Elena, Alena, Helena, Magdaléna – které jméno vybrat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 09:55
Elena, Alena, Helena, Magdaléna

Co říkáte na zmíněná jména? Pořád se nemůžeme rozhodnout.
Elena-mně se líbí nejvíc, ale je jich dost. Ela, Elen, Eli, Elnika…trochu se plete s davovou Eliškou.
Alena-dnes ne moc častá, líbí se nám oběma stejně. Ali, Alča, Alenka, Aluška…Starší nositelky v okolí své jméno moc nemusí
Helena-trošku bojuju s oslovováním (Hela, Helena, Helča, Heli), v základním tvaru se mi líbí moc. Manželův favorit.
Magdalena-hodně variant oslovení, ale nelíbí se mi Majda. Tohle jméno jsem chtěla pro holčičku odjakživa. Magda, Magdalenka, Mája, Leny ano. Teď je jich kolem víc a oslovují je většinou právě Majda.
Co byste vybrali? Nebo spíš znáte nositelku, jejich frekvenci, oslovování, spokojenost se jménem?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 10:01

Mam kamaradku Magdu, pro me to byla vzdycky magda, rikam ji magdi, magdo.. Majdo jsme ji snad nikdo nikdy nerikali..
Ale na stredni jsme meli mirku a ta si nechavala rikat majda :lol:
A na základce martina byla majda :mrgreen:
Jinak zbytek jmen se mi nelibi vůbec

Jogrr
Závislačka 4930 příspěvků 09.06.19 10:04

Ani jedno.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 09.06.19 10:06

Alena ;)

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1433 příspěvků 09.06.19 10:09

Magdaléna. :palec: Co je špatnýho na „Majdě“? :lol:

Venetia
Hvězda diskuse 43812 příspěvků 09.06.19 10:09

Za mně Magadaléna…krásné jméno

Agrion
Závislačka 2969 příspěvků 09.06.19 10:09

Tak ja jsem taky „starsi“ nositelka Alena a spokojena jsem :lol: Jedniduche jmeni, se kterym se mi dobre zije i v cizine ;) Elenka je opravdu hodne modni… maloz Alenku zadnou neznam.

ugluk
Hvězda diskuse 46956 příspěvků 09.06.19 10:13

Elen je teď opravdu hodně a máš pravdu, že pokud nechceš žádnou masovku, oslovují se podobně jako Elišky, kterých je ještě mnohem více. Magdalena je krásné a vznešené jméno, je delší, takže záleží i na příjmení. Za mě osobně Alena nebo Helena, dneska už jich moc není a přitom jsou to taková krásná, „čistá“ a jednoduchá jména. Byť teda v základním tvaru miminko oslovovat nebudeš, minimálně Alenka nebo Helenka.

Jagwa
Kecalka 357 příspěvků 09.06.19 10:13

Majdo, Májo jsem říkala Maruškám :nevim: asi třem :lol: Elen se mi nelibí.

PHV
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 09.06.19 10:25

Me se hrozně líbí ta Alenka, jmenuje se tak moje babička, chtěli jsme dát i dceři :hug: jen jsme nakonec nedali, protože nás nenapadlo nic, jak malé Alence říkat :nevim:

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 12 inzerátů 09.06.19 10:32

Helena :srdce:

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 09.06.19 10:35

Líbí se mi Helena i Magdaléna. I v různých domáckých tvarech. Helena ještě možná o fous více, navíc se teď moc nedávají:
https://www.kdejsme.cz/…ena/hustota/
(dole je graf, kdy bylo jméno populární)

oproti tomu Magdaléna:
https://www.kdejsme.cz/…9na/hustota/
Elena
https://www.kdejsme.cz/…ena/hustota/

dickys
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 1 inzerát 09.06.19 10:36

Z tohoto bych vybrala Helenku :)

vikavika
Povídálka 43 příspěvků 09.06.19 10:38

Elena se mi líbí a pro jednu z našich dvojčat máme toto jméno vybráno :palec: Že je údajně velký výskyt „El“ - Elena, Elen, Ela, Ella, Eliška - je nám úplně jedno. Elena se nám líbí už dlouhou dobu, kdy se ještě toto jméno až tak nedávalo a kvůli tomu, že je teď tak nějak v móde, jiný vybírat nebudeme. Leda by bylo už v rodině nebo u blízkých přátel. Celkově vybrat něco z našeho kalendáře byl fakt oříšek. V okolí mimochodem neznám žádnou, jen jednu Elišku. Jsou to jména, co teď prostě frčí, až budou holky velký a roztrousí se po světě, zase bude v kurzu něco jinýho. Mimo Elenu bych z výběru dala Magdalenku. Kámoška Magdu má a říká ji Majdi, Magdi, Magdalenko nebo Madlenko, Madlo. Helena se mi nelíbí vůbec a Alenek pár znám, jedna je má dobrá kámoška - říkáme Alčo, Álo, Ali, Alouši - se jménem spokojena :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 10:47

Ze zminenych jen Magdalena. Elen je posledni dobou hrozne moc. Helena je nic moc neznele h na zacatku. A Alenu bych nedala, protoze mam s tim jmenem spojene same nany.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama