Ekzém nebo suchá kůže? Co na to?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MaryJackie
Kecalka 222 příspěvků 8 inzerátů 22.01.19 13:29
Ekzem nebo sucha kuze? Co na to?

Zdravim, mam 4mesicniho syna. V prvnim mesici se mu objevily pupinky na tvari a pak i krku. Pry je to normalni, kdyz to nezmizelo, dostali jsme Excipial U Lipolotio. Ve 3 mesicich se mu objevila vyrazka na nohach a rukach. Pry jen sucha kuze, dostali jsme Linola Fett. Teprve ve 4 mesicich, kdy se vyrazka dal rozsirila i na hrudnik a brisko a hlavu, tak nas dr. poslala na kozni, ze je to podrazdena kuze. Jenze termin mame az za dlouho, tak nevim, co mu na to mam davat, aby se mu ulevilo. Vyzkousela jsem snad uz uplne vsechno a nic, zadne zlepseni. A kdyz, tak jen tak na den dva a pak je to zpet.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
mi.anetka
Kecalka 386 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 13:40

Zkus adermu emolienční krém. Kojíš? Já jsem ze dne na den kvůli exému přestala, mazala tou adermou a den ze dne to bylo lepší.

zinna
Stálice 99 příspěvků 22.01.19 13:43

Moje dite vypadalo cca do 3mesicu jako by melo lupenku :? .Mazala jsem vsim moznym,ale nejvic pomohl kokosak s aloe vera..jeste ted ji obcas vyleze na lytkach a predlokti takova sucha krupicka,ale jen kdyz je dyl ve vane nebo dam trosku mydla..detska tvrdi,ze to nic neni jen ma hodne citlivou kuzi,tak nevim.Je teda fakt,ze kdyz breci,tak se taky kolikrat osype :nevim:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2341 příspěvků 22.01.19 13:45
@MaryJackie píše:
Zdravim, mam 4mesicniho syna. V prvnim mesici se mu objevily pupinky na tvari a pak i krku. Pry je to normalni, kdyz to nezmizelo, dostali jsme Excipial U Lipolotio. Ve 3 mesicich se mu objevila vyrazka na nohach a rukach. Pry jen sucha kuze, dostali jsme Linola Fett. Teprve ve 4 mesicich, kdy se vyrazka dal rozsirila i na hrudnik a brisko a hlavu, tak nas dr. poslala na kozni, ze je to podrazdena kuze. Jenze termin mame az za dlouho, tak nevim, co mu na to mam davat, aby se mu ulevilo. Vyzkousela jsem snad uz uplne vsechno a nic, zadne zlepseni. A kdyz, tak jen tak na den dva a pak je to zpet.

A máš dojem, že ho to svědí?

Pokud kojíš, tak nasadit eliminační dietu. A až bude úplně čistý, tak zkusit přidávat potraviny.

marketak5
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 2 inzeráty 22.01.19 13:46

zrusit vsechnu kosmetiku, nasadit dietu! Kuze je odrazem strev! TAkze za me nejdrive vysadit mleko, cukr (kvuli kvasinkam) a bilou mouku (co to pujde) a zlepseni se dostavi relativne brzy. Pokud je dite na UM, tak Nutrilon Allergy Care. Doktori radi davaji jen masti a kremy a neresi vnitrek. To je spatne. Mazat zinkovou masti - musi se to vysusit a az je to svetle v barve kuze tak hydratovat, nepromazavat! Memu synovi to pomohlo na 1000% a tak to radim vsude. A jist hodne zelene zeleniny, nasadit probiotika (nejlepe Hylak, mohou i kojenci). https://www.modrykonik.cz/…ekce-u-deti/

AAAjirina
Stálice 65 příspěvků 22.01.19 13:55

Syn má také extrémně suchou pokožku a mažeme to Bioderma atoderm a výrazně se mu to zlepšilo.

MaryJackie
Kecalka 222 příspěvků 8 inzerátů 22.01.19 15:27

@mi.anetka Uz asi 2 tydny ne,ale vyrazku mel uz predtim.Zkusim tu atodermu.

@Janina81 Dost sebou v noci sije a ve dne breci,tak asi svedi.

@marketak5 Je na UM,probiotika mame. Dala nsem Nutrilon HA (dle dr.),nepomohlo,za­cal dost zvracet a ted i prujmovat. Tak jsem se vratila zpet ke klasickemu Nutrilonu.

@AAAjirina Dekuju,zkusim to.

Káťa19
Echt Kelišová 8904 příspěvků 18 inzerátů 22.01.19 15:36

@MaryJackie muzes to vyfotit? Muze to byt i kvasinka, mazat zinkovou masti, az kdyz to neni cervene, tak emoliencni krem. Zadne oleje, muzes i ovesnou koupel.
 www.verazikova.cz

marketak5
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 2 inzeráty 22.01.19 16:20

@MaryJackie tak nutrilon allegy Care

MaryJackie
Kecalka 222 příspěvků 8 inzerátů 22.01.19 19:43

@Káťa19 ovesnou koupel dělám, tu mast zkusím. Jiné to má na hrudníku (tam má fleky), na končetinách (suchá kůže), bříšku (červené flíčky) a hlavě (ta je drsná a teď se loupe).

Nevím, jestli je to dobře na umělém světle vidět, ale to u té bradavky je bílý flek a okolo červený. Teď večer to má trochu lepší.

@marketak5 Aha, já myslela,že je to to samé. Děkuju, zkusím. Divné, že mi to neřekla dr. …

Káťa19
Echt Kelišová 8904 příspěvků 18 inzerátů 22.01.19 19:49

@MaryJackie tak jednoznacne mazat zinkem, mas doma treba sudocrem? Porad mazej zinkem, dokud to bude cervene, zadne oleje a promastovaci veci.

Káťa19
Echt Kelišová 8904 příspěvků 18 inzerátů 22.01.19 19:51

Koupat minimalne, kazde tri dny a jen kratce, zadnou chemickou kosmetiku.

mi.anetka
Kecalka 386 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 19:55

@MaryJackie
Vykoupej v řepíku a pak ihned namaž tou adermou. Aderma má i koupel proti svědění.

mi.anetka
Kecalka 386 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 19:58

@Káťa19
Máš s tím vůbec osobní zkušenost?

Zinková mast není ideální, jen vysušuje ale neléčí. A rozhodně koupat každý den v řepíku, ať se to obnaží a ihned namazat.

Káťa19
Echt Kelišová 8904 příspěvků 18 inzerátů 22.01.19 20:07

@mi.anetka jo to prave ze mam!
Ty loziska se mazou zinkem, hlavne cervena.
Tady podrobne, vcetne koupani…

http://verazikova.cz/…atoppokozky/

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >