Ekzém nebo ne? u 4 měsíční dcerky trochu suchá kůže za uchem

330
10.12.19 14:43

Ekzém nebo ne? u 4 měsíční dcerky

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti ohledně ekzémů - atopický, nebo i další ekzémy, moje první dcerka ničím takovým netrpěla, takže nemám ponětí jak ekzém poznám. Dnes jsem byla se svou 4-měsíční dcerkou u Dr. na 4měsíční kontrole, a paní doktorka mi řekla, že má malá ekzém :nevim: za ouškem měla trochu suchou kůži, jakoby šupinky, ale nikde jinde po těle nic nemá, krásně hladkou kůži, občas někde zarudlou, ale to má třeba z bodýčka nebo když ji držím a tak. Je teda pravda že od miminka má trochu drsnější tvářičky, ne jako každé miminko hladkou ale ona ji má na dotek drsnější, takové malinkaté pupínky, občas trošku viditelné a občas vůbec ale na dotek to je citit, ale taky si furt cumlá ruce a sliny roztírá všude, tak jsem myslela, že to má z toho, ušmudlané a pak má takové tvářičky. :roll: opravdu se modlým aby paní doktorka neměla pravdu ???? nechci aby měla ekzém. Jaké máte zkušenosti vy? a ještě jedna věc, už asi měsíc se škráve v místě obličeje, hlavně čelo tam kde začínají vlásky, ještě bojujeme s tou kůžičkou, co se miminkům loupe na hlavě, tak jsem si myslela, že je to kvůli tomu, žeji to třeba svědí když je to suché, no drápance na čele má až do krve, snažím se ji v tom zabraňovat, ale znáte to, nejde to pokaždé :nevim: myslíte, že by to nakonec mohlo mít spojitost s tím ekzémem? Ach jo :,( furt doufám, že se paní doktorka spletla, budu ráda za jakékoliv rady a zkušenosti, a případně jak a co dělat když se opravdu ekzém rozjede, je to náročné? přece jenem, je to holka a už jenom ta představa, jak ji asi bude, když bude celá osypaná. jednou jsem viděla případ u kamarádky, jeji syn měl ekzém, vypadal chudatko hrozně, loupal se všude jak had, od hlavy až k patě, drápal to do krve apod, no hrůza :( no, a co mi dnes paní doktorka řekla že má ekzém, tak jsem od té doby dost nervozní a nešťastná :,( :srdce: až se malá vzbudí tak Vám zkusím vložit fotku těch tvářiček, ale asi to vidět nebude, je to spíš jen citit na dotek, občas jen vidět, na dotek je to trochu suché a jakoby malé pupinečky. Jo, a to za uchem ( v tom,, žlábku,,,) když jsme přišli domů, jsem ji to přejela vlhčeným ubrouskem a natřela tělovým mlíkem od hipp a je to pryč :nevim: neni to už suché

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1522
10.12.19 14:50

Ja jen k tomu, neutirala bych to urcite vlhcenym ubrouskem a moc nenatirala takovymi kremy. Radeji prirodni masla, oleje nebo josmetika typu Weleda. Ekzem a vse co se projevuje na kuzi je problem ve strevech. Zamerila bych se na stravu, zatim svou, pokud kojite. Muzete pridat probiotika, napriklad kefir, kvasena zelenina. A hlavne se z toho nestresovat, to tomu taky moc neprida. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
10.12.19 15:33

Ahoj, mám dcéru s ekzémem od 2 měsíce,( teraz už je veľká, takže je to miernejšie), prešli sme si všetkými možnými kožnými a inými vyšetreniami a mastičkami, olejmi, prípravkami…, rovnako alternativními produktmi a za tie roky sme došli k tomu, že do kúpeľa pridávame pár lyžíc sušenej syrovátky (dostať v lekárni, dezinfikuje a obnovuje mikroflóru kože, a samozrejme sa môže aj piť rozpustená vo vode, obsahuje množstvo probiotík) a na potieranie pre rýchle hojenie akýchkoľvek poškodení kože (suchá koža, rezná rana, poškriabaná koža atď.) Purelan 100 (čistý lanolín, má extrémnu regeneračnú schopnosť, používa sa na bradavky pri kojení, takže nie je problém aj sa odstane ak do pusy/tráviaceho traktu je nezávadný). Veľa zdaru pri boji s ekzémom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
10.12.19 15:37

@paandatko to vím, tím obrouskem jsem to vzala, protože jsem tušila, že to tam neměla a normálně to pujde dolů, a to mléko nám právě dala doktorka, ať ji tim mažu místa olejíčku. Nekojím, od 1.měsíce je na Bebě comfort

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2370
10.12.19 15:57

Ahoj, mám celkem dost zkušenosti s ekzémem, 3 děti z toho první 2 víc. Ty drsné tvaricky je přesně to ono. Doporučuji spíš hydratovat než mastit jen olejem. Výborně se nám osvědčil z lékárny krém do mrazu, myslím Hip, ale nejsem si jistá, stojí kolem 100 Kč. Je s bambuckym máslem a mandlovým olejem. Když bylo nejhůř, pomohla velmi modrá Indulona. Sice žádná hitparáda, ale lepší než kortikoidy… Taky je super pro malé mimi ovesná koupel - do staré čisté ponožky nasypat ovesné vločky, přidat ideálně mandlový olej, privazat na kohoutek a napoustet přes to vodu do vaničky. Ponozku jsem pak zavázala a ještě ji nechala v té vaničce (my jsme teda měli kbelík) a třeba s tím potírat tělíčko. Byla pak krásně heboučká. Potom namazat rychle krémem aby kůže příliš neuschla a ráno miminko jako nové :)
Tak edit, krém je Bubchen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
10.12.19 17:16

@Katcha moc děkuji za tvoje rady, a mohla bych se zeptat? jak to probíhalo? opravdu to byl takový,, masakr,, jak mě tady všichni říkají? furt mě připravují na celé osypané tělo + obličej a že se pak budou ostatní děti - lidi moji dcerky štítit :( dcerka má právě jen ty tvářenky, noc jiného, doufala jsem, že ty tváře budou jen teď, když je ještě malé miminko a pak to zcela vymizí a bude mit klid a krásnou pokožku. jestli bude jako moje první dcera, tak bude dost řešit vzhled už v 5 letech, nedokážu si představit, kdyby mi v 5 letech plakala, proč má tak šerednou kůži, nebo až ji bude víc, nebude se těšit na léto, protože by bylo všechno vidět. asi to vidím všechno černě, ale jsem zvyklá přemýšlet hoodně dopředu :think: :roll: no jsem z toho fakt nešťastná, nechápu, kde to vzala, já ani z mé rodiny nikdo noc takového neměl :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
10.12.19 17:17

@Katcha pardon, ( že mě to,, tady,, všichni rikaji nemyslím tady na Emiminu, ale u nás v rodině) špatně jsem to napsala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
10.12.19 20:21

@Anet 123
Ahojky. Náš malej měl kolem 2-3 měsíce na tvřičkach takovou krupčku. Přikládám foto. Doktorka říkala, že to je novorozenecke akné. To potom zmizelo, ale za ouškama to začal mít také suché. Nakonec bohužel zjištěn atopický ekzé.
Teď je mu 7 měsíců a má jenom pár malých ložisek na bříšku, jinak nic. Neustále promazavam Linolou a teď máme novou mastičku která nám ekzém už téměř vyléčila 😊 Pokud bude mít maličká ekzém, tak se neboj. Neznamená, že to musí mít automaticky všude a v tak špatné fázi. Hlavně spousta miminek má do roka po ekzému. Vyrostou z toho 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
330
11.12.19 11:05

@Tynulda Ahojda, tak to jsi mě potěšila, mě doktorka nic nedala, jen řekla ať vynechám olejíčky a mažu třeba tělovým mlíkem od hippu, a jak jsi řešila stravu? Nám včera řekla že mužeme začít pomalinku přikrmovat, no tak jsem přemýšlela co, aby se to nějak zbytečně nerozjelo, budu často vařit doma a kupované příkrmy občas, a to jsem se rozhodla pro Hipp, protože to je Bio. Také přikládám foto moji dcerky, rikam no, u ni to neni moc videt, jen citit na dotek a obcas je videt pár pupínků a občas to nemá na tváři vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
11.12.19 12:41

@Anet 123
Začala jsem prikrmovat v 5 měsících. Normálně jsem začala zeleninou (mrkev, cuketa, dýně, brokolice, hrášek, atd.) potom brambor a teď už baští i maso. Ekzém se mu nezhorsil, ba naopak bych řekla, že se mu to dost zásadně zlepšilo. Teď začínám s ovocem, ale to jsem opatrnější, protože ovoce je více dráždivé, ale zatím je to dobré. 😊
No poradila bych ti promazavat tou Linolou. Je volně prodejna a nedráždiva. Kupuju ji normálně v benu: Linola- tělové mléko. Tak to zkus třeba pomůže 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat