Ekzém v těhotenství - zkušenost

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 09:33
Ekzém v těhotenství zkušenost

Mel jste nekdo neco podobneho v tehotenstvi? Byla jsem v nemocnici a tam mi rekli, ze je to normalni a dali jen mast, ktera nezabira a horsi se to. Atopicky ekzem jsem mivala v detstvi hlavne, ale neco takoveho nikdy. Jsou to jakoby puchyrky, mam to vsude po tele a dost to boli. Mate s tim nekdo zkusenost?

Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 53624 příspěvků 02.08.19 09:55

Az s takovym tezkym ne.
Ale jsou to puchyrky, je to vubec ekzem?
Chce to prejit na netoxickou domacnost (dobre i pro deti navic, zmenit praxi prasek, kosmetiku atd). A vyradit z jidelnicku mleko a mlecne vyrobky, bilou mouku.
Obleceni pohlidat cedulky a nosit jen 100% bavlnu - to pomohlo ted v tehotenstvi me, ekzem se objevil a po zmene obleceni zmizel.
Non toxic jsme byli uz davno predtim.
A necekej zmeny hned.
Jo a nemazat nicim mastnym jako na fotkach. Idealne vysusovat ziknovou masti bud domaci nebo herbacos

Uživatel je onlineKačus82
Kelišová 7043 příspěvků 02.08.19 10:01

Ahoj. Ne, vubec mi to nepripada normalni, natoz v tehotenstvi. Nejsem zadny zdravotnik, ale v detstvi jsem mela atop. ekzem a jednou mi v tech loziscich vyskakaly opary. Neco jako pasovy opar (fakt mraky malych puchyrku, bolelo to a svedilo), ale v kombinaci s tim ekzemem. Tak mi to trochu připomíná. Lezela jsem s tim tyden v nemocnici na infekci (ale to jsem mela fakt zasah po celem tele a rychle se to rozlezalo, toho bych se nebala). Krome antivirotik mi to pomazali gencianovou zeleni a myslim zinkovou masti (na vysuseni). A tos byla na koznim? Zkusila bych jeste to infekcni, ale vzdy rekni, ze jsi tehotna, at jeste v cekarne neco nechytnes. Nebo mas pocit, ze to je alergie? No. Drzim palce :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 10:02
@blumen píše:
Az s takovym tezkym ne.
Ale jsou to puchyrky, je to vubec ekzem?
Chce to prejit na netoxickou domacnost (dobre i pro deti navic, zmenit praxi prasek, kosmetiku atd). A vyradit z jidelnicku mleko a mlecne vyrobky, bilou mouku.
Obleceni pohlidat cedulky a nosit jen 100% bavlnu - to pomohlo ted v tehotenstvi me, ekzem se objevil a po zmene obleceni zmizel.
Non toxic jsme byli uz davno predtim.
A necekej zmeny hned.
Jo a nemazat nicim mastnym jako na fotkach. Idealne vysusovat ziknovou masti bud domaci nebo herbacos

No ja jsem si taky myslela, ze ekzem to neni prave, jsou to spis puchyrky s hnisem vevnitr, ale nevim. Doktorka v nemocnici mi napsala Belogent mast, ta je mastna. Jinak dekuji za radu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 10:09
@Kačus82 píše:
Ahoj. Ne, vubec mi to nepripada normalni, natoz v tehotenstvi. Nejsem zadny zdravotnik, ale v detstvi jsem mela atop. ekzem a jednou mi v tech loziscich vyskakaly opary. Neco jako pasovy opar (fakt mraky malych puchyrku, bolelo to a svedilo), ale v kombinaci s tim ekzemem. Tak mi to trochu připomíná. Lezela jsem s tim tyden v nemocnici na infekci (ale to jsem mela fakt zasah po celem tele a rychle se to rozlezalo, toho bych se nebala). Krome antivirotik mi to pomazali gencianovou zeleni a myslim zinkovou masti (na vysuseni). A tos byla na koznim? Zkusila bych jeste to infekcni, ale vzdy rekni, ze jsi tehotna, at jeste v cekarne neco nechytnes. Nebo mas pocit, ze to je alergie? No. Drzim palce :think:

No prave ten opar mi to docela pripomina, i tim jak to boli :( ale to by snad meli v nemocnici poznat ne? Jeste teda asi zkusim to infekcni. Alergie asi ne, takovy projev jsem nikdy nemela, navic nevim na co alergie by to mohla byt :( Dekuju za radu

blumen
Hvězda diskuse 53624 příspěvků 02.08.19 10:31
@Anonymní píše:
No prave ten opar mi to docela pripomina, i tim jak to boli :( ale to by snad meli v nemocnici poznat ne? Jeste teda asi zkusim to infekcni. Alergie asi ne, takovy projev jsem nikdy nemela, navic nevim na co alergie by to mohla byt :( Dekuju za radu

A to jsi tam byla na koznim nebo gynde :think:

Uživatel je onlineKačus82
Kelišová 7043 příspěvků 02.08.19 10:34

Ja jsem v 1.trim tehotenstvi 2× otekla +sileny vysyp ato ekzemu po cisticim prostredku na vany, nejaky Clean nebo co. Ted mam eko drogerii.
Kozni mi na to dala Claritin, snad 1× denne, splasklo to hned, proto me napadla i ta alergie.

Ty opary mi to pripomina ze vseho nejvic, ja na ne od te doby dost trpím. Zkus to a uvidíš

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.19 12:50
@blumen píše:
A to jsi tam byla na koznim nebo gynde :think:

Na koznim.

Monulie
Kecalka 235 příspěvků 05.08.19 15:03

Zakladatelko, zkus určitě dalšího doktora. :think:

Ekzém mě trápí pořád a v prvním trimestru to byla hrůza hrůz! Kožařka mi zjistila, že na jednom místě už jde o plíseň, bylo to trochu podobné jako to tvoje. Kortikoidy mi nedala, jen předepsala zinkovou mast. A světe div se, pomohlo to… taky teda vyřadit všechny oříšky a dráždivé ovoce, nejíst nic syrového a co nejmíň sladkostí. Za dva týdny obrovské zlepšení, ale toť otázka, jestli to bylo stravou nebo hormonama, no…

blumen
Hvězda diskuse 53624 příspěvků 05.08.19 15:07
@Anonymní píše:
Na koznim.

Tak to se divim.
Nedivala ses na ty non toxic produkty a tu dietu?

blumen
Hvězda diskuse 53624 příspěvků 05.08.19 15:08

@Monulie zinkovku jsem taky doporucovala :kytka: a dietu

Váš příspěvek
Reklama