Elektřina - noční proud - vyplatí se?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kakika
Extra třída :D 14989 příspěvků 02.01.18 07:01
Elektřina - noční proud - vyplatí se?

Vy, co máte noční proud na 8 hod. denně, jak jste s ním spokojené? Zvládáte energeticky náročné spotřebiče pouštět jen v nízkém tarifu? Já s tím mám dost velký problém. Např. troubu v nízkém tarifu pustím málokdy, protože časově je to pro mě totálně k ničemu. Odpoledne mají děti koníčky a vracím se až po vypnutí nízkého tarifu. Pračku si nastavím, myčku taky, bojler se spouští automaticky sám na nízký tarif ale do sušičky už to opět ve výhodnějším tarifu nedám. Když nechám pračku běžet v noci, tak by se muselo vlhké prádlo někde válet do odpoledne. Je tu někdo, kdo se vracel k jednomu tarifu?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

brumi
Kelišová 6538 příspěvků 02.01.18 07:09

@Kakika ahojky, máme to také a já mám smůlu že s tím nic neudělám, barák je tcháovcům a ti to tak chtějí, za mě by byla změna hned. Jsem z toho úplně na plici, navíc když zapnu mimi danou dobu už peskují. Máme to tak že od 8-9 rané je dražší, poté od 11-12 zase draho, pak 15-14 draho a 19-21 draho, v mezičase musím prát vařit žehlit vysávata to vše, to odpoledko ještě i jde, ale dopolko jak mám sakra za dvě hod udělat vše. Navíc jsem tím i omezena abych někam třeba v tu dobu šla. Když byla prostřední malinká vstávala brzy a nebýt toho blbého proudu klidně jsem mohla vyprat dříve i předvařit například, ale smolík, takže jak husa čekám do 9 hod a pak honem vše udělat aby bylo v 11 zase vypnuto, max pc a tv

Kakika
Extra třída :D 14989 příspěvků 02.01.18 07:21

@brumi My dopoledne nemáme vůbec (v týdnu mi to nevadí, ale o víkendu když potřebuju vařit…máme indukční desku případně tu troubu), tak musím jedině mimo). Odpoledne v týdnu dvě hodiny a zbytek v noci. Přijde mi, že s takto rozvrženým časem se na nějaké šetření nedá ani pomyslet :zed: Na podzim to upravovali nevýhodně pro nás. Odpoledne jsme měli tři hodiny.

Šmoulice
Kelišová 6810 příspěvků 02.01.18 07:28

Absolutně nemám páru kdy a zda vůbec nějaký noční proud máme :mrgreen:
Spotřebiče zapínám tak, jak potřebuji ;)

Kakika
Extra třída :D 14989 příspěvků 02.01.18 07:34

@Šmoulice Závidím :lol: Momentálně jsem na tom totiž podobně, jako @brumi . Prozatím bydlíme u tchánů a tak to nemůžu nijak ovlivnit. Letos se už budeme stěhovat, takže to řeším. Tcháni totiž přešli na dvoutarif, první rok jim vraceli přeplatek, snížili zálohy a teď měli nedoplatek 14 tis. Nemám nejmenší tušení, jaké zálohy platí, ale před vánoci velká legrace.

brumi
Kelišová 6538 příspěvků 02.01.18 07:37

@Kakika přesně to vaření je nejhorší, navíc jsem ještě doma s malým takže vařím 7 dní v týdnu a fakt se honit jak de… aby jsem to stihla :zed: Když jsem byla ještě u našich tak jsem si ráno dala vařit už třeba v osm jak malá vstávala kolem 6 v devět bylo hotovo a šli jsme ven až do oběda. Takhle sedím a čekám do 9 pak vařím a vše ostatní, takže dopo zabité, pak jen hod na to jít ven, pak oběd a za chvíli se vrací nejstarščí ze školy a je třeb dělat úkoly. Někdy si sice navařím na dva dny, jenže to tak nejde dělat každý den aby jedly furt 2× po sobě to samé. A nejhorší když musím dopo nečekaně někam, to už pak vůbec. Nebo že by jsem si k večeru navařilo dopředu taky nejde, odpo jdeme vena když se vrátíme zase ten blbý čas :zed: A o topení už vůbec nemluvím, vždy když je ten drahý tak vypne, takže doma furt zima, barák obrovský po těch chvilkách to je bez šance vytopit, mám sice ten přímotop ale tchánovci i manža mě kamenují když jej zapnu samo mimo špičku, ale to mám malé děcka mrznout nebo je doma navlíkat jak eskymáky :nevim:. Zrovna jako teď je drahý a topní nejede až do 9 bude zima, to je po ránu opravdu hodně příjemné

brumi
Kelišová 6538 příspěvků 02.01.18 07:40

Asi se vyplatí, protože na to že jsme v baráku dvě domácnosti, celkem 9 lidí tak se platí málo, většnou ještě vracejí, ale na úkor toho že jsme otrokem času

Kakika
Extra třída :D 14989 příspěvků 02.01.18 07:45
@brumi píše:
Asi se vyplatí, protože na to že jsme v baráku dvě domácnosti, celkem 9 lidí tak se platí málo, většnou ještě vracejí, ale na úkor toho že jsme otrokem času

No jo, vyplatí, ale za jakou cenu. Ráno doma zima, vše si musíš organizovat dle elektřiny a až budeš chodit do práce, budeš totálně nahraná :zed: Já právě řeším, zda se vyplatí i v případě, že striktně na nízký běží jen bojler a většinou pračka a myčka. Ostatní ani náhodou. Budu muset tchány obrat o vyúčtování, abych zkoukla, kolik elektřiny projedeme a jak to vychází.

brumi
Kelišová 6538 příspěvků 02.01.18 07:57

@Kakika no právě, už teď jsem otrokem a pak, to nechci ani vidět, jak příjdu tahaná a čkat na hodiny aby jsem mohla něco dělat místo toho abych měla pak třeba klid :zed:. Ale určo poprosit tchánovce ať se můžeš podívat. U nás je odběr větší u nás, už logiky díky třem dětem, takže jede tv skoro pořád teď v zimě, pak pc, denně pračka, kolikrát za den pomývám ani nemluvím, než všechny okoupu atd atd, oni jsou dva staroši se švagrem co ma dawnuv syndroma ten celé dny buď spí nebo max poslouchá rádio, pere raz za týden, takže tam je docela pěkný rozdíl spotřeby.

selia
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 7 inzerátů 02.01.18 08:03

@Kakika Měla jsme kdysi, protože jsem měli bojler. Já to pochopila tak, že těch 8 hod. denně bylo kvůli bojleru a snad 16 hod. ti, co elektřinou topí. A ten vyšší tarif byl stejný jako normální tarif, když máš jen jeden (nebo to tak bývalo), takže neušetřit nemůžeš.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 12136 příspěvků 02.01.18 08:08
@brumi píše:
Asi se vyplatí, protože na to že jsme v baráku dvě domácnosti, celkem 9 lidí tak se platí málo, většnou ještě vracejí, ale na úkor toho že jsme otrokem času

Já bych to teda nezvládla dodržet a lezlo by mi na nervy, že to musím dodržovat, jinak budu peskovaná. V domě u tchánovců to taky je, ale netopí elektrikou. Babička to v domě taky měla, topení se jim vypínalo a bylo to dost znát. Teď mají tepelné čerpadlo, tak je tam teplo pořád.

brumi
Kelišová 6538 příspěvků 02.01.18 08:09

@Russet nejlepší na tom že je že máme i kotel, ale ten proč by se používal že, když může jet elektrika a pak se remcat za útratu :zed: :zed: :zed:. Ono je to celé u nás divoké, tchánovci jsou v prvním patře takže mají tepleji už tak, my pod něma celej byt máme podsklepený takže jde zdola zima, ale tchán topení nastavil na určitou hranici teploty, takže jak u nich nahoře se ta teplota dosáhne topení automacky vypíná a já tu dole mrznu, máme rozdíl vždy ca 5 stupňů :zed:

Příspěvek upraven 02.01.18 v 08:13

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 12136 příspěvků 02.01.18 08:12
@brumi píše:
@Russet nejlepší na tom že je že máme i kotel, ale ten proč by se používal že, když může jet elektrika a pak se remcat za útratu :zed: :zed: :zed:

No jo, je to těžký :mrgreen:

Tunrida
Hvězda diskuse 48030 příspěvků 02.01.18 08:17

Nízký tarif máme hlavně kvůli bojleru. Jinak vůbec neřeším, kdy co zapínám. Bylo by to jistě efektivnější, ale co nadělám :lol:

dana.dv
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 02.01.18 08:17

Máme 20h levný proud, 4h drahý. Úspora oproti dřívějšku veliká.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >