Ekzém - rady a zkušenosti

552
20.7.13 12:23

ekzém rady a zkušenosti

Ahoj, naše situace je taková. Syn 21 měsíců má od narození (opravdu od prvního dne) ekzém na tvářičkách. Nědy je to lepší, jindy horší, ale nikam se to nepřesouvá. Mazali jsme to infadolanem, mlékem od sebamedu… Po letošní dovolené v Krkonoších se to zhoršilo asi následkem slunce (i se osypal a to jsme ho poctivě mazali). Vyrazili jsme na kožní a dostali diagnozu atopický eksem ale jer ve zpráve doktorka mi to ústně neřekla. Přečetla jsem knihu od kožařky a nemohu si pomoci ale na atopák mi to nesedí a ani podle toho co mi říkají ostatní kamarádky s atopickými dětmi. Naškrábe si to, nešíří se to… S naší obvodní jsem se rozešla ve zlém řekla mi že jsem hysterka a že když to má od mládí mohla jsem si na to už zvyknout a jiné věci my vykládala. sháním jiného lékaže a chtěla bych ještě na alergologii. Prosím podělte se se svými zkušenostmi a ekzémama a o jaká vyšetření se mám zajímat. Jo mast s kortikoidama máme zabíra skvěle ale jak to u těchto léků je jen na chvíli a já bych chtěla léčit příčinu aby jsme je nemuseli dávat dlouho. Taky pomáhá zinek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4
20.7.13 12:29

AE

Dobrý den, mám půlročního klučíka a asi dva – tři měsíce bojujeme s dvěma většími flíčky na krku. Doktorka nám předepsala Locoid, který napoprvé ihned zabral, ale flíčky se vrátili. Konzultovala jsem to s kožní doktorkou a ta doporučila Locoid nasadit cca 3 dny, poté vynechat den, pak jednou máznout, poté vynechat dva dny a tak délku prodlužovat. Trochu se to zlepšuje, ale úplně nemizí. Jsem si vědoma, že to AE nemusí být a příčinu spatřuju buď v růstu zoubků nebo alergii. Já sama jsem alergička a astmatička (pyly, trávy, kočka, roztoči). Malý se narodil sekcí a téměř od počátku je na UM. Chtěla bych se zeptat, je možné, že by po určité době byl alergický na UM? Hypoalergenní UM je dost drahé, tak se mi moc na něj nechce přejít, ale kdyby to mělo pomoci, tak bych do toho šla. Děkuji za odpověď :) Jinak jsme vyzkoušeli Excipial U Lipolotio, kalciovku, modrou indulonu a ambiderman. Teď mi někdo radil vazelínu od Baley? Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
20.7.13 12:31

Kortikoidy bych radši vůbec nedávala… Já si nemůžu vynachválit konopnou mast (domácí), a ještě bylo takové mléko si nemohu vzpomenout jak se jmenovalo bílooranžovaá lahvička a v něm mlíčko dávala jsem ho dceři když byla mimino, snad si někdo zde vzpomene za mě :lol:

Můj chlap má ekzém celá život a to vážně dost, běhal roky po všech vyšetřeních a nikdy se na nic nepřišlo, držel diety, chodil na odběry, stěry a já nevím co všechno a nikdy nic.. prostě ekzém a pomáhalo jedině moře… Teď vyzkoušel to co mu poradil kolega, každý den sníst stroužek česneku (vím, u malých dětí to asi nejde sama jsem malé ještě nedávala), ale chlapovi po 32letech to opravdu zabralo 8o ruce záda i boky má úplně čisté nikdy jsem ho takhle neviděla :potlesk: Jedl ho asi měsíc a jí poctivě dál :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
20.7.13 12:33

Anooo Excipial se to jmenuje :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
20.7.13 12:35

@psamalova :mavam:

Alergie na UM si myslím, že kdyby byla určitě přijde dřív… ne po takové době…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
20.7.13 12:36

@psamalova jak ty flíčky vypadají? nejde sem vložit třeba foto? to jsou nějak suché, že je máš tolik promazávat? Nějak si to neumím představit dva flíčky na krku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
20.7.13 12:40

@helbell to je běh na dlouhou trať. testy z krve někam nevedou…nejlepší je sama si vychytat, po čem se exém horší. Z těch největších alergenů:čokoláda, kakao, oříšky, kečup, rajče, celer…je jich spousta. U nás už mám vychytaný bílkovina ve větším množství, květák, broskev, brokolice…
Z mastí:excipial, řada sebamed, oilatum…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
20.7.13 12:42

Malý je teď s taťkou venku, jsou cca 1cm x 3cm, někdy jsou červené a jakoby malinko „nateklé“, někdy suché tak, že se odlupuje kůžička, někdy zase téměř začínají „mokvat“ - to pak mažeme imazolem (poradila kožařka - přes den vysušit, v noci promastit)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
552
20.7.13 12:47

@psamalova Ta mast jak popisujete je míchaná v lékárně a je bílá? podobný návod dávala kožní i mě ale právě jsem ho ve změti informací moc nezaregistrovala a název nemáme. :oops: Ten ExcipialU Lipolitio jsem taky koupila a namazala po tom sluníčku a reakce zrudnutí a svědivost (pomohl bepanten a má zas tělíčkov pohodě). Švafr má dceru s AE a krmili jen Bebou nebo jak se to UM nazývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
20.7.13 12:50

Jestli myslíte Locoid, tak to je kortikoid :( to není míchaná mast…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4932
20.7.13 12:51

@helbell jsem atopik od narozeni a slunce na to naopak pomaha, takze z toho popisu, mi to taky prijde jako spis nejaka alergie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
552
20.7.13 12:57

@Michaela1983 Nám taky i podle literatůry mi to nepříjde jako atopický ekzem. já nevím co s tím. malému to asi nijak nepřekáží neškřábe se ale mě už to vadí a halavně přístup naší ex doktorky

Příspěvek upraven 20.07.13 v 12:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
20.7.13 12:59

@helbell tak se na dětskou vyprdni a řeš to rovnou s kožní.. my za dobrou kožní dojíždíme 50km :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
12272
20.7.13 13:00

Moje zkušenost s exémem je taková, že je hodně individuální, co komu zabírá a že si každý na to musí přijít sám. Snad každý člověk, kterého potkáme pro nás má „zaručený recept“, jak se ho zbavit. Snad každý je málem uražený, že to nechci všechno vyzkoušet. Já jsem tedy spíš opatrnější. V létě to máme lepší, v zimě se to zhoršuje a nejvíc se to malé zhoršilo po nástupu do školky :? Předtím to měla jen v ložiskách, teď už to má na celém trupu. Zhoršuje to kde co - když se malá spotí, když se rozčílí, někdy to dráždí jídlo, jindy třeba prací prášek. Je to opravdu těžké, takže už u sebe jsem zjistila, že lepší, než s exémem bojovat je přijmout ho za součást sebe. Mýdlo pro malou nepoužívám, používám pro ní mycí kostku od A-derma, mažu excipialem s mandlovým olejem, máme děsnou spotřebu. Ráda bych sehnala bio sádlo, zkusila bych jí mazat sádlem. Já se mažu sádlem, dělá mi dobře mast s rakytníkem od Topvet, ale ta barví. Ještě jsem neobjevila žádný šampon, který by dcerce ten atopák nedráždil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6755
20.7.13 13:20

@psamalova S tu alergií to možné je, náš syn je od narození na UM.Ve cca 3 měsících se mu rozjel ekzém. Výsledkem byla alergie. Jinak hypoalergenní UM si myslím je jen jako prevence, pokud už je alergie rozjetá, dostává se UM na předpis u dětské. My měli Neocate a pak Nutrilon allergy care.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama