Ekologicky a hypoalergenní prací prášek pro děti

2521
2.1.21 20:57

Ekologicky praci prasek pro deti, hypoalergenni

Ahoj, mate prosim tip na ekllogicky praci prasek vhodny pro deti? A kdyby mi pomohl i s kvasinkovymi infekcemi, bylo by to super.

Vaham mezi Terra Verde - tam vysoovene pisou ze to je vhodne pro deti, je to z mydlovych orechu… ale nevim zda by to vypralo pokakane plenky :( Pak me napadlo mydlo s jelenem…to by mohlo vyprat i hodne zaprane skvrny, ale.uz je na obalu vystrazny trojuhelnik s vykricnikem…

Pak je nejaky prsci prasek Batole, ale.to nebude moc ekologicke, to je cca asi na urovni Persilu sensitive mi pripada…

Nejake jine napady?

Spis jsem se chtela zeptat na vase zkusenosti, protoze nechci zbytecne kupovat neco co nefunguje…dekuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10103
2.1.21 21:03

Já používala Ecover a žlučové mýdlo. Ani Jelen není Eco. Já s tím přestala, prádlo bylo nepříjemně tvrdé a světlé zešedlo, protože Eco prášky neobsahují belidla. Řešení je ještě přidávat perkarbonat sodný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6825
2.1.21 21:05

Ale kdyz ti tady nekdo napise, ze ji to funguje, tak tobe to nemusi vubec fungovat. Kup male baleni a vyzkousej sama, stejne te asi nic jineho nemine.

Jinak mydlove orechy zvladnou dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2867
2.1.21 21:05

Mam rada Feel Eco :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
2.1.21 21:16

Cca rok jsem prala látkové pleny ve Frosch baby. Fleky nemám ani na jedné z nich, schovávám pro další dítě. Program pro děti na 2 a půl hodiny a máchání navíc by měl zajistit, aby v prádle nezůstávaly zbytky prášku. No a na fleky je taky fajn sluníčko. Bohužel zaschlé fleky od guláše, červené řepy, rezi apod. nevypere vůbec ale vůbec nic, s tím je třeba se smířit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
2.1.21 21:39

Sonnet neutral je Non Toxic :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
2.1.21 22:22

Opravdu 100% prirodni je udelat si prasek sama. Syn je ekzematik, takze jsem si to docela zjistovala a pomalu prechazim na netoxickou domacnost. Na prani pouzivam kokosove mydlo se sodou plus na svetle pradlo perkarbonat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2521
2.1.21 22:25

@Dendiss a to na exem nepomahaly ani veci z lekarny, treba excipial?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2521
2.1.21 23:27

Jinak jsem se divala na slozeni prasku pro rucni prani Jelena a je v nem Bronopol… :zed: fakt masakr pidit se po slozeni.

Zatim nejlepe vypsda Yellow Blue… ma tam sice denaturovany lih, a nevim jeste co znamena chelatacni cinidlo EDDS, ale niccnebezpecnejsiho tam zatim neni…

Ale teda je to masakr. MikochodemnPersil cele slozeni nepise na obal vubec, musi se to vyhledavst zvlast na internetu. Masakr… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
2.1.21 23:46

Jsem alergik, atopik a vyhovuje mi. Tierra Verde tekutý prací prostředek + na bílé jejich prášek na bílé. Místo aviváže panák octa. Ale prádlo před praním zběžně prohlížím, případně fleky beru hned po vzniku žlučovým mýdlem. Do každého praní ještě dávám lžíci Namo.
Děcko na cestě, tak tam zatím nevím. Spoďáry bavlněné a inkriminovou část v případě svědění přežehlím žehličkou.

Stejnak.. musíš si to prostě vyzkoušet, co je ok pro jednoho.. nemusí být pro druhého, bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5324
3.1.21 00:04

Mám letité bohaté zkušenosti s dítětem těžkým atopikem, takže si dovolím sem napsat.

Prášky a gely, které mu nezpůsobovaly žádné problémy, takže je s čistým svědomím DOPORUČÍM: Tierra Verde (Yellow Blue), Sonett, doma vyrobený prací sliz.

Údajně „přírodní“ nebo sensitive prášky a gely, které ale u mého atopika byly problematické, takže je NEDOPORUČUJI: Eurona, Jelen, FeelEco, Lovela Baby Sensitive a všechny prášky a gely z drogerie s přívlastkem Sensitive. Úplně na prd, dítě rozškrábané do krve.

Bohužel ty přátelské prací prostředky trochu hůř perou odolnější špínu a skvrny. Sonett je na tom trochu líp, Tierra Verde mi moc dobře nepere. Vyřeší to ale žlučové mýdlo (stačí obyčejné z DM, po tom se mi syn nikdy neosypal a na látkové pleny bylo skvělé, bezkonkurenční) nebo perkarbonát sodný (je účinnější, ale je to s ním trochu větší drbačka, já jsem na to lenoch :lol: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2521
3.1.21 11:45

@opinka žlučové mýdlo = velké hranaté mýdlo s jelenem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
3.1.21 16:40
@Niemeyer píše:
@Dendiss a to na exem nepomahaly ani veci z lekarny, treba excipial?

Vyzkouseli jsme toho opravdu hodne, zrovna tahle masticka ma v sobe myslim mocovinu, ktera muze zpusobovat jeste vetsi paleni.
Uz jsem malyho nechtela patlat dalsi a dalsi chemii, tak se snazim hledat setrnejsi zpusoby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
3.1.21 16:44
@Niemeyer píše:
@opinka žlučové mýdlo = velké hranaté mýdlo s jelenem?

Nektera zlucova mydla maji zbytecne pridany parfem, napr. co jsem koukala v DM ta jejich znacka. Doporucuju zlucove mydlo napr. od zminovane Tierra verde, to je opravdu prirodni a da se take sehnat normalne v drogerce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
3.1.21 16:51

Za mě sonnet neutral. Jestli máš FB, přidej se do skupiny svět non toxic, tak umí v těchto věcech hodně poradit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat