Elektrokolo a cyklosedačka

2213
11.3.21 15:43

Elektrokolo a cyklosedacka

Ahoj, dá se na elektrokolo připevnit cyklosedacka, a to jak zadní, tak přední?
Děkuji za radu, případně budu ráda za tip na elektrokolo, kde to jde..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16069
11.3.21 15:48
@Beckyttine5 píše:
Ahoj, dá se na elektrokolo připevnit cyklosedacka, a to jak zadní, tak přední?
Děkuji za radu, případně budu ráda za tip na elektrokolo, kde to jde..

Většina elektrokol má tu zadní tyč, na kterou přiděláváš cyklosedačku, téměř stejnou, jako normální kolo, takže podle mě by to problém být neměl. O přední cyklosedačce prosím vůbec neuvažuj, je to strašně nebezpečné, mělo by to být zakázané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
11.3.21 15:53
@unuděná píše:
Většina elektrokol má tu zadní tyč, na kterou přiděláváš cyklosedačku, téměř stejnou, jako normální kolo, takže podle mě by to problém být neměl. O přední cyklosedačce prosím vůbec neuvažuj, je to strašně nebezpečné, mělo by to být zakázané.

No, ale 2 děti do zadní nenacpu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
11.3.21 15:59
@Beckyttine5 píše:
No, ale 2 děti do zadní nenacpu..

Tos jako myslela zároveň jo?? Ty jsi blázen :mrgreen: Jestli máš dvě stejně staré děti, které ještě samy nejezdí, kup si raději vozíček za kolo. Tohle neutáhneš ani na elektrokole. A když utáhneš, tak se někde vysekáš a děti zmrzačíš. Nevím, jaké máš zkušenosti s cyklosedačkou, já v ní vozila obě děti intenzivně (určitě tak 1500km celkem) a ta změna těžiště a rovnováhy kola je poměrně náročná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
11.3.21 16:04

Vozík za kolo mi doma neprošel, tak hledám jiné řešení..
Zkušenost mám se zadní cyklosedackou a běžným kolem, to jsem jezdila 2 roky intenzivně a problém jsem neměla.. Ale obavam se, že se 2 dětmi bych už větší kopec nevyslapala, navíc jsem po porodu trochu z kondice, tak zvažuji to elektrokolo, než se do ní dostanu, ať mohu i na delší trasu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
11.3.21 16:06
@Beckyttine5 píše:
Vozík za kolo mi doma neprošel, tak hledám jiné řešení..
Zkušenost mám se zadní cyklosedackou a běžným kolem, to jsem jezdila 2 roky intenzivně a problém jsem neměla.. Ale obavam se, že se 2 dětmi bych už větší kopec nevyslapala, navíc jsem po porodu trochu z kondice, tak zvažuji to elektrokolo, než se do ní dostanu, ať mohu i na delší trasu..

A jak máš staré děti? Pokud jsi 2 roky jezdila intenzivně, tak už máš to starší dítě alespoň tříleté ne? A když jsi po porodu, tak mladší stejně ještě ten rok do sedačky nemůže :nevim: Já mám děti od sebe necelé 3 roky a ten rok, co bylo mladší pár měsíců, jsem jezdila jen sama, bylo to úplně plonkový. Tříleťák ujel prd, malá nemohla sedět. Následující rok už to řešila sedačka a tažná tyč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
11.3.21 16:07

Navíc jezdím hodně v terénu, lesem apod, kde jsou dost úzké cesty a vozík by tam neprojel..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
11.3.21 16:08

Mimochodem, proč ti neprošel vozíček? Kvůli financím asi těžko, když elektrokolo a další cyklosedačka by problém nebyl.. Rozhodně je to bezpečnější, než dvě cyklosedačky.. Tak nevím, proč by to mělo být horší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
11.3.21 16:08
@unuděná píše:
A jak máš staré děti? Pokud jsi 2 roky jezdila intenzivně, tak už máš to starší dítě alespoň tříleté ne? A když jsi po porodu, tak mladší stejně ještě ten rok do sedačky nemůže :nevim: Já mám děti od sebe necelé 3 roky a ten rok, co bylo mladší pár měsíců, jsem jezdila jen sama, bylo to úplně plonkový. Tříleťák ujel prd, malá nemohla sedět. Následující rok už to řešila sedačka a tažná tyč.

Ano, starší má 3…a mladší sice ještě nemá rok, ale už sám sedí a má nad 9 kg, takže podmínky splňuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
11.3.21 16:09
@unuděná píše:
Mimochodem, proč ti neprošel vozíček? Kvůli financím asi těžko, když elektrokolo a další cyklosedačka by problém nebyl.. Rozhodně je to bezpečnější, než dvě cyklosedačky.. Tak nevím, proč by to mělo být horší?

Podle přítele je to moc nebezpečné, zakázal to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
11.3.21 16:10

Takže ještě by byla varianta zadní cyklosedacka a tažná tyč? Kolik km by mi na tom to 3 lete dítě zvládlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
11.3.21 16:10
@Beckyttine5 píše:
Navíc jezdím hodně v terénu, lesem apod, kde jsou dost úzké cesty a vozík by tam neprojel..

Teda promiň, já jsem velká cyklistka, ale ty si koleduješ… S dětmi v cyklosedačce na nějaké lesní traily, kde neprojede vozík o šířce 90cm… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
11.3.21 16:13
@Beckyttine5 píše:

Kriste pane. Vozík je nebezpečný a přední sedačka je ok?? 8o 8o Hele, to ať se teda probere, je to nesmysl. Zvlášť u dvou takhle prťavých dětí.

@Beckyttine5 píše:
Takže ještě by byla varianta zadní cyklosedacka a tažná tyč? Kolik km by mi na tom to 3 lete dítě zvládlo?

Tak to těžko říct, záleží, zda už vůbec umí jezdit a baví ho to. Je potřeba koupit systém Follow me (stojí asi 12táců), jiný spolu s cyklosedačkou nejde použít (to jsem zjišťovala). Ale ve vašem případě je vozík jasná volba, nechápu manžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46765
11.3.21 16:14
@Beckyttine5 píše:

a dovoli ti variantu dvou sedacek na jednom kole? Jakoze bezpecnou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
11.3.21 16:22

Já právě chtěla ten vozík pro 2 děti, že bych ho kromě kola využila i na inline a běh, ale na to kolo mi prostě neprošel..
O 2 cyklosedackach jsme se ještě nebavili.. Zatím je jen dohodnuto, že se pořídí ještě jedna zadní, a když pojedeme oba, tak si každý vezme 1 dítě.. Jenže problém je, že je partner přes týden pořád v práci, Někdy i víkend, tak to vyjde třeba jen dvakrát za měsíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat