Ekonomické stavby - kdo s nimi stavěl?

25.1.21 11:46

Ekonomické stavby , kdo snimi stavil

Ahojky, s přítelem chceme stavět, teď resime vše okolo pozemku. Jen přemýšlíme zda od firmy nebo stavět sami. Máme vybraný domeček. Teď by mě zajímalo od koho jste si nechali postavit dům na klíč. Líbili se nám Ekonomicke stavby ale nečetl jsem na ně moc dobre recenze. Dokonce byly i v pořadu. Ale bylo před x lety. Tak by mě zajímalo kdo si nechal od nich postavit a jak jste spokojeni. Osobní zkušenost. I důvod proč jste byly nespokojení. Někde jsem četla že dávají podepsat směnky a pak lidem nepostaví dům nic. Tak prosím vaše zkušenosti s ES. Nebo kdyžtak doporučit jinou firmu na vysočině. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6790
25.1.21 11:59

No takto. Pokud mate penize, tak to asi jde. Ale pokud nemate a ani poradne nedosahnete na hypoteku. Tak jejich "financovani* vas zadluzi a zlikviduje a nepostavi nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 12:02

No jako takhle peníze máme, jenže teď koupíme pozemek, zaplatíme veškeré poplatky skrz pozemek, zaplatíme projekt a zaplatíme inženýrské sítě a nezbyde nám už nic, a jestli banka bude žádat mít našetřeno tak to už svým způsobem budeme mít v pozemku vše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.21 12:45

Ne, tuhle firmu opravdu ne. Momentálně se snažíme vysekat klienta klienta z jejich financování, fakt šílenej paskvil. Stavba se táhla tři roky, v průběhu si klient musel dost věcí dofinancovat a udělat sám, nervy a nervy. Podnikáme v oboru nemovitostí a financí a tohle jsme opravdu nezažili. Dá se stavět levněji, rychleji a lépe. Koukni se po lokálních firmách a schopným finančním poradci.

• Citovat
  • Nahlásit
3983
25.1.21 13:08

Především ES si sami ještě najímají další třetí strany - různé úkáčka a podobné - na faktické realizace.. jejich financování působí jako sen, ale je to navoněná bída, lákadlo pro ty, co nemají peníze, bydlí v nájmu a myslí si, že dům bude pro ně levnější řešení. Nikdy nebude. Na domě je pořád něco… Já bych si ES nikdy pro realizaci nevybrala.
Pokud jde o projekty, nemají je špatné, ale to třeba i G-servis, za pár tisíc si vybereš domek a máš komplet profi dokumentaci! to bych využila určitě..
a pak stavět formou vlastních mikro-výběrových řízení.. část se dá udělat i svépomocí, ruce máte zdravé, tak třeba vozit/podávat materiál, uklízet apod. můžete sami…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 13:49

@Lucy75
To my si klidně postavíme sami, ale přítel je věcné v práci a čas není… spíš jsme to chtěli od firmy kvůli jeho časové náročné práci. Tady teda platí pravidlo kdo si co neudělá sám, to nemá. No tak hold budemw stavět pomalu než přijít peníze a zadluzit se. Divím se teda že ještě ES existuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
25.1.21 13:53

Pokud máte dostatek peněz (opravdu nadbytek, tzv. na rozhazování :mrgreen: ), jděte klidně do toho, s takovou s nimi postavíte a budete krásně bydlet. Domečky mají nádherné, o tom žádná, nabídka služeb a jejich „vstřícnost“ jak vše udělají za vás, jak vás podporují atd. také vypadá velmi dobře, že by každý odolal, ale ve výsledku se to pěkně prodraží a tak slibně to vůbec nevypadá.
Zkušenost mé známé - zaplatili šílenou kauci za spočítání hypotéky, podepsali směnku a dům šíleně dlouho nikde. Nakonec jim řekli, že finančně na to nedosáhnou a peníze jsou pryč. A to nezačínali s zrovna malým obnosem. Většinu věcí si stejně museli zařídit a udělat sami, navíc se to hrozně dlouho táhlo.
Shánějte dál, určitě narazíte na lepší firmy, ale pokud máte možnost stavět sami, jděte do toho, je to za mě lepší :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3983
25.1.21 13:54

@Taštička2 ale tak oni mají za sebou tisíce realizací.. to zas jo.. recenze se různí.. jen poměr cena/kvalita není OK, hledej recenze, je na to spousta diskusí i soudních sporů.. ale to má každá velká firma i negativní recenze.. do ES bych nešla proto, že si právě najímají ty další strany a kolik lidí píše - dojdu na stavbu a tam opření o lopatu akorát dva ciká-i :oops: to by mě origoš jeblo za ty prachy…
programy na financování mají sice líbivé, ale když si vemeš kalkulačku a vše to propočítáš, tak je to daleko horší jak běžná hypoška od tvé banky..
TAM bych a-propos vůbec začla.. nechat si to zafinancovat standardní hypotékou, zjistit si aktuální nabídky, které pro vás banka/y má/mají…
(rada zásadní : okamžitě doplatit všechny kontokorenty, kreditky, faktury, mobily a spotřebiteláky, až dva měsíce poté jít žádat.. ve finále jde o rozdíl ve stovkách tisíc Kč na úroku v nabídce čistých a zadlužených klientů..)

mrkni na ten G-servis.. ;) tam bych osobně řešila projekt..
my sice nestavěli od píky, oba domy byly staré, ale pár let jsem mezi zedníky strávila ;) tak mne nikdo na navoněné složky s mega barevnou fotkou vysněného „domečku“ nedostane :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 14:50

@sara-k určitě peníze na rozhazování nejsou 😂 jen mě zajímalo zkušenosti. Takže budeme stavět sami 😂a ušetříme si nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.1.21 14:50

@Lucy75 mrknu děkuji za tip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
25.1.21 19:19

@Taštička2 Z vlastní zkušenosti doporučuji stavět opravdu sama, pokud k tomu máte dispozice a jste stavitelské typy :) Firmou si ušetříte čas a námahu, ale finance vůbec, tím proděláte. Záleží co je pro vás prioritou. Kdybyste našli nějakou super firmu, dejte vědět :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
26.1.21 10:38

ES se vyhněte obloukem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu