Elektrický zubní kartáček - je lepší?

149
22.2.21 16:39

elektrický zubní kartáček - je lepší ?

Ahoj rád bych se zeptal na něco se se tady už asi mnohokrát řešilo.
Vždy když jdu k zubaři, tak mi říká. Máte hodně zubního kamene, chtělo by to lépe čistit. Já si přitom zuby normálně 2× denně čístím. Tak mě tak nějak napadlo pořidit si rotační elektrický kartáček od Oral B :)
Chtěl bych se zeptat na zkušenosti. Jsou zuby elektrickým kartáčkem opravdu lepe vyčištěné? a nebo si myslíte, že je to jen reklamní tahák a vyhotzené peníze?
Jaké máte zkušenosti s elektrickými kartačky celkově? moc děkuji za reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6766
22.2.21 16:42

Za mě to lepší je. Zvlášť co se týká zubního kamene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2661
22.2.21 16:43

Mám Philips Sonicare a čistí fakt jinak. Ale není to samospásné, musíš si umět čistit zuby, používat mezizubní kartáčky a 1-2× ročně chodit na dentálku. Plus jsem si taky pořídila nano kartáček, když se mi nechce vrčet s elektrickým, a je skvělej.
Ovšem základ je pořád technika čištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15413

CHceš sonický, elekrický umí dost poničit zubní sklovinu a ano, čištěn s ním je výrazně efektivnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3683

Za mě super, používala jsem když jsem měla rovnátka, pak asi deset let manuální kartáček a teď jsem přešla na rotační. Ale používám i mezizubní. Vlastně nevidím rozdíl :mrgreen: ale přijde mi, že tím rotačním to vyčistím líp. Ale i předtím mi zubařka říkala, že mám hygienu dobrou. Zkus ty barvící tablety na zuby, dělá to Curaprox, a ukáže ti to doma, jak dobře máš vyčištěný zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8874
22.2.21 16:44

Za mě sonický, např. Phillips Sonicare ;) Konzultováno se zubařkou i na zubní hygieně. Už je máme celá rodina ;) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
22.2.21 16:48

@clovicek841 ahoj, tak nejlepší je, naučit se čistit zuby klasickým kartackem, ale pokud ti to evidentně nejde, klidně bych elektrický volila, ale volila bych sonický. Co se týká zubního kamene, tak je také hlavně potřeba čistit pravidelně mezizubnim kartackem a také dočistovat jednosvazkovym a hlavně používat dobrý zubni kartáček. Kartáček by měl být typu Curaprox(samozřejmě toto je zrovna dražší kartáček, jsou mnohem levnější varianty)jen chci ukázat, jak by měl vypadat. A také nepoužívat moc měkký, nejlepe střední.

Příspěvek upraven 22.02.21 v 16:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13287
22.2.21 16:49

@clovicek841 Mame OralB a spokojenost. Poskozeni zubu nebo dasni se bat nemusis, kartacek ma cidlo a pri silnejsim tlaku se zastavi. Zuby jsou krasne hladke.
Na mezizubni prostory je dobra ustni sprcha. Mozna i lepsi nez mezizubni kartacek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.2.21 16:51

Mám ho krátce ale vyhovuje :palec: podle mě jsou zuby prostě čistější a bez povlaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
22.2.21 16:52

@cecetka dovolím si nesouhlasit. Sprcha je na vystriknuti zbytku jidel, ale rozhodně nesetře plak v mezizubnich prostorach. Na to je opravdu nejlepší mezizubni kartáček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2661
22.2.21 16:55

@cecetka sprcha je fajn doplněk, ale tak dobře jak mezizubním to nevyčistí, tlak vody nestačí, je potřeba manuálně to vyčistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4342
22.2.21 17:15

Zrovna OralB mi hrozně škodil na dásně. Až časem jsem zjistila, že kartáček bych měla mít sonický

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
22.2.21 17:30

Souhlasím s tím že lepší je sonický…měla jsem od OralB elektrický a docela mi ničil dásně a sklovinu. Podívej se třeba i na značku Magnitudal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
22.2.21 17:34

No mě můj zubař říkal, že bych měl začít chodit na dentální hygienu, to by mi ještě nevadilo a taky začit použivat mezizubní kartáčky. Jsem na tom s manuální zručností hodně špatně a tak se mezizubních kartáčků bojím a proto jsem myslel, jestli bych to nezachránil, alespoň tím elektrickým. kartáčkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14522
22.2.21 17:37

Pokud elektrický kartáček, tak jedině sonický. Můžeš Philips sonicare, kvalitou srovnatelný je sonický kartáček od Xiaomi. Má i aplikaci na mobil, která sleduje čištění zubů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat