Ekzem, nebo co to je? Doktoři neví

23.11.19 07:23

Ekzem, nebo co to je? Doktoři neví

Ahoj holky, malý má ekzém na kolenech, pažích, bříšku a ten si škrábe..potom má vyrážku pod krkem, která byla úplně rudá jak opařená čajem, tu jsme chvilku mazali sudokremem a je to trochu lepší ( podotýkám, že hodně slintal v poslední době). Pak má další vyrážku na líčkách ta vypadá jak víc pupínku slitých dohromaty a ta se mu teď bohužel začíná rozlézat po celém obličeji :,( ale jen pupínky..dali nám miliardu mastiček ale moc to nepomáhá..nemáte někdo zkušenost s něčím přírodním? Slyšela jsem o violce, že pomáhá..děkuji za tipy a rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

204
23.11.19 07:45

Není to atopický ekzém? V čem malému peres?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8764
23.11.19 08:04
@Micilin píše:
Není to atopický ekzém? V čem malému peres?

Taky mě napadl atopák :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 08:07

My to měli z prášku na praní, chvíli jsem prala v slizu pak v eko z dm drogerie a bylo to pryč. Nebo to prádlo alespoň vymachat v octove vodě a vyzehlit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 08:23

Prala jsem v lovele a ted mam ariel pro děti..tak zkusím koupit ještě ten z dm. Asi je to atopický, tak by mě zajímalo, jestli na to není nějaká přírodní cesta..je mi ho chudáčka úplně líto :,( ikdyž on se furt směje, tak ho to určitě hodně svědí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
23.11.19 08:32

@Petramaliskova
Kamarádka také trpí atopickým exémem a má alergii na lepek, cukr, mléčné kultury. Na spoustu věcí, já vím, že bobek je ještě malý a buď kojíš, nebo dáváš jídlo. Zkusila bych alergologii, ale nevím zda u tak malých dětí, něco zjistí. Minimálně kožní, pokud jste ještě nebyli. Může to být i na ten práci prášek a nebo na nějaké jídlo, na nějaké ovoce. Držím palečky aby to bylo všechno dobrý. :heart:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 08:39

Může to být z pracího prášku, ale i taky z jídla, kolik malému je? co všechno jí? po čem se to zhoršuje? Pokud kojíš tak co sníš přechází do MM a nějaká věc mu může vadit…Já osobně mám atopický ekzém, dcerka taky(jelikož chodí do školky, tak zjišťuji zpětně co vše měla, když se jí zhorší), syn zatím základ, ale nic hrozného. Přidávám máchání prádla navíc, používám prášek gel na praní, žehlím vše

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 08:41

Atopický ekzém má bohužel původ ve střevech - ovlivňuje jej tedy to, co jíme. Je nutné vysledovat, co dělá malému potíže (mléko, cukr, pšeničná mouka, exotické ovoce jako např. banány, citrusy, atd.). Pokud ještě kojíte, musíte se v jídle omezit i Vy, protože co tělo nedokáže zpracovat, toho se snaží zbavit, a nejrychlejší cesta je právě přes kůži…
Syn se mi cca v 8 měsících osypával po banánech, tak jsem je načas vyřadila, a když byl pak větší, už je bez problémů mohl jíst :)
U mě se však atopák rozjel řádně, takže nemůžu fermentovaná, nakládaná, konzervovaná, pražená (káva, kakao), smažená, kynutá (místo kvasnic používám kvásek) a mnohá další jídla. Hodně mi pomáhá chlorella a zelený ječmen a taktéž silná probiotika (včetně prebiotik). Kosmetiku používám minimálně a na mazání pokožky se mi osvědčil panenský olivový olej - ten pokožku velmi uklidňuje a zvláčňuje :)

P. S.: Pozor na kortikoidy (ty jsou obsaženy v mastích, které Vám s největší pravděpodobností předepíší na kožním) - po dobu jejich užívání sice ekzém ustoupí, ale to jen proto, že jej kortikoidy v těle potlačí. Nadbytečný histamin, který je za tohle vše „zodpovědný“ však tělo přestane vylučovat a začne jej hromadit v játrech, což však časem vede ještě k větší „pasece“ v těle a pak už nepomůžou ani kortikoidy… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2159
23.11.19 08:50

Malou jsem mazaladoma vyškvařeným sádlem, používala menší množství prášku bez aviváže a po vyprání ještě máchání navíc. Měla nějaký olejíček do koupele, koupala jsem cca 3× týdně, buď v tom olejíčku nebo v čisté vodě, ani vlásky jsem nemyla šamponem. Nejedla cukr, citrusy, kakao. Když bylo nejhůř, vždycky na chvíli kortikoidy, aby to nerozškrábala do krve. Oblečení jen bavlna (i čepice dokud to šlo), oblékala jsem ji tak, aby se nezapotila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11851
23.11.19 09:56

Přestaň prcka koupat a používat jakákoliv mýdla. Dětem stačí večer opláchnout zadeček. Přestane se tím vysušovat pokožka a rychleji se regeneruje. Na místa, která jsou zarudlá v záhybech kůže, je potřeba použít imazol, má tam nejspíš plíseň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 21:05

Holky, díky za vaše odpovědi. Malý má pě měsíců. Ještě před dvěma týdny neměl ani jednu vyrážku..plně kojím. Mám pocit, že mu to vyskočilo potom, co jsem si dala pomelo..ale to už je cca ty dva týdny a od té doby jsem nic takového neměla..na kožním jsme byli ale tam nám nic neřekla jen udělala stěr, napsala nějaké tři mastičky (aniž by věděla výsledky stěru) a mezi nima je i s kortikoidama..dnes jsem ho s ní natřela ale taky z toho mám respekt..tak fakt nevím..asi zkusím to jídlo..kakao, exotiku, mléko už jsem zkoušela ale to nebyla žádná změna..a žehlení na to má vliv? Já teda upřímně moc nežehlím, pokud to není úplně pomačkané..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.19 21:14

@Petramaliskova Samozřejmě, že žehlení na to má vliv, i přidání jedno máchání navíc-smyje víc pracího prášku. Žehlení zničí bakterie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama