Ekzém u třítýdenní dcerky, prosím poraďte. +foto

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nclnvk
Nováček 5 příspěvků 29.05.19 10:33
Ekzém u třítýdenní dcerky, prosím poraďte. +foto

Zdravím. Od neděle se to postupně zhoršuje. V pondělí nám doktorka řekla, že jsou to potničky, no teď už mi to tak nepřijde. Nesetkal se s tím prosím někdo? Nesvědí to, malá o tom vůbec neví, teplotu nemá. Prosím poraďte, ať hned nezmatkuju u doktorky znova :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
terynka006
Závislačka 3608 příspěvků 29.05.19 10:36

Ségře se prcek nedávno takhle osypal a byla to alergie. Nejíš něco co by mohlo vadit? Jahody, citrusy :nevim: u nich to nakonec bylo aviváži, ona v ní pro něj nepere ale dala ho k nim do postele a pak když se osypal a řešily jsme proč tak jí došlo že to povlečení bylo vyprany v aviváži

Alushka.S
Kecalka 268 příspěvků 29.05.19 10:39

Dcera se ve třech týdnech taky osypala, bylo to prý novorozenecké akné. Měla to cca měsíc, pak to samo zmizelo. Ale měla to jen na obličeji.

ivašot.
Echt Kelišová 8183 příspěvků 29.05.19 10:41

Já bych si taky podle obličejíku myslela, že by to mohlo být novorozenecké akné, ale takhle teda nevím.

Nclnvk
Nováček 5 příspěvků 29.05.19 10:41

@terynka006 no právě, že si jídlo dost hlídám. Práci Prášek má svůj, ruce myju o sto šest. Ale taky mi přijde, že ji něco vadí. Napadl mě ten práci Prášek, ale to by asi bylo hned a ne až skoro po měsíci :?

terynka006
Závislačka 3608 příspěvků 29.05.19 10:43

@Nclnvk a neperes třeba vám v něčem jiným? Myslím tím že třeba ty máš vyprany tričko v pracím prášku co by jí mohl vadit vezmeš jí na ruku a ona se osype :nevim: ségra měla malýho v oblečení u nich v posteli a přesto se osypal celý :nevim: nebo třeba nějaká kosmetika co pro ní používáš :think:

chaela
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 2 inzeráty 29.05.19 10:49

Nam se podobne osypal syn, ale měl k tomu prujem a velké bolení břicha. Byla to ABKM. Zkusila bych se zamyslet nad jídlem, práškem na praní (syn má. velmi citlivou kůži, vadilo mu i když byl nahaty na mém tričku vypranem v normálním prášku).

Nclnvk
Nováček 5 příspěvků 29.05.19 10:51

@terynka006 taky ne, pořád vše stejné a všechno má svoje, když ji beru do postele má své hnízdo a deku, na sobě ji mám zabalenou a Prášek i já používám pořád stejný. Jedině mě napadá.. V pondělí jsem s ní byla na zahradě a když usla, nechala jsem ji na 20 minut babičce a šla si převézt kameny k záhonu. Když jsem se vrátila, ona byla zabalená ve třech rucnicich, co našla někde v chatce.. Řekla jsem ji předtím, kde má všechny své věci, kdyby byla zima. Ale bylo u nás 25 stupňů a ona byla oblečená a v lehčí zavinovacce, takže ji zima určitě nebyla. No ona má za to, že zima je dětem i ve třiceti stupních. Každopádně než aby mě poslouchala a hodila přes ní její deku, tak vyhrabala ručníky bůh ví kde a celou ji zabalila. Samozřejmě určitě nebyly vyzehlene, vyvarene a bůh ví jak dlouho tam ležely :zed:

Heivka
Závislačka 4005 příspěvků 29.05.19 10:52

Tohle vypadá alergickou reakci, nemusí nastat hned, ale až při nasčítání množství alergenů, já to mám takhle s kosmetikou když se jednou umyju „chemickým“ šamponem tak se nic nestane, když se budu mýt týden tak budu vypadat jako opařená (musím používat přírodní kosmetiku). Jinak co se týče mazání tak je potřeba vyzkoušet co bude fungovat, některé vyrážky potřebují mastit jiné zase vysušovat. Dcerka takhle měla vyrážku na tváři, na horní flek fungoval bephanten a na spodní flek zase zinková mast a když se to zaměnilo tak se vyrážka prudce zhoršila. Ještě to může být reakce na jídlo (pokud kojíte) běžně se uvádí citrusy a spol, moc se už neví že jedním ze silných alergenů mohou být i jablka a hrušky.

janaapo
Kecalka 437 příspěvků 29.05.19 10:53

@Nclnvk prijde mi to spis jako alergie, bud jahody jak je tu zmineno nebo alergie na bilkovinu kravskeho mleka, jakou ma stolici? Muj syn byl takhle osypany na obliceji a pak mel krev ve stolici, hodne taky plakal a nespal. Nejlepsi bude zajit k dr ;)

terynka006
Závislačka 3608 příspěvků 29.05.19 10:55

@Nclnvk no rozhodně si myslím že to je alergie na něco, bohužel ne vždy je lehký zjistit na co ale myslím si že se nemusí projevit hned :nevim: a to oblikani prcků ona ta starší generace má velmi často pocit že musí být nabaleny, mám dvouletou a ještě pořád se všichni diví proč je ve 25°C v tričku a kraťasech a nemá nejlépe oteplovaky nebo alespoň dlouhý kalhoty a mikinu :zed:

Nclnvk
Nováček 5 příspěvků 29.05.19 10:56

@Heivka děkuji, zkusím to teď vše sledovat. I já jsem hrozná citlivka, tak jsem byla přesvědčená, že ji u nás doma nic podráždit nemůže, když vše hlídám už kvůli sobě. Bepanthen nepomáhá, zinkova mast je dobrý nápad, zkusím. Ještě jednou díky :)

Nclnvk
Nováček 5 příspěvků 29.05.19 10:59

@janaapo stoličku má klasickou, žádný průjem, nepláče, teplotu nemá, jakoby o tom nevěděla. Hold radši znova k doktorce než něco zadrbat. Děkuji

Kukacka123
Závislačka 3432 příspěvků 29.05.19 11:01

@Nclnvk prijde mi to jako alergie spis :think: zkusila bych tu zinkovku, zinek je hojivej ;) pokud se to zhorsi, tak k dr. Jinak ja peru v detskem gelu i nam s manzelem. Manzel ma taky citlivou kuzi a navic zbytky prasku muzou zustat v pracce.

Jinak nam treba dr tvrdil, ze ma dcera atopak a byla to jen kvasinka. Nejis treba hodne sladkeho? Nebo cokoli drazdiveho…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 11:07

Neprijde me to jako exem.Obe deti, kdyz byli malicke ho meli na tvarich. Zhorsoval jim to hlavne makeup u babicky.Vzdy, kdyz tu byla a chovala pritiskla svou tvar na jejich a obe deti meli vzdy po jeji navsteve hrozne tvare :nevim: Mudr mi tvrdil u prvniho, ze to jsou potnicky. Nedalo me to a sla sem snim na kozni.Mudr napsala mast a byl klid. Dokud zas neprisla babicka.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama