Atopický ekzém a veřejné kopaliště

139
27.7.13 12:26

ekzém a veřejné koupaliště

Ahoj holky. Máte některá zkušenost s reakcí u atopika na koupák?
Nějak nevím jestli mám riskovat jít tam s malou.
Díky za reakce Eva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6755
27.7.13 12:45

Nevím kolik je malé.. :nevim: Ale synovi je 9 měs.,atopák záhadně zmizel a ani tak na koupaliště nejdeme. Kdyby ho měl pořád, nejdu na 100%.Ale je to jen můj názor, s reakcí na ekzém zkušenost nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23416
27.7.13 12:53

Já jsem mívala atopický ekzém jako dítě, kvůli tomu mi naši vozili do bazénku vodu ze studny, pak se jednou rozhodli zkusit vodu z rybníka a ekzém zmizel. Takže ono jde o to, to vyzkoušet, ale možná by nějaký normální rybník byl lepší než chlórovaný bazén.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
27.7.13 13:10

Malá má dva roky. Doma máme taky bazén (samozřejmě s bazenovou chemií) a mám dojem, že jí to nedělá nejlíp. Tak na to asi vyprdneme, aby do toho nedostala ještě nějaký zánět. Jen je mi jí líto, starší ségra na bazén pojede a ona zůstane doma. Už škemrala, že chce taky jet :zed:

@Tereza1986 píše:
Nevím kolik je malé.. :nevim: Ale synovi je 9 měs.,atopák záhadně zmizel a ani tak na koupaliště nejdeme. Kdyby ho měl pořád, nejdu na 100%.Ale je to jen můj názor, s reakcí na ekzém zkušenost nemám.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1213
27.7.13 13:37

Ahoj,
taky se od dětství léčím na atop. ekzém a do bazénu jsem od mala normálně chodila a chodím.
Stačilo, když jsem se po koupání pořádně namazala krémem.
Ale můžeš se v lékárně přeptat na krém, speciálně pro ekzematiky. Nanáší se před koupáním a na cca 30min. dokáže tělo ochránit od chlor. vody. Bohužel si nepamatuju název.

ttt

Svetr

fda 40 Kč
  • 68

Mikina

fda 40 Kč
  • 68
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
27.7.13 13:38

Chodíme, ale jen občas. Postupem času jsem zjistila, že by s tím atopákem nemohla vůbec nic. Na zahradu manžel koupil bazén a často měníme vodu. Nechci tam tu chemii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
27.7.13 13:47

Jsem se na to ptala doktorky a říkala, že když ji předtím namažu - mažeme Excipialem, tak může, potom hned osprchovat a zase namazat. Prostě vyzkoušet. Nejlepší je samozřejmě domácí bazének, do kterýho vím, co liju:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
27.7.13 14:13
@Rozalinka píše:
Malá má dva roky. Doma máme taky bazén (samozřejmě s bazenovou chemií) a mám dojem, že jí to nedělá nejlíp. Tak na to asi vyprdneme, aby do toho nedostala ještě nějaký zánět. Jen je mi jí líto, starší ségra na bazén pojede a ona zůstane doma. Už škemrala, že chce taky jet :zed:

Tak dvouletý dítě bych asi vzala :think:.Já myslela, že jde o mimčo. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
27.7.13 14:29

Já to teď raději nebudu dráždit. Má ekzém hodně, takhle jsme ho nikdy neměly. Příští týden odjíždíme k moři tak jí to tam vynahradím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7192
27.7.13 22:31

Když mám ekzem akutne zhorseny, tak nejdu. Jinak ano, akorát už pár let nelezu do rybníku. Jako dítě jsem to ale neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama