Elektrika a plyn od Centropol nebo Čez

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 22:51
Elektrika a plyn od Centropol nebo Čez

Ahoj, od září jdeme do pronájmu a elektřinu a plyn si máme přepsat na sebe, majitelka která byt koupila má smlouvu s Centropolem, ona tam nikdy nebydlela, předtím tam bydleli satří lidé kteří myslím zemřeli a smlouvu ona přepsala na sebe.

Zítra jdeme podepisovat nájemní smlouvu + rovnou chce přepsat i energie, ale po přečtení různých diskuzí a recenzí se obávám něco podepisovat s Centropolem.

Máte s nimi nějaké zkušenosti? Nevím zda jít a mít Centropol, nebo jí říct, že chci jinam.
Asi s odstoupením od smouvy bude mít s nimi problémy.

Děkuji za Vaše zkušenosti, zda se obávám oprávněně.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Delamtoprosebe
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 27.08.19 00:50

Problémy mit nebudes musis se jen prihlasit k novem dodavateli, jelikoz je tam nulová historie odberu je tam zakladni nevhodný ceník. Nic nepodepisovat, na prevod mas 10 dní.
Manzel pracuje jako auditor dodavatel energii ted se ho na to ptam a rika ze staci pisemny souhlas majitelky s prevodem pripadne najemni smlouva. Pokud by jsi chtěla můžu ti s tim pomoci. Jelikoz jsi v najemním byte doporucuje smlouvu na 2 roky bez závazku cca 1000 Kč zálohy. Záleží pottřeboval by prý vědět co tam bude za spotřebiče a jestli budeš i topit vařit jestli tam máte plyn pak ti muze doporučit nejlepšího dodavatele. Pokud by jsi chtěla mohu pomoci, ale Centropol nevol další dodavatele, který tě nebudou omezovat případně svazovat podminkami na 3 roky atd. Výběr dodavatele je vždy volba nájemníka pokud je nucen si přepsat tak si může vybrat.

Tolik zkušenosti z převodu cca 40 bytů o které se staráme :)

arada
Neúnavná pisatelka 19392 příspěvků 27.08.19 01:59

Centropol nebrat, mám s nima velmi špatné zkušenosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 08:50

@Delamtoprosebe
Budu určítě ráda za rady, budu mít plyn jen na vaření, trouba je elektrická + klasiku elektřinu jako je tv, pc (ty tedy pojedou skoro nonstop, budeme pracovat z bytu, ale to máte i ted), lednice, pračka, svícení, prostě klasické užívání bytu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 08:52

@arada

Můžeš se s nimi, trochu podělit? Četla jsem také, že nevrací přeplatky apod.

Delamtoprosebe
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 27.08.19 14:57

Ahoj ano přeplatky nevrací a ješte je stanovuje dle svých výpočtů to znamená, že Vám nastavý vysoké zálohy na konci roku budeš spokojená že šetříš, ale rovnou ti to zapoštou do dalšího roku. Ale už se nikdo nestará o to, že máš vysoké zálohy a nemusíš mít dobrou cenu. Jak zpravujeme byty tak to máme pod jednou firmou a již máme top ceník pokud bych mohla mohu pomoci takto jeden formulář jedna smlouva, pouze na 2 roky fixovaná cena. Zálohy si můžeš během roku 1 změnit nahoru nebo dolu a hlavně si je určuješ sama. Pošleme vždy nájemní smlouvu prijde nám zpět jedna stránka smlouvy kde je vše přehledné rovnou si zaškrtneš že nechceš prolongaci - to je důležité a máš klid. vyúčtování emailem dopisem. Tolik rady od manžela za dnešní řízek :)

Mischa69
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 27.08.19 21:51
@Delamtoprosebe
@Delamtoprosebe píše:
Ahoj ano přeplatky nevrací a ješte je stanovuje dle svých výpočtů to znamená, že Vám nastavý vysoké zálohy na konci roku budeš spokojená že šetříš, ale rovnou ti to zapoštou do dalšího roku. Ale už se nikdo nestará o to, že máš vysoké zálohy a nemusíš mít dobrou cenu. Jak zpravujeme byty tak to máme pod jednou firmou a již máme top ceník pokud bych mohla mohu pomoci takto jeden formulář jedna smlouva, pouze na 2 roky fixovaná cena. Zálohy si můžeš během roku 1 změnit nahoru nebo dolu a hlavně si je určuješ sama. Pošleme vždy nájemní smlouvu prijde nám zpět jedna stránka smlouvy kde je vše přehledné rovnou si zaškrtneš že nechceš prolongaci - to je důležité a máš klid. vyúčtování emailem dopisem. Tolik rady od manžela za dnešní řízek :)

Ahoj, fixace je dobrá tak na půl, o tom jsem také slyšela od známého když snížili elektriku a on musel platit pořád to svoje :)

Jinak majitelce, jsme dnes řekli, že Centropol ne, tak tam jela a prý v pohodě ji odhlásili, tak uvidíme, protože jsme četla víc diskuzí kde právě tohle byl u nich problém.

Delamtoprosebe
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 27.08.19 21:58

Elektrina za posledni rok stoupa o 40% a nasledné 2 roky stoupat bude, 3 roky ted klesala oni si to někde musí vzít zpět :) Takze mi jsme radeji na 2 roky fixovali a uz ted je videt ze jsme udelali dobre. Změna na jineho majitele by měla být v pořádku. Pokud by jsi pak chtěla cenu pro porovnání tak napiš. hezký večer.

Mischa69
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 27.08.19 22:01

@Delamtoprosebe

Děkuji a odkud berete vy?

Delamtoprosebe
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 27.08.19 22:08

My jsme se vsemi byty u EPET servis a ochota se domluvit jednoduche smlouvy. Ja kdyz mohu doporucuje je.

arada
Neúnavná pisatelka 19392 příspěvků 28.08.19 13:08

Omlouvám se, neměla jsem čas napsat. Přeplatky sice vraceli, ale odpočty dělali baj oko. Doma jsem marně hledala smlouvu abych zjistila, že krom toho původně sepsaného formuláře mi žádnou smlouvu nedali. Téměř půl roku jsem ji z nich tahala. Poslali mi smlouvu s mým zfalšovaným podpisem… Byla to anabáze jak hrom. Zálohy si měnili jak se jim zachtělo. Nikdy více.

Mischa69
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 06.09.19 08:14

@arada

Já pořád řeším přechod, z majitelky tahám čísla důležitá pro přechod jak z chlupaté deky, ale on a to si fakt neví. Od Centropolu má jen formulář který mě oskenovala kvůli datům a skoro nic tam nemá vyplněno, při výpovědi zas prý jim jen podepsala papír a nedali jí nic do ruky. Takže musím zajít na Centropol a snad mě řeknou to co potřebuji. Už mě to nebaví. Nechápu majitelka nemá smlouvu ale jen blbý formulář a to ještě bez údajů, fakt na palici.

arada
Neúnavná pisatelka 19392 příspěvků 06.09.19 12:25

@Mischa69 Právě, mají v tom chaos. Půl roku sem si s nima dopisovala, nakonec jela na pobočku, kde jsem strávila 3 hodiny, než jsem z nich vydyndyla ukončení smlouvy. Děs a hrůza, fakt nedoporučuju.

Delamtoprosebe
Povídálka 11 příspěvků 1 inzerát 07.09.19 02:13

Muzes dat plnou moc novemu dodavateli a ten ti pomuze, staci ti najemni smlouva, EAN, EIC kod a souhlas majitele s prepisem ( na zaklade plné moci) pokud budes chtit posli dokumenty rada ti to připravim :) manzelovi to pisu kazdy tyden :)

arada
Neúnavná pisatelka 19392 příspěvků 07.09.19 05:22
@Delamtoprosebe píše:
Muzes dat plnou moc novemu dodavateli a ten ti pomuze, staci ti najemni smlouva, EAN, EIC kod a souhlas majitele s prepisem ( na zaklade plné moci) pokud budes chtit posli dokumenty rada ti to připravim :) manzelovi to pisu kazdy tyden :)

Právě že u centropolu je nájemní smlouva problém. Mají v tom neskutečný nepořádek.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama