Reklama

Ekonomie na ČZU - uplatnění?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 19:41
Ekonomie na ČZU - uplatnění?

Ahoj,

máte prosím někdo (případně někdo z blízkého okolí) vystudovaný některý ekonomický obor na ČZU? Jak jste to potom měli s uplatněním? Já mám bakaláře s ekonomickým zaměřením z jiného města, teď jsem na RD a bydlíme v Praze. Přemýšlím o tom, že bych si dodělala inženýra právě na ČZU. Ale setkala jsem se i s názory, že to je zbytečné, že se na absolventy ČZU stejně dívá skrz prsty. Já si myslím, že se jedná o předsudky, ale raději se ptám, abych zbytečně neinvestovala příliš času a enegie do studia, které se potom nevyplatí. Prosím pište pouze na základě zkušeností (klidně anonymně), ne na základě předsudků. Děkuju :mavam:


Reklama

Reakce:
 
badela
Echt Kelišová 8887 příspěvků 26.01.17 19:47

Mám ČZU a možná je to do života praktičtější než na VŠE, protože se tam učíš vše na příkladu ze zemědělství. Nikdy se na mě skrz prsty nedívali. Jestli ti nevadí učit se o zemědělské produkci, obrat stáda apod. tak je to ok. Jinak účetnictví, finance, daně, marketing, řízení, statistika, mikroekonmie, makroekonomie apod. jsou stejné všude, je asi jedno na jaký příklad to aplikuješ. Diplomku si pak můžeš udělat na příkladu z praxe, který vyhovuje tobě, nemusí to být ze zemědělského podniku. A nejsem si jistá, zda je tam studium jednodušší než na VŠE, jak se ti „odpůrci“ domnívají. Mám hodně profesně úspěšných bývalých spolužáků.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 19:51

@badela Díky. To mě těší slyšet. A jsou úspěšní i ti, co neměli práci už během studia?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 19:54

Mám přesně tuhle školu a pracuju na velmi vysoké manažerské pozici. Pravda ale je, že je mi 40, takže jsem studovala už před drahně dlouhou dobou. A co vím, tak většina mých spolužáků je na tom obdobně.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 19:58

Upřímně řečeno, setkala jsem se už u dvou pohovorů s nepříjemnou reakcí. Jednou mi řekli, víte, slečno, my tu nemáme absolventy ze zemědělky příliš rádi, ale zajímá nás více praxe (nakonec mě stejně nevzali). Jednou zase jsem se setkala s povzdechem u pohovoru, když jsem nevěděla odpověď na otázku, ach, zase ta ČZU… a párkrát mě na pohovor nezavolali, ale to nemusí být školou, to se stává běžně. Ona je tady v Praze co se týká různých ekonomických pozic opravdu velká konkurence. Nevím však, jestli by to bylo lepší z VŠE. O té se taky říká leccos. Jinak tedy jsem nakonec uplatnění našla a tam jim to bylo úplně jedno z jaké jsem školy. Tedy jde o to, na co kdo narazí. Ale myslím, že to tak hrozné nebude - ani bývalí spolužáci, se kterými jsem v kotaktu, nejsou na pracáku ;)

 
badela
Echt Kelišová 8887 příspěvků 26.01.17 20:04
@Anonymní píše:
@badela Díky. To mě těší slyšet. A jsou úspěšní i ti, co neměli práci už během studia?

Tenkrát nás málo mělo práci během studia, nebylo to běžné ;). Asi se znám s Anonymkou2. :mrgreen: Překvapuje mě, že i po 20ti letech, co jsem tam začala studovat já, tak se tenhle náhled veřejnosti nezměnil a myslí si, že zemědělka je brnkačka. 8o Dost často si ale myslím, že to jsou závistivci, co nemají žádnou VŠ a tak mají alespoň kecy. Zakladatelko, klidně tam dostuduj, rozšíříš si obzory a k praxi ti to taky bude.

 
nozu
Extra třída :D 11483 příspěvků 26.01.17 20:11

Také se hlásím k absolventům :-) uplatnění jsem našla dobré a bez problémů, spolužáci se pohybují od bank po velké auditní společnosti a ICT společnosti. Takže bych tuto školu až tak nezatracovala. jo a během studia měla práci jen jedna spolužačka z kruhu…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 20:45

Mam CZU/PEF, obor Informatika. Sice tedy dokonceno pred 20 let, ale: hned po skole jsem nastoupila jako ucetni, postupne se vypracovala, mam zkousky danoveho poradce, jsem na vyssi manazerske pozici a podnikam
A nikdy jsem neslysela o tom, ze by nekdo nekoho z CZU posuzoval nejak spatne.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 21:55
@Anonymní píše:
Mam CZU/PEF, obor Informatika. Sice tedy dokonceno pred 20 let, ale: hned po skole jsem nastoupila jako ucetni, postupne se vypracovala, mam zkousky danoveho poradce, jsem na vyssi manazerske pozici a podnikam
A nikdy jsem neslysela o tom, ze by nekdo nekoho z CZU posuzoval nejak spatne.

Ono to právě může být tím, že před lety to bylo o něčem jiném (a informatika je přecejenom náročý a žádaný obor). Jenže na VŠ chodí více a více lidí, tím je i více absolventů a najít si po škole dobré uplatnění je tím obtížnější. Možná i proto se začalo řešit, kdo je z jaké školy, protože dřív byla každá VŠ brána jako určitá hodnotu. Teď je to složitější a zaměstnavatelé více řeší, kdo přichází z jaké školy. A ČZU nemá nejlepší pověst v těch oborech, které se přímo netýkají zemědělství.

 
radkka
Generální žvanilka 20311 příspěvků 27.01.17 09:08

Já tam nestudovala, ale znám odtud hodně lidí a dostudovali třeba před dvouma rokama, takže to nejsou zkušenosti z dob dávno minulých, uplatnění mají a nestává se jim, že by se na ně někdo ksichtil, nikdy si nestěžovali a co vím, tak jsou na dobrých pozicích :nevim:
Já mám Karlovku a ČVUT, už jsme se párkrát dozvěděla, že jsem překvalifikovaná a že určitě budu namyšlená pipina, když mám dvě školy… tak si pak vyber :mrgreen:


Reklama

 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >


Reklama