Eliminační dieta a prdíky - kdy zabrala

Anonymní
1.2.21 06:17

Eliminaci dieta a prdiky, kdy zabrala

Maminky, syn má sedm měsíců, od tří týdnů kolíky. Zkoušeli jsme vše možné i nemožné, jsme po pozorování v nemocnici, nic nenašli. Ještě jsme objednání na alergologii, ale to až za pár týdnů. Držím týden eliminacni dietu, nejím maso, soju, kravské bílkoviny, vejce a samozřejmě nic typického nadymaveho. Za jak dlouho vám zabrala?
Jsem zoufala :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14545
1.2.21 06:45

Po týdnu by už výsledek měl být znát. Pokud je to hodně špatné, zvaž ukončení kojení a převod dítěte na umělé mléko. Může to být intolerance laktózy (neplést s alergii na bílkovinu kravského mléka) a na tu dieta při kojení nezabere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
1.2.21 08:05

Kolíků může způsobovat také přemíra cukru v jídelníčku, nedobijis baterky sladkým? Jinak může vadit defacto cokoliv, u nás třeba nějakou dobu i mrkev, cuketa.. často bývají problematické oleje, např. olivový.

Zkus zařadit hodně zelených potravin, mají zklidňující účinky na střeva..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14069
1.2.21 08:17

Vepřová panenka s dusenou zeleninou, krupicova polévka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 10:24

@katyna1984 vyřadila jsem veškeré sladké.. :,( A myslíte, že ta alergologie to ukáže? Četla jsem, ze testy u tak malých dětí bývají neprůkazné..

• Citovat
  • Nahlásit
14545
1.2.21 11:59
@Anonymní píše:
@katyna1984 vyřadila jsem veškeré sladké.. :,( A myslíte, že ta alergologie to ukáže? Četla jsem, ze testy u tak malých dětí bývají neprůkazné..

pokud alergolog pro stanovení diagnozy použije kožní testy, rozbory krve a v kombinaci s anamnézou (rozhovorem s tebou a analýzou příznaků), tak by ta přesnost nemusela být až tak špatná. Jinak ano, ty testy jsou silně nespolehlivé, proto málokterý alergolog chce takto malé děti testovat. U potravinových alergií se spíše jede metodou pokus -omyl. Vysadíš absolutně vše a pomalounku vždy na několik dní zařazuješ jednu novou potravinu a sleduješ reakce. Já bych ale třeba v tomto režimu zkolabovala z vyčerpání kvůli nedostatku živin pro mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
1.2.21 12:00
@Anonymní píše:

A lepek?

Myslím si, že ne. Obzvlášť, pokud držíte dietu, pak bývají testy často neprůkazné. Nám také tehdy nic neodhalily. Ale naštěstí jsme měli rozumnou doktorku, která si toho byla vědoma, takže nic nezpochybňovala.

Hlavně pokud se vyřadí alergeny, střeva se hojí až šest měsíců. Není vidět ani sebemenší náznak zlepšení? Jo a ještě pozor na probiotika, pokud dávate, také mohou spíš dělat problémy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat