Ekzem na krcku miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marcellka
Stálice 89 příspěvků 21.07.09 16:45
Ekzem na krcku miminka

Ahoj,

mám 8 týdenní miminko. Nejdříve se nám obejvily pupínky po celém obličeji až na hrudníček, na to nám dr řekla, že jsem asi něco snědla. Teď se nám obejvily takový žlutý šupinky v obočí a na čelíčku a suchá ( zarudlá ) místa na krčku..
Miminko plně kojím.
 M.

Reakce:
čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 21.07.09 16:52

Ahoj,
to by mohla být seborea. Mates to má ve vlasech. Zatím nijak neřešíme. Hlavně neloupat. Dr by ti na to měla dát nějaké mazání, pokud se to bude šířit.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 21.07.09 16:55

Ale suchá zarudlá místa, to nevím, to může být ledacos. Od poze suché kůže přes reakcci na prací prášek až po atopák.

Marcellka
Stálice 89 příspěvků 21.07.09 17:04

atopaku se prave bojim, muzou to zhorsovat pejsci, nemame koberce a denne stiram, navic jsem se docetla, ze by pejsci meli ucinkovat spis jako prevence, nez situaci zhorsovat, nemate s tim nekdo zkusenosti?

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 21.07.09 17:33

Nemůže to být z tepla? Elinka je narozená v červenci a i když se pudry (zásypy) nedoporučují, tak jsem je stejně jako u starších synů používala. Po koupání, jsem do podpaží, na krček, loketních i kolenních jamek, mírně zapudrovala a bylo po problémech. Taktéž do míst, kde mají děti takové záhybky (zápěstí, kolem kotníků atd.).

martice
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 21.07.09 18:07

Akorát jsem rozklikla tuhle diskuzi, protože máme na chlup to samé. 8 týdenní miminko a úplně stejný exém i na stejných místech. Doktorka mi řekla, že to jsou potničky, což by sedělo. Objevilo se to minulý týden, když byly ty příšerný vedra a malý byl chudinka spocený jak myška. Dala mi na to mastičku (od H… dělaná v lékárně, nevím přesně název, hrozně smrdí :-)) zkušené matky mě jistě doplní název …). Zatím jsme mazali jen jednou, tak uvidíme :-)) Předtím jsem to zkoušela mazat konopným krémem Cutis help a trochu to pomohlo.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.07.09 18:23
martice píše:
Akorát jsem rozklikla tuhle diskuzi, protože máme na chlup to samé. 8 týdenní miminko a úplně stejný exém i na stejných místech. Doktorka mi řekla, že to jsou potničky, což by sedělo. Objevilo se to minulý týden, když byly ty příšerný vedra a malý byl chudinka spocený jak myška. Dala mi na to mastičku (od H… dělaná v lékárně, nevím přesně název, hrozně smrdí :-)) zkušené matky mě jistě doplní název …). Zatím jsme mazali jen jednou, tak uvidíme :-)) Předtím jsem to zkoušela mazat konopným krémem Cutis help a trochu to pomohlo.

Holtova mast?! Jinak naše doktorka říká, že na potničky je lepší nic nepatlat, nebo trochu poťupat lihem, co je na pupík. Ale ono to kožní je bohužel metoda pokus/omyl :wink:

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 21.07.09 18:23

Meli jsme to same - zacalo to jakoby akne v obliceji, pak na hrudniku, pokracovalo seboreou ( supinatou kuzi) v oboci a vlasech, pak se to rozlezlo vsude a mame atopak. :?
Mazali jsme Holtovkou, to by mohla byt ta smrduta mast :wink: , koupali v cernem caji, ted mazeme Excipialem a koupeme v Linole.
Nemyslim si, ze by to pritomnost psu nejak vyrazne zhorsovala, aspon u nas to tak bylo. Prokazane alergie mame na pyly jarnich stromu a travy.

jitulli82
Stálice 68 příspěvků 21.07.09 18:35

Měli jsme když byly děti malé, dr nám doporučila bavlněné lehké oblečení, místa potírat výluhem z řepíku. Za pár dní bylo po potničkách. Na AE používáme Bambucké máslo a maximální spokojenost, ještě do koupele přidávám mandlový olej od Saloosu a používáme konopnou kosmetiku.

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 21.07.09 20:44

Jo, tak u malýho to začalo v 5 týdnech, v půl roce konečně diagnóza - lehká forma atopu :( Omývám černým čajem a mažu krémem Nivea baby Nutri Sensitive krém (ten u nás spolehlivě pomáhá). Od kožařky máme na koupání Balneum Hermal a na promazání atopu na ručičce vosk míchaný v lékárně, ale na ruce už je ekzém pryč. Na obličeji se objeví a pak zase na nějakou dobu zmizí, teď už je to fajn. Ale několik měsíců měl přesně to stejné jako miminko zakladatelky.
Jo a pozor na Holtovku - kožařka mi zdůraznila, že pokud používám Holtovu mast (krátce jsme ji používali, ale malý ten smrad nesnášel), NESMÍ kůže na sluníčko !!!

Marcellka
Stálice 89 příspěvků 21.07.09 21:41

No teda :cry: tak to je mi mé princezny moc líto. Skočím s ní znovu k dr..
Jinak používám Weledu, tak snad jsem to tím nezhoršila.
Děkuju moc za rady.
 M

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 21.07.09 22:07

ty žlutý šupinky, to vypadá na seborheu. V to měl taky, kolem 6t, pomohla holtovka.
holtovka se maže zá:,–(ně na noc. :wink:

potničky se mu udělali teď - svědící červené pupínky, po seškrabání se slévaly :( - na krku pod vlásky. zkusila jsem holtovku, ale dráždila ho. tak jsem zkusmo napatlala sudocrem, který používáme na časté opruzeninky na zadečku a on pomohl!! do 3 dnů to bylo pryč.!! je to antibakteriál­ní krém.

jinak Vojta má citlivou kůžičku a od mala koupeme v Linole (ze začátku vždy, teď tak 3×týdně. ) a taky občas mažeme bepanthen lotion, což mu taky pomáhá na kůži.

jeho dědeček má psoriázu, takže sklony mít problémy s kůží bychom měli :(

ps - martice - smrdutá mast od H je tutově holtovka :wink: moje sestra měla jako malá atopický exém, a tenhle smrad mě provázel celým dětstvím :)

martice
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 21.07.09 23:07

Jo jo. Je to Holtovka. Psala jsem odpověd venku na zahradě a nechtělo se mi běžet nahoru se podívat, jak se to jmenuje. :) Je to tak.
Jinak s tím sluníčkem je to pravda. Taky mě na to doktorka upozorňovala.

ulmik
Kecalka 206 příspěvků 19.09.09 00:41

Já dávám na každý ekzém Sudocrem cca 2-3krát denně v tenké vrstvě a večer pořádně promažu buď nějakou lipobází, Sebamedem extra jemným nebo obyč modrou indulonou. První to vypadá hrozně, ale pak se to lepší a lepší. Prcci měli dlouho po narození nějakou vyrážku, hlavně na pusině, za ouškama pod krčkem a na hrudníčku a toto zabralo. Teď bojujem opět a zatím pomáhá. ťuk ťuk… :o

NIKY0
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.09 13:16

Ahoj,
my měli to samé,žluté šupinky ve vláskách a v obočích.Byli jsme s malou u doktorky a napsala nam mast,myslím Ketazol a tím jsme to promazávali.Prý je to u miminek normální.Měla jsem to malý vyčesávat.Když už toho měla míň,tak jsem jí to promazavala jenom olejíčkem a už jsme se toho téměř zbavili.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >