá i mě, chronické nemehlo :lol:. A jde umýt celá v myčce.

Plastové lahve se mi vždy zničily, začaly protékat nebo nasmrádly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
1.6.18 17:29

Jo a ještě by to chtělo, aby se dala dobře mýt. Nemáme totiž myčku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5021
1.6.18 19:08

@peckova Ta LifeFactory má široké hrdlo, kartáčem ji myju v práci a úplně bez problémů. Koukněte na ně na webu. Všechny součásti jsou buď vyrobené v Evropě, nebo v USA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama