Elektrické kábely v podlaze se prokreslí/protlačí do PVC

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.17 21:55
Elektrické kábely v podlaze se prokreslí/protlačí do PVC

Dobrý den,

Vybírám PVC pro elektrické podlahové vytápení. Mám volbu - výrobce IVC group - solid 270. Dle specifikace jsou vhodné pro teplovodní podlahy, ale nemají atest pro elektrické vytápění. Firma, která mi bude pokládat kábely, mě varuje před rizikem, že by se kábely mohly prokreslit do PVC po pár letech. Neumím najít na netu žádné diskuze o tomto. Stalo se Vám toto někomu? Jestli ano, jakého výrobce PVC jste měli a jakou specifikaci?

Děkuji moc.

Reakce:
Nelllies
Stálice 63 příspěvků 16.07.17 22:05

Nam podlahovku zalyvali nejakym betonem nebo sterkou nebo co to bylo. Prave kvuli tomu. Edit: Ale mame vsude plovoucku nebo dlazbu a kolegyne, ktera si to nechavala delat pred pul rokem, tak maj taky plavoucku nebo dlazbu. S linem asi neporadim

Kelsey
Hvězda diskuse 46252 příspěvků 17.07.17 06:56

My mame, taky podlahovku zalitou anhydridem (doufam, ze ten nazev pisu dobre) a na tom lepene pasy vinylu. A nic videt neni.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 17.07.17 07:38

To je blbost :nevim: Máme podlahovku, normálně elektrické dráty namotané do smyček. Hodně jsem o tom zjišťovala, když jsme ji pořizovali. Prokreslení je blbost, protože ty smyčky se zalejou asi 4cm vrstvou anhydritu nebo betonu + před pokládkou pvc se ještě dělá tzv. stěrka. Anhydrit by se mohl časem povrchově drolit, proto ta stěrka, která uzavře povrch. Máme PVC v celém přízemí, pod ním podlahovku. Bydlíme už rok a nikde se nic neprokresluje. :palec: A to máme měkké pvc, protože se do něho otiskují nohy od židle :zed: :lol:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 17.07.17 07:44

Jinak o výrobci co píšeš, jsem nikdy neslyšela. Odkud jsou? My jsme vybírali mezi podlahovkou Raychem a Fenix. Nakonec jsme vybrali Fenix, je to česká značka a levnější než ten Raychem. :palec: Podlahovku jsme si dělali sami, pomáhal nám elektrikář. Kdybys chtěla poradit, napiš. Jednu dobu se mi o podlahovce zdálo i v noci :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.17 08:33

@Kelsey kolik let máte položený lino?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.17 08:34

@Kočičí duše dík za příspěvek. Tohle riziko se může objevit klidně až za 5 let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.17 08:35

@Kočičí duše Ano, mám Fénix a dělá mi to certifikovaná firma. Ve svém dotaze nahoře uvádím výrobce PVC/lina, ne kábelů.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 990 příspěvků 17.07.17 11:29
@Anonymní píše:
@Kočičí duše dík za příspěvek. Tohle riziko se může objevit klidně až za 5 let.

Když já si pořád nějak neumím představit, jak by k tomu došlo :think: Aby ty kabely začaly vylízat, tak by se musela ta vrstva anhydritu sešlapat třeba o 2-3 cm, což by byl průser celkově - na frekventovaných místech by se ti to celé zvlnilo, popraskalo by to okolo zdí. Fakt si myslím, že se to neděje. :think: My jsme řešili skladbu podlah přímo s fénixem, protože jsme do podkroví dávali ty jejich topné fólie a tam problém s pvc byl, ale u topných kabelů a anhydritu ne :think:

Kelsey
Hvězda diskuse 46252 příspěvků 17.07.17 11:58
@Anonymní píše:
@Kelsey kolik let máte položený lino?

My mame vinyl ne lino. A ted v srpnu jsou to tri roky co bydlime v novem. Mame tri decka, psa, kocoura domaciho i tu podlahovku. A podlaha stale vyborne.

Váš příspěvek
Reklama