Eko prášek na praní a do myčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34789 příspěvků 06.05.19 12:04
Eko prášek na praní a do myčky

Jaký používáte ekoprostředek na praní a do myčky? Myslím biologicky rozložitelný, vhodný třeba do čističek.
Zejména uvítám příspěvky těch, které vyzkoušely několik a nalezly zlatou střední cestu mezi cenou a účinností. Budu ráda, když se rozpovídáte.
 Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ProfZav
Ukecaná baba ;) 2140 příspěvků 06.05.19 12:18

Na praní mám Sonett prací prášek, koupila jsem 10 kg asi za 1200,– a je super. Vypere všechno (peru na 50°), na máchání používám roztok kyseliny citronové (místo aviváže). Jen si dávám pozor, abych neměla hlavně tmavým prádlem pračku moc nacpanou, pak by (prý) mohl dělat fleky. A dávám ho méně, než je na krabici a stačí to. Měl by být pro přírodu šetrný. Za pár týdnů v něm začnu prát i plenky, tak budu přidávat perkarbonát a prát na 60 nebo 90.
Myčku nemám, tak neporadím.

Zeleňule
Kecalka 217 příspěvků 06.05.19 12:26

Ahoj, taky se přidávám k Sonettu :pankac:, údajně je to ta nej eko drogerie dostupná v ČR. Peru v něm, myji nádobí, na záchod máme také Sonett. Kupuji velká ekonomická balení a jsem nadmíru spokojená. K bílému prádlu a plenkám přidávám perkarbonát, k ručníkům ocet, oboje čistí pračku :palec:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 06.05.19 12:41

Do mycky pouzivam tablety Denkmit Natur (privatni znacka DMka), podle obalu pry splnuji podminky eu ecolabel, vcetne te rozlozitelnosti. http://ec.europa.eu/…I%20file.pdf Ale cisticku nemame, tak nevim, jak to realne funguje. Vic jsem to moc neresila. Je to 30tablet za stovku, mejou hezky, na 30 minutovej program se bez potizi rozpusti tak v 19 z 20 pripadu, a jsou bez parfemu :dance:. Pred dvema lety jsem zkousela nejake znackove eco tablety, a ty fungovaly srovnatelne, ale byly drazsi, znacku uz si nepamatuju.

Misto avivaze redeny ocet, ja teda redim hodne, tak 9:1. A k eco prasku jsem se jeste neodhodlala, treba to prijde po insporaci z tehle diskuse.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2197 příspěvků 06.05.19 12:46

@Pudloslava místo aviváže teď zkouším ocet a udělala jsem si domácí prací gel (žlučové mýdlo +prací soda), je to za hubičku a pere pěkně. Skvrny od jídla, trávy apod. nejdřív nechám trochu odmocit se zlucovym mýdlem. Zatím jsem vše vyprala stejně, jako s kupovanym gelem.
Do myčky nic eko nepoužívám (prozatím :lol:)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34789 příspěvků 06.05.19 13:05
@Jitul.kaaa9 píše:
@Pudloslava místo aviváže teď zkouším ocet a udělala jsem si domácí prací gel (žlučové mýdlo +prací soda), je to za hubičku a pere pěkně. Skvrny od jídla, trávy apod. nejdřív nechám trochu odmocit se zlucovym mýdlem. Zatím jsem vše vyprala stejně, jako s kupovanym gelem.
Do myčky nic eko nepoužívám (prozatím :lol:)

a žluičové mýdlo je biologicky odbouratelné?

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2389 příspěvků 06.05.19 13:13
@Pudloslava píše:
a žluičové mýdlo je biologicky odbouratelné?

Řekla bych, že jak které. Já kupuju Tierra Verde žlučové mýdlo a soudím, že odbouratelné je.

Složení: > 30 % mýdlo (sodné soli mastných kyselin - bez palmového oleje), < 5 % glycerin, vonné látky (obsahuje d-limonene, benzyl salicilate, citronellol, geraniol), žlučové enzymy
Neobsahuje ropné deriváty, palmový olej, syntetickou parfemaci a barviva.

Zeleňule
Kecalka 217 příspěvků 06.05.19 13:36

@klamonožka Ta Tierra Verde je z jednoho eko pohledu fajn (ale žlučového mýdla se to asi netýká) mají téměř všechno z mýdlových ořechů, ale když si představím dopravu z Indie (letadlo), tak už to tak eko není :nevim:. Kupuji od nich perkarbonát, ale teď jsem koukala, že ho mají na Breberkách o polovinu levněji, určitě ho zkusím. Tak jako tak objednávám, u nás v nejbližším okolí tohle žádný obchod nevede, ani DM. Vesnice není moc eko :think:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34789 příspěvků 06.05.19 15:26

https://www.veronica.cz/otazky?…
Velmi dobře biologicky rozložitelná jsou klasická alkalická mýdla (např. mýdlo s jelenem).
Tak asi zace zacnu prat v jelenu, byl navod na „suchy sliz“, davkovat 1 lzici nastrouhaneho jelena a jedu lzici sody na prani (nebo dve a dve?)
ale bude se mi to chtit strouhat?

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 06.05.19 15:32
@Pudloslava píše:
https://www.veronica.cz/otazky?…
Velmi dobře biologicky rozložitelná jsou klasická alkalická mýdla (např. mýdlo s jelenem).
Tak asi zace zacnu prat v jelenu, byl navod na „suchy sliz“, davkovat 1 lzici nastrouhaneho jelena a jedu lzici sody na prani (nebo dve a dve?)
ale bude se mi to chtit strouhat?

Prodavaj praskovyho Jelena, snad uz i v Albertu a Tescu… jen musis kouknout, jestli je slozeni stejny - jen vim, ze tenhle vyrobek vidam v regale.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2389 příspěvků 06.05.19 15:33

@Pudloslava Dají se koupit už nastrouhané vločky. Já tedy používám ten klasický mýdlový sliz.
Ale Jelen prý také obsahuje syntetické složky, které nejsou úplně 100 % přírodní, ale tak lepší, než většina klasických pracích prostředků.

U sody se to dávkování liší podle toho, jestli je to krystalická nebo prášková (práškové se dává méně).

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34789 příspěvků 06.05.19 15:33

Vubec jsou to sikovne stranky

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34789 příspěvků 06.05.19 15:33
@malytlustyhroch píše:
Prodavaj praskovyho Jelena, snad uz i v Albertu a Tescu… jen musis kouknout, jestli je slozeni stejny - jen vim, ze tenhle vyrobek vidam v regale.

kouknu, dekuji

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2389 příspěvků 06.05.19 15:33
@malytlustyhroch píše:

Ale práškový Jelen nebývá nastrouhané mýdlo, to je prostě jen prací prášek značky Jelen, stejný, jako jiné prášky.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2389 příspěvků 06.05.19 15:34
@Pudloslava píše:
Vubec jsou to sikovne stranky

Jo, taky už jsem tam našla spoustu užitečných rad, jsou fajn. :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama