Elterngeld - jaké dokumenty jsou potřeba k vyřízení?

20
15.6.18 19:09

Elterngeld jaké dokumenty jsou potřeba k vyřízení

Ahoj zenusky, prosím o radu jsem z toho uz fakt mimo. Manžel pracuje v De je pendler a já jsem od listopadu 2017 nezamestnana na Up nyní jsem uz pojištěna i v DE pod manželem. Chci se zeptat nemá z vas některá čerstvou zkušenost se zařizováním elterngeldu v DE jaké dokumenty jsou k tomu všechno potřeba, kde to zařídit, nejde to i nějak přes UP kdyz tu všichni máme trvaly pobyt? Jsem z toho fakt na prášky, po porodu řešit takového papírovani. Budu rada za každou radu. :oops: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3
15.6.18 19:27

Pokud nemáš trvalý pobyt v de, tak Elterngeld podle mě nedostaneš. Maximalne si tvůj manžel vyřídí Kindergeld.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
15.6.18 19:34

@Biene na UP mi bylo řečeno ze jelikož nepracuji, tak žádáme v Německu 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
15.6.18 20:20

Bez přihlášení ti nic nedají. A jinak já jsem potřebovala rodný list, oddaci přeloženy v de, 12 vyplatnich pasek, od pojišťovny papíry že mi prispivali k Mutterschutz. Ale jak to mají nezaměstnaní, to nevím. Zkus si to ještě pozjistovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
26.7.19 21:23

Dobrý večer, Řeším to již po druhé a stejně jsem v tom jako nováček, u prvního syna to šlo lehce a snadno. Dnes jsem byla u nás v čr na Úp jelikož nám bylo řečeno, že v DE nemají žádný dokument od nás. A přeci jsme jim již od porodu ( 20.2.2019) posílali papíry. No nic v pondělí vše odešlu znova jen si teď nepamatuji zda je potřeba nějaký dokument typu 411 nebo 401 děkuji hezký večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
20.9.19 16:17

Ahoj, je tu prosím některá maminka, co si vyřizovala Elterngeld i Kindergeld a byla by ochotna mi pomoct? Vubec se v tom nevyznám. Pracuju jako pendler v německu, přítel je osvč tady v čechách, bydlíme oba v čechách. Vubec nemám tucha, kde co podat a zažádat. Jen vím, že doatanu rodičák tady a mělo by mi to německo dorovnat. Jinak sem úplně mimo :nevim: děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18310
20.9.19 16:42

@Nicinka91 materskou z Nemecka, nasledne rodicovskou z Cr, dorovnavat asi nic nebudou, je v Cr vyssi.
a kindergeld nevim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8882
20.9.19 17:58

@Nicinka91 jestli umíš německy, sjednej si schůzku na Gesundheitsamt v Německu, tam ti poradí na co a jak máš nárok. Pokud neumíš, tak si někoho zaplať. KG složitý není, ale s rodičákem bývají problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
23.9.19 07:41
@Nicinka91 píše:
Ahoj, je tu prosím některá maminka, co si vyřizovala Elterngeld i Kindergeld a byla by ochotna mi pomoct? Vubec se v tom nevyznám. Pracuju jako pendler v německu, přítel je osvč tady v čechách, bydlíme oba v čechách. Vubec nemám tucha, kde co podat a zažádat. Jen vím, že doatanu rodičák tady a mělo by mi to německo dorovnat. Jinak sem úplně mimo :nevim: děkuji

Ne musíte čerpat rodičovský příspěvek v Německu, není to nic složitého, potřebujete rodný list dítěte(pro jistotu i svůj i otce) dále potvrzení že nepobirate rodičovský příspěvek v Čechách udělají na počkání na UP, dále vaší pracovní smlouvu(nebo výplatní pásky), dokument na vyplnění pro Německo je na stránkách ZBFS(bayern) nejlepší zajet přímo osobně do landshutu kde jsem vše podal a pomohli vše zpracovat a vyplnit a byla jistota že je vše ok. Schválení přišlo do 10 dnů. Pokud potřebujete více poradit pošlete sz. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18310
23.9.19 09:08

@Kronny444 Elterngeld se čerpá prvotně tam, kde pracuje živitel rodiny a ne kde pracovala žena před otěhotněním… https://ec.europa.eu/social/main.jsp?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.10.19 21:36

elterngeld

Dobry den prosim vas ma nekdo zkusenost s elterngeldem???mam doma papiry je jich dost. musim s nakymi se na ceskou socialku???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18310
21.10.19 08:52

@Ilonka81 ne ceský úřad nee, nejlepší máš vyplnit to online tady: otevřeš si to v prohlížeči google a dáš kdyžtak přeložit a přepínáš si to z nj do čj, když potřebuješ pochopit význam…
Navíc ti tam vyjede na konci seznam všeho, co máš k tomu doložit, vytiskneš si to a pak jen zašleš na adresu nebo odneseš osobně.

Jsi z Bavorska?
https://www.elterngeld.bayern.de/…default.aspx

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
2.11.19 10:46

Ahoj vsem, potrebuju poradit snad se tu najde nekdo kdo ma zkusenosti jsem uz zoufala. Pracuji jako pendler v Nemecku uz 5 let a přítel taky mám už dve deti 12 a 10 z předešlého manželství. Žiju s přítelem
a chtěli bysme jeste miminko ale nevím co mě vše čeká. Mam doktory všechny v CR.Mam pojisteni i v Nemecku ale chodim k doktorům jen tady. Uznaji mi v praci neschopenky odsud nebo musím mít doktora tam a tam i rodit.Jak je to s mateřskou a rodicakem, kde na něj mám nárok a kolik přibližně. Moc děkuji za radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18310
2.11.19 10:56

@LuckaPo V Německu si oběháš u zdravotní pojišťovny S1 formulář pro pendlery… s tím formulářem zajdeš na českou pojiš´tovnu, třeba VZP a oni tě pojistí, bdeš mít „žlutou kartičku“ a tím pádem budeš moci chodit k Dr. jak v Německu, tak v ČR, plná péče v obou státech…
https://europa.eu/…index_cs.htm

Následně budeš brát mateřskou z DE, pak rodičák z DE do 12 měsíců, pokud jsi v bavorsku tak od 13.-36. měsíce věku dítěte Familiengeld. ČR ti dávky dorovná do českého nároku.
Po narození dítěte si v de požádáš o Kindergeld. Ke všem žádostem musíš mít z ČR zamítnutí.

https://ec.europa.eu/social/main.jsp?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
2.11.19 11:52

Tu kartičku už mám a pracuju na západě u Selbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama