Ema vs Lilien + zdrobňování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 11:30
Ema vs Lilien + zdrobňování

Dobrý den,

v první řada bych se chtěla omluvit za anonymitu, ale na tyto stránky chodí mí přátelé a témeř všichni příbuzní a nechci, aby všichni už teď věděli o přírůstku do naší už tak velké rodiny. :)

Čekáme naše první miminko. Holčičku :srdce:. Jméno jsme vybírali z dlouhého seznamu a nakonec se nám zalíbila Ema :srdce:. Posléze jsme byli přesvědčeni o tomto jméně. Ale před pár dny se mi začala líbit i Lily :srdce: a přítel na tohle jméno přikývl. Teď si lámeme hlavu, které dát.
Rozhodneme se sami, ale chci vědět, které se Vám více líbí, popřípadě znáte někoho s těmito jmény? Je spokojena?

Abych to shrnula a nepsala dlouhé romány…Jak říkáte zdrobněle Emě a Lily?
Ale klidně mi napiště, pokud chce, jaké jméno je podle Vás hezčí.

Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 27.09.14 11:37

Ema Lily. Nebo Lily Ema.

mammy
Závislačka 3922 příspěvků 27.09.14 11:39

Záleží taky na příjmení, my máme celkem typické české, tak máme Emu. Říkám jí Emičko, Em, Emčo, Eminko.

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 27.09.14 11:41

Od Lilly me napadá Lilinka, Liluška.

Příspěvek upraven 19.03.17 v 12:00

Iandli
Povídálka 37 příspěvků 27.09.14 11:42

Lily se moc zdrobňovat nedá.
Ema :palec:

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 27.09.14 12:00

Kdyz uz z tehle dvou, tak vic se mi libi Lilien. Zdrobneliny casem vyplynou samy, lidska kreativita nezna mezi ;)

Petra Z
Hvězda diskuse 52485 příspěvků 27.09.14 12:16

A co jména obe???l Ema Lilien…

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 27.09.14 12:19

Ja jsem pro Lilien, prijde mi to „vznesenejsi“, Ema je pekne jmeno, ale nevim proc, me proste nejak nesedi. Dcery jmeno konci na lie, takze jsem ji obcas rikala Lili, Lilinko, Lilunko, Lilenko, Lilinku, Lilusko… nakonec se ujalo jine zdrobnovani jejiho jmena, ale to uz jsme jinde.

lulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.14 12:20

Kamarádka má Lilien, a říká jí Lili,
Lilienko, smrádě… Jak kdy :lol:

Příspěvek upraven 27.09.14 v 12:21

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 27.09.14 12:21

Mně se moc nelíbí Lily apod. na velkou holku, dospělou ženskou. Samozřejmě, když si představím tříletou blonďatou Lilinku, tak jihnu, když si představím čtyřicetiletou Lily, zní mi to divně. Dala bych Emu.

Janha
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 27.09.14 12:24
@Angua píše:
Mně se moc nelíbí Lily apod. na velkou holku, dospělou ženskou. Samozřejmě, když si představím tříletou blonďatou Lilinku, tak jihnu, když si představím čtyřicetiletou Lily, zní mi to divně. Dala bych Emu.

A ctyricetileta Lilien (coz je jmeno nad kterym zakl. uvazuje) ti zni jak?

Barb0rka
Závislačka 3187 příspěvků 27.09.14 12:27

Lily je muj favorit pro holcicku :) Myslim, ze je super, ze se neda moc komolit.

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 27.09.14 12:34

Za me Lili je otres. Ema v pohode. Pokud se vam libi obe, pak bych dala klidne obe, jak tu uz bylo zmineno.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 27.09.14 12:36
@Janha píše:
A ctyricetileta Lilien (coz je jmeno nad kterym zakl. uvazuje) ti zni jak?

O něco lépe, ale furt bych se přiklonila k Emě. Znám třicetiletou Lilianu - resp. představuje se jako Liana, skoro jsem si jistá, že to tak měla i na svatebním oznámení a v podstatě jiná možnost asi ani není… Patří to k ní, prostě se tak jmenuje, ale já bych to jméno pro dítě nezvolila. Její tchyně se o ní kdysi vyjádřila jako o Lily (a to měla dvacet něco) a je to prostě už v dospělém věku (pro mě) divné :nevim: Hodně teda záleží i na příjmení.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 27.09.14 12:41

@Janha a asi tak ještě - už bych spíš dala Liliana než Lilien. Já to nemám moc ráda tyhlety anglické jména, zvlášť k českým příjmením. Holčička pak vyroste a třeba to ani žádná „hvězda“ nebude. Teď jsem viděla dospělou Nicole (+ české příjmení) - barva vlasů šedá myš, v culíku, brýle, nehezká pleť… Kdyby se jmenovala Nikola nebo dejme tomu Anča, je to úplně jedno ;) Prostě naprosto obyčejná holka, které si ani nevšimneš - a to poangličtěné jméno na ní působilo divně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >

Tady je Mišíkovo! Zpěvákova Denisa ráda ukazuje sexy postavy i dokonalý zadek

Sotva se herec a zpěvák Adam Mišík rozešel s vnadnou přítelkyní Dianou, už si... číst dále >