Ekzém už několik let :( Poraďte

13.7.13 19:18

Ekzém už několik let :( Poraďte

Dobrý den, potřebuji poradit už asi delší dobu mám ekzém na nohách pod koleny mám to vždycky jen v létě což mi vadí :( najednou se to začalo rozlézat mám to na rukách občas to mám na prstech a na nártu(na noze)jinak pod koleny je to strašný hrozně to svědí a musím to škrábat svědí to až to bolí do toho mám otoky nohou :( občas to rozškrábu do krve pak se udělají strupy a mám to suché jakoby. Zde dávám fotky ale na těch fotkách už je dobrý namazala jsem si to doporučenou mastí od známé a zklidnilo se to ale jen na chvíly jinak to vypadá fakt děsně občas se to uklidní pak to začne zase. Kdyby někdo věděl co to může být prosím pište děkuji. V pondělí skočím na kožní snad mi nato něco dají.

Příspěvek upraven 13.07.13 v 19:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15068
13.7.13 19:21

Atopickej ekzém? Nejsem žádnej znalec, řeším o u dcerky pár měsíců, ale takhle to u ní vypadá a je to svědivé. Je to vpodstatě vnitřní problém, něco to spouští a může toho být milion.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
13.7.13 19:28

Asi atop, syn ho má taky (už 5 let)…jak píše @hofka je to vnitřní problém (u nás alergie na kasein). Takže mazat, pak je obecně dobré omezit sladké a bílou mouku, užívat probiotika…najít spouštěč je dost těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.13 19:32

Ale že to mám jen přes léto celý rok nic začne léto a šup :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1038
13.7.13 19:35

Tak může vadit třeba zapocení, pyly, nějaká plíseň, sluníčko…určitě se poradit s kožní, možná zkusit i alergologii kdyby masti nezabíraly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
13.7.13 19:37

Můžu Vám doporučit jedině Mgr. Tomečka ve Velkých Pavlovicích, který vám namíchá mast přesně na ten typ ekzému. Jsem atopik a naši ze mě už byli neštastní, vyzkoušel jsem léky, masti, homeopatika, pobyt u moře, prostě všechno. Potom se mamka dozvěděla o panu Tomečkovi a já, která jsem měla ekzém skoro do masa, jsem po týdnu mazání neměla ani flíček. Natírala jsem se večer po sprše tak rok a od té doby nemám ani ň :) Neznám nikoho, komu by to nepomohlo. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.13 19:38
@poprvé těhulka píše:
Můžu Vám doporučit jedině Mgr. Tomečka ve Velkých Pavlovicích, který vám namíchá mast přesně na ten typ ekzému. Jsem atopik a naši ze mě už byli neštastní, vyzkoušel jsem léky, masti, homeopatika, pobyt u moře, prostě všechno. Potom se mamka dozvěděla o panu Tomečkovi a já, která jsem měla ekzém skoro do masa, jsem po týdnu mazání neměla ani flíček. Natírala jsem se večer po sprše tak rok a od té doby nemám ani ň :) Neznám nikoho, komu by to nepomohlo. :kytka:

A kde se nachází pan Tomečka? Kde jsou Velké Pavlovice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.13 19:41

Našla jsem si to na mapě je to od nás přes 200km :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
13.7.13 19:41

@Klarynka25 Na jižní Moravě. Myslím, že je to jediná lékárna tam.Zkus se mrknout na netu, nevím, jestli má nějaké stránky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
13.7.13 19:43
@Klarynka25 píše:
Našla jsem si to na mapě je to od nás přes 200km :(

To máte dálku, ale fakt to pomůže. Jezdíš stejně podle toho, kolik si necháš té masti udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lo
6177
13.7.13 19:44

Atop., měla jsem to několik let a po velkých plochách na těle, když jsme chodila v plavkách, třeba okolo břicha jsme měla úplné kolo a každý čuměl :zed: používala jsme nějakou mast, chodila na kožní - bylo mi okolo 17ti, to bylo nejhorší..jednu dobu jsem to měla opravdu hodně..dnes mi je 27, samo to vymizelo, už nic nepoužívám, neléčím se s tím :nevim: boužel mám téměř 5ti měsíčního syna a už se mu to na nožičkách objevuje také, má to po mně :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
13.7.13 19:47

@Lo Tak tam zkus taky zajet. Synovec měl taky atop. ekzem vsude po tele a uz nema nic, nastesti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.13 19:53
@poprvé těhulka píše:
@Lo Tak tam zkus taky zajet. Synovec měl taky atop. ekzem vsude po tele a uz nema nic, nastesti :nevim:

Děkuji zkusím ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
13.7.13 19:55

Máš to ještě krásný, narozdíl ode mě. Fotky teda nemám, ale mám to stokrát horší, od zápěstí k vnitřnímu loktu mívám souvislou svědivou, zarudlou, vysušenou a svědící plochu. Pod kolenama taky hodně rozlezlý. Taky na vnitřní straně stehen, ne hřbetu ruky, na ramenou, na krku, na nártu u prstů a i na obličeji. Mám to celý život, někdy horší, někdy lepší. Nikdy mi doktoři úplně nepomohli. Je to atopický ekzém a mám ho od 4 měsíců věku. Nejhorší je to svědění. Moje řešení jsou léky na alergii (Aerius), ale jen v době, kdy se mi to projeví, v době kdy to nemám není třeba. No a když se to fest rozjede, mám po ruce kortikoidovou mast Belogent. Namažu dva dny po sobě na noc a mám na pár týdnů až měsíců klid. Vím že jsou kortikoidy hrozný svinstvo, ale jak se to rozjede, už nic nepomůže. Ještě teda pomáhá konopná mast z lékárny, ale ta je ně nějaký lehčí projevy. Jak se mi to rozjede, tak mi nepomůže a pokud u sebe nemám kortikoidy, tak spím se zavázanýma rukama a budím se co dvě hodiny svěděním :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9552
13.7.13 19:56
@poprvé těhulka píše:
Můžu Vám doporučit jedině Mgr. Tomečka ve Velkých Pavlovicích, který vám namíchá mast přesně na ten typ ekzému. Jsem atopik a naši ze mě už byli neštastní, vyzkoušel jsem léky, masti, homeopatika, pobyt u moře, prostě všechno. Potom se mamka dozvěděla o panu Tomečkovi a já, která jsem měla ekzém skoro do masa, jsem po týdnu mazání neměla ani flíček. Natírala jsem se večer po sprše tak rok a od té doby nemám ani ň :) Neznám nikoho, komu by to nepomohlo. :kytka:

takze to je magistr v lekarne a staci prijet do lekarny a on se mrkne a namicha mast?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama