Ekvinovarus obou nožiček

Anonymní
23.9.21 09:34

Ekvinovarus obou nožiček

Ahoj holky omlouvám se za založení nové diskuze. Mám prozbu. Dna dny zpátky jsem byla na 2 sreeningu. Všechno v pořádku až na ty nožičky. Braly mi plodovou vodu.
Potřebuji si s někým poradit zda někdo má zkušenosti a jak vše probíhá. Jsem z toho úplně zmatená a asi jako každá maminka nechceme takové špatne zprávy slyšet. Dr. Mi řekl že to může být tím že má málo místa a nožičky špatně vytočený. Zažila jste některá ze by po porodu vůbec nic miminku nebylo a bylo zdravé děkuji a omlouvám se za anonym je to pro mě těžké. 😔

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
357
23.9.21 10:13

Ahoj, nezažila jsem to, na co se ptáš, ale vidím do toho z druhé strany (Jsem zdravotnice a zrovna děti s PEQ se u nás léčí). Pokud by Tě něco zajímalo, ptej se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2668
23.9.21 10:36

Mám syna s touto diagnózou. Na fb existuje skupina, kde dostaneš všechny informace a podporu.
Syn má taky obě nožičky. Teď mu bude 9 let a nic bys nepoznala. Začátek je těžší, hlavně psychicky, mimčo má sádry. Hodně důležité je vybrat ortoped, který umí tuto diagnózu léčit. Nevím odkud jsi. Jinak bych i poradila.
Co se týče situace, kdy po porodu jsou nozky zdravé. Občas se tato situace ve skupině objeví, ale jsou to výjimky. Spíš opak je často, že rodiče netuší a zjisti až po porodu. I můj případ.
Slova o malém břichu padly i u mě. Ortoped je hned vyvrátil, že si to nemyslí.
Když tak se ptej… Ráda pomůžu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
23.9.21 11:19

Mě na 2. screeningu našli take tuto vadu, ale byl to omyl, syn je v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2054
23.9.21 13:52

Syn má jednostranný equinovarus a v pohodě :) Je to léčitelné :) Jen musíš být silná, protože co si budeme povídat, drobečkové v sádrách na nohou… ani pro nich to není jednoduché.. Ale je dobře, že jste to zjistili včas a můžete se na ledacos připravit.. Syn má 6 a nožky má dobré, ale má zase jiný problém, že mu padají obě paty dovnitř (vargozita) což je horší.. Asi to máme dědičné, protože mladší syn PES nikdy neměl a paty má stejné..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.9.21 16:37

Děkuji moc všem za podporu a názory a rady. Jsem z toho nějak mimo. Člověk se moc těší na miminko a pak mu zjistí tohle. Ale říkám si jsou daleko horší nemoce a jak vidím jsou tady ženy a maminky co s tím bojovaly a nakonec vyhrály. No ta představa miminko s oběma nožkama v sádře je šílená. Urpimne si to zatím nedokáží představit. @vladěn jsem z Krnova nevím zda vám to město něco říká. Byla bych moc ráda za každé rady už tak moc děkuji všem za velkou podporu. @Janakatabara děkuji moc hrozně by mě zajímalo moc věcí. Ani upřímně nevím kde začít. Stále si říkám snad se vše správy a bude to úplně jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
2668
23.9.21 17:09
@Anonymní píše:
Děkuji moc všem za podporu a názory a rady. Jsem z toho nějak mimo. Člověk se moc těší na miminko a pak mu zjistí tohle. Ale říkám si jsou daleko horší nemoce a jak vidím jsou tady ženy a maminky co s tím bojovaly a nakonec vyhrály. No ta představa miminko s oběma nožkama v sádře je šílená. Urpimne si to zatím nedokáží představit. @vladěn jsem z Krnova nevím zda vám to město něco říká. Byla bych moc ráda za každé rady už tak moc děkuji všem za velkou podporu. @Janakatabara děkuji moc hrozně by mě zajímalo moc věcí. Ani upřímně nevím kde začít. Stále si říkám snad se vše správy a bude to úplně jinak.

To je někde u Opavy? Tak to doporučím doktora Rocaka v Olomouci. Určitě se vyplatí dojíždět. My jezdili přes 100 km. Špatně udělané sádry umí udělat paseku.
Klidne napiš soukromou zprávu. Mužem to probrat tam.
Jinak sader se neboj, mi ca je většinou snáší v pohodě. Hodně spí.
Jak jsem psala, že to hodně o hlavě :hug:
Jo a nevím, zda znáš Achilleus. Je to organizace, kde se dozvíš vše o této diagnóze a léčbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
23.9.21 22:01
@Anonymní píše:
Ahoj holky omlouvám se za založení nové diskuze. Mám prozbu. Dna dny zpátky jsem byla na 2 sreeningu. Všechno v pořádku až na ty nožičky. Braly mi plodovou vodu.
Potřebuji si s někým poradit zda někdo má zkušenosti a jak vše probíhá. Jsem z toho úplně zmatená a asi jako každá maminka nechceme takové špatne zprávy slyšet. Dr. Mi řekl že to může být tím že má málo místa a nožičky špatně vytočený. Zažila jste některá ze by po porodu vůbec nic miminku nebylo a bylo zdravé děkuji a omlouvám se za anonym je to pro mě těžké. 😔

Ahoj, také máme syna s equinovarami, oboustranný. Bude mu 8 a nic bys nepoznala. Sádry jsou nepříjemné, ale není to žádná tragédie. Neboj, jde o lehce léčitelnou vadu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
24.9.21 10:55

@z1908 děkuji moc za podporu a odpověď. Moc to pro mě znamená. Asi máte všichni pravdu nebude to zase taková tragédie jak to zní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
24.9.21 15:06

@Nikosek není vůbec zač. Je super, že ti takhle můžeme sdělit zkušenosti. Já tehdy nevěděla vůbec nic a nikoho s eqi jsem nemohla najít, takže jsem vlastně vůbec nevěděla, co nás čeká. Taky mi to řekli na velkým ultrazvuku a nabídli odběr plodové vody. Já ho odmítla. My pak po narození chodili na ortopedie, kdy postupně otáčí chodidla a sádru i nožky. Jo, je to nepříjemný, je to daleko více práce než se zdravým dítětem, ale pořád je to, dle mého názoru, menší vada. Po prvním sadrovani jsem pro jistotu zůstala na noc se synem v nemocnici - dětská ortopedie Bulovka - a věř, že equinovary byly ten nejmenší problém, co tam děti měly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
2.10.21 14:40

@Nikosek ahoj. Tak jak? Už je líp?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
4.10.21 14:37

@z1908 ahoj dneska jsem byla na vyšetření u mého lékaře. Nožičky byly zase tak nějak otočené. Ale řekl mi že bohužel mi neřekne zda to miminko opravdu má nebo ne. Že to může být teď že je tak má. To se vše dozvím až po porodu. A jak mi je. Lépe člověk si vše o tom přečetl a zjistil že jsou daleko horší nemoci než je tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
883
4.10.21 15:09

@Nikosek super, ráda slyším. Tak hodně štěstí, třeba to tak nebude a když jo, žádna tragédie se nekoná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
4.10.21 15:11

@Nikosek
No paráda. Naděje je a jak píšeš, jsou horší věci. Toto je dnes téměř bezbolestně řešitelné 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
4.10.21 18:03

@z1908 holky děkuji moc za podporu a hlavně že člověk v tom není sám. Sice první slova od lékaře byly šok ale stejně se na toho našeho prcka moc těším at to dopadne jak chce. Stejně ho budeme milovat tak i tak. A jak říkám jsou hroši nemoci než je tohle a kord když člověk ví že se to dá léčit a pak to nejde ani poznat 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat