Elektrické zubní kartáčky

1762
3.12.06 21:17

Elektrické zubní kartáčky

Ahoj,
ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti a názory na elektrické zubní kartáčky pro děti i pro dospělé. A pokud je používáte, tak jaké. Byli jsme teď u zubaře a tomu se to moc nelíbilo, že prý ničí dásně a děti se nenaučí si pořádně čistit zuby.
Díky, Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

83
4.12.06 00:27

Ahoj, my jsme ho měli - vyčistí zuby opravdu perfektně a navíc se ti tolik neusazuje zubní kámen, což je taky fajn. Když použiješ kvalitní nástavce, tak to ani ty dásně tolik nedráždí. A pochopitelně ten komfort při čištění je nesrovnatelný.

ALE - mně to třeba docela dost podráždilo krčky u zubů, poškrábalo to zřejmě sklovinu a měla jsem s tím docela problémy (citlivost na studené, teplé, sladké…). Takže asi to buď chtělo zkrátit dobu čištění nebo méně tlačit - fakt nevím.

A ještě tak pro zajímavost, mně ten elektrický kartáček zubařka přímo doporučila kvůli tomu zubnímu kameni… a když jsem k ní začala chodit s citlivými krčky, tak se zdviženým prstem poukazovala na to, že to bude zřejmě z toho elektrického kartáčku ;-) Tak třeba ti tyhle zkušenosti aspoň trochu pomůžou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.12.06 04:05

Elektricke zubni kartacky nici dasne a nasledne krcky u zubu. Nejlepsi na cisteni zubu jsou Soft kartacky od Curaproxu, kdo je jednou vyzkousel, uz nechce nic jineho.

• Nahlásit
  • Citovat
2185
4.12.06 11:16

Ja pouzivala el. kartacek asi 5 let a dobry. A najednou jsem mela asi 2 krcky odhalene a to me pri cisteni hrozne bolelo. A od te doby uz mi tu ten strojek jen stoji :-). Ted cistim kartackem supersoft od Curaproxu :-). Je to ten nejmekci kartacek. Na zacatku mi to vadilo, jak je mekky, ale jde o zvyk. Ted mi ostatni prijdou desne drasticky tvrde na cisteni :-))), nechapu, jak muze mit nekdo kartacek tvrdsi… :-).
Ale ta vodni tryska u meho el. kartacku Braun je stale super, takze aspon tu obcas pouzivam…

Hromix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10054
4.12.06 11:30

Používám el. kartáček už hodně dlouho a nemám jediný problém s krčky. Já myslím,že až zase tolik nezáleží jaký kartáček, ale jak si zuby čistit. :wink: A hlavně někdo si čistí zuby i 3× denně a má s nimi problémy, někdo je rád, že si je vyčistí 1× za den a nemá jediný kaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
4.12.06 14:30

http://zdravi.idnes.cz/poradna.asp?…

odpoved spickoveho zubneho lekara z jeho poradne - strucne, jasne, vystizne :wink:

Hygiena

Zdena: Přejí hezký den, prosím, chci se zeptat na Váš názor na používání elektrického zubního kartáčku. Děkuji.

Odpověď: Na toto téma jsem již odpovídal mnohokrát. Elektrické zubní kartáčky nedoporučuji, k čištění zubů se nehodí. (3. prosince 2006)

Pri cisteni zubov je dolezita ako technika, tak aj spravna zubna kefka - nie je pravda, ze je jedno, aka je. Ani elektricka ani „turbo neviem aka“ s 12timi druhmi stetin ti dobru sluzbu neurobia. Normalny zubny lekar sa na tom len smeje alebo rozculi. Stetiny maju byt MAKKE a ROVNE ! Jednoznacne sa pripajam k chvale na zubne kefky CURAPROX.

B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
4.12.06 14:37

Já manželovi objednala k vánocům el. kartáček Eta…tak snad s ním bude spokojený :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
4.12.06 21:16

Hm, zajímavé, zrovna jsem uvažovala o koupi dětského el. zub. kartáčku na baterku. Viděla jsem 1 a půl letou holčičku u kamarádky jak si s tím čistí ráda zuby. Prý koupili na doporučení jejich zubní Dr. Má to teda její starší brácha, ale Barča ho už dostala taky. Dokonce jí doktorka řekla, že může zkrátit dobu čištštění. Tak teď zas nevím, ale spíš nekoupím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
4.12.06 21:18

Holky, celkem jste mi na:,–(ily brouka do hlavy.
Klárce čistíme zuby vlastně od počátku jen el.kartáčkem a poslední dobou u čištění protestuje, že ji bolí zub. Na čtvrtek jsme objednaní k zubaři, myslela jsem, že má kazík, ale co když jí nedělá dobře ten kartáček! Protože u normálního ručního kartáčku ani u jídla si nestěžuje. Ozvu se vám ve čtvrtek, jak jsme dopadly. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
7.12.06 19:51

tak vám píšu, co se z bolavého zoubku vyklubalo: bolely jí 2 a 3 dole vlevo, a to proto, že se jí kývala 1 dole vlevo :D . tak máme vytržený první zub.
ptala jsem se paní zubařky na el.kartáčky a ona říkala, že je pro děti absolutně nedoporučuje, že do těch jejich malinkých zoubků doslova buší :roll: . M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2143
31.5.10 10:49

Cauky,
chtela bych znovu otevrit tohle tema. premyslim o koupi elek. kartacku 4 diteti, ma uz nekolik kazu, tak bych chtela zkusit vymenit kartacek, jestli by se nam to necistilo lip a kazy dal nepribyvali.
Ted jsem se na ne ptala zubare a rikal akorat ze je dulezite aby se ten kartacek jenom drzel a nedelali se s nim zadne dalsi pohyby, coz deti neumeji ale ze by stejne meli detem cistim zuby rodice klidne do 8 let. jinak mi nerekl jestli je lepsi nebo horsi. tak jestli mate nekdotnove zkusenosti s el. kartackem u deti, budu rada za vase nazory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
844
16.11.10 12:24

Taky bych chtěla znovu oživit diskuzi :-) . Přemýšlím, že koupíme mamce k Vánocum tento kartáček http://www.kasa.cz/…vni-pouzdro/ . Máte ho někdo, jste s ním spokojení? Nebo myslíte, že je elektrický kartáček k ničemu? Mamka má docela problémy se zubama, tak jsem myslela, že by jí to třeba pomohlo :nevim: . Děkuju za odpověď! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25324
16.11.10 12:33

Ahoj,já osobně si myslím,že el. kartáček zuby vyčistí důkladněji.Od tě doby,co ho používám mám pocit,že mám míň kazů,a zuby světlejší.Já jsem pro el. kartáček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
16.11.10 12:42

Ahoj, já mám už asi 5 let elektrický kartáček Braun Oral B Vitality. Ze začátku to bylo všechno v pohodě, později se mi začaly obnažovat krčky a zuby jsem měla citlivé. Nakonec jsem to prodiskutovala se zubní hygienistkou, a ta mi el. kartáček schválila s tím, že ho špatně používám :think: . Tím kartáčkem se nesmí „kroužkovat“ - to právě odhaluje krčky. Musí se nechat cca 5 x projet dáseň a potom sjet svisle dolů na zub. Dásně se musí tím kartáčkem promasírovat a potom sjet k zubu…
Od té doby, co to dělám mám krčky zase krásně schované a zuby nemám citlivé vůbec.
A co se týče dětského el. kartáčku, tak existuje na trhu snad jen jeden opravdu kvalitní a hodně citlivý na dětské zoubky. Stojí cca 2000Kč a zapomněla jsem značku :think: . Ale určitě poradí v nějaké prodejně se zubními potřebami nebo zubař - ještě lépe dentální hygienik :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
844
16.11.10 20:03

Moc Vám děkuju, asi ho koupíme :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu