Email v příspěvku. Proč nejde správně zkopírovat?

10797
25.1.11 16:41

Email v příspěvku.. proč nejde správně zkopírovat?

Pokud někdo napíše do příspěvku v diskusi svoji emailovou adresu, tak když mu chci poslat email tak, že si zkopíruju tu adresu (ctrl-c, ctrl-v), tak mi server hlásí, že adresa nebyla rozpoznána (asi to má nějaký špatný formát či co, přitom to vypadá napsané normálně :nevim:)
(používám gmail)
Pokud tu adresu opíšu, tak je všechno v pořádku.
Jsem s tímhle problémem sama, nebo to někomu taky dělá? Čím to je??
Díkes…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12876
25.1.11 17:05

dělá mi to úplně to samé. a je jedno, jestli je adresa kopírovaná z příspěvku a nebo ze SZ. takže já si ji zkopíruju do mailu a pak ručně přepíšu. a používám seznam. pravda je, že jsem nepátrala, proč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
25.1.11 17:25

Taky mi to dělá, ale nevím, proč tomu tak je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10797
28.1.11 20:22

Hele, když se to jmenuje Dotazy pro adminy, čtou to admini???

Jinak jsem udělala pár pokusů a tipuju, že je nějakej problém v zavináči… když jsem jen přepsala zavináč tak už to fungovalo. Proč má emimino nekompatibilní zavináč? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12389
28.1.11 21:43

Zdravím,
je to navolená ochrana serveru proti sbírání emailů na stránkách automatickými roboty - nalezené emailové adresy jsou pak využívány na rozposílání spamu. Ovšem zručnějším programům na kolektování kontaktů se daří ochranu obcházet.

Proto zásadně nedoporučujeme vypisovat svůj email do volné diskuze (a pokud adresy nacházíme, mažeme je) - komunikujte přes SZ.

A ano, dotazy čteme a snažíme se je opravdu co nejdříve vyřizovat 8-) Jen jsem tuto otázku musela probrat s programátorem.

Adminka Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10797
28.1.11 22:16

Díky moc za odpověď, jednalo se o emaily z příspěvků z uzavřené diskuse :nevim: Navíc píšeš, že máme používat SZ, ale ze SZ ten email taky nejde zkopírovat.. :nevim:
Jako není to nic zásadního, vlastně mě jenom zajímalo proč to tak je… klidně to tak může zůstat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12389
28.1.11 22:34
Elik píše:
Díky moc za odpověď, jednalo se o emaily z příspěvků z uzavřené diskuse :nevim: Navíc píšeš, že máme používat SZ, ale ze SZ ten email taky nejde zkopírovat.. :nevim:
Jako není to nic zásadního, vlastně mě jenom zajímalo proč to tak je… klidně to tak může zůstat..

Pro takového robota není rozdíl mezi uzavřenou a volně přístupnou diskuzí, prostě „vysaje“ ze stránek vypsané emailové adresy, uloží si je a pak očekávejte každým dnem zásilky nabídek na email. eMimino.cz se touto ochranou proti jednodušším typům robotů chrání.

Z toho plyne jediná rada - nikam na stránky nevypisujte své emailové adresy (a ani nikde jinde na netu :wink: ). Psala jsem, abyste proto komunikovaly přes SZ. A když už v ní chcete poslat emailovou adresu tak třeba v tomto tvaru - schindleruv(zavinac)seznam.cz a tu si už pro poslaní emailu upravíte 8-)

Adminka Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10797
30.1.11 10:04

Terezko… jakým způsobem se robot dostane do uzavřené skupiny? Vždyť tam se dostanou jen uživatelky, které mají schválený přístup správcem skupiny ne?
Tam se přece robot nemůže dostat?
Dík za zodpovězení, to je pro mě docela důležité, protože jestli je to tak jak píšeš, tak je uzavřenost diskusí dost na houby ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12389
30.1.11 17:46

Roboti alias Spamboti - jsou programy, které na stránkách dokážou vyhledat značku zavináče a tutíž se tak snadno dostanou k získání emailových adres. Nevstupují do uzavřených skupin, kde by si četly vaše konverzace - pouze ze stránek kopírují adresy, kam následně míří spamové nabídky.

Jak už jsem psala výše, na stránkách eMimina.cz je tato ochrana - zkopírování emailové adresy je ztíženo, ovšem fikanější programy toto opatření dokáží obejít.

Proto upozorňujeme všechny uživatelky, aby svoje emailové adres nikam nevypisovaly - a to nejen na našich stránkách 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama