Eko prostředek do myčky a černý čaj

9.12.19 11:14

Eko prostředek do myčky a černý čaj

Ahoj všem. Postupně přecházím na ekodrogerii a aktuálně řeším mycí gel do myčky. Mám nyní zn. Yellow&green, mycí gel i leštidlo. Myje i leští dobře, ale neumyje hrnky od černého čaje. Máte nějaký fígl, který pomůže? Zkusím přidat kyselinu citronovou asi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9.12.19 11:21

Mně přijde, že od černého čaje prostě ty hrnky časem zachází - myju tedy ručně, nemáme myčku, takže je drbu, ale stejně jsou od čaje nebo kafe zčernalé. Takže čas od času udělám čištění hrnků a konviček na čaj pomocí perkarbonátu sodného, ten se taky dá koupit v eko-drogériích, myslím, že Y&B ho mají pod názvem Puer - bělící prášek. Vyskládám hrnky a konvičky do dřezu, do každého dám lžičku tohohle prášku, uvařím vodu v rychlovarce a naliju do hrnků a konviček, začne to divoce bublat a pěnit (tvoří to peroxid vodíku) a všechno je jako nové, krásně vyčištěné, i různé záhyby těch konviček a tak. Ale potřebuje to hodně vysokou teplotu a do myčky bych to nedávala zbytečně, nejspíš by to ničilo třeba nádobí s nějakým vzorkem a podobně. Nicméně takhle čas od času na vyčištění něčeho fakt zažraného to funguje naprosto báječně.
Kyselina citronová ničí smalt, pozor na to. A nevím, jestli nebude nějak blbě reagovat s těmi ostatními prostředky v myčce. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 11:27

Tak smalt nemám. Já z myčky s běžnou tabletou nemám problém s tím, že by mi nádobí zacházelo. Puer si pìšu a asi zkusím. V myčce myju na 65-70°, to by nebyl problém.
Díky za tip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 11:33

@Dracunculus
No, to právě vůbec nemám vyzkoušené, jestli by šel dávat rovnou do té myčky - asi by bylo potřeba ho tam dát strašně moc, oproti tomu, když to člověk cíleně nalije jen do těch hrnečků. :think: Nevím, zkus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 11:49

Mam teda tablety Ecover a neni problem :think: ze by trochu jedle sody?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.12.19 12:44

@PaníKadrnožková jedlou sodu jsem zkusila a nic. Budu vychatávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama