Emetofobie - fobie ze zvracení

33
19.9.20 10:34

Emetofobie- fobie ze zvracení

Ahojte,
kdo trpí touto nechutnou fobii jako já?
Já už to mám docela rozjetý, bojím se kvůli tomu chodit ven, nesnesu pocit, ze me někdo uvidí při tom, a už vůbec nesnesu pocit ze budu JÁ zvracet ať už je to doma nebo venku.. vůbec nevím, jestli se toho vůbec da zbavit.. když je mi zle, dělám vše proto, abych hlavně nezvracela - hodně mi pomáhají vetrove žvýkačky, vždy když je mi zle, tak si je vezmu a říkám si, ze je to jen v hlavě… ale někdy je to fakt utrpení.. nikam už nechodím pěšky, všude jezdím autem protože se uklidňuji tím, ze když budu zvracet tak se pozvracim sama v autě a nikdo me neuvidí.. je to silenost :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3828
19.9.20 11:19

Oslov psychologa, ktery pracuje s hypnozou. Ja znam dr. David Karel Teplice a ten fobie uspesne resi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6028
19.9.20 11:53

Chápu fobii, ale moc nechápu to - ty máš tedy trvale jako žaludek „na vodě“ a je ti neustále na zvracení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
19.9.20 12:51

@vulpes nene, trochu paradox je ze žaludek na vodě mi nevadí - protože se snažím “nenadavovat” ale proste když je mi zle, tak mám strach ze se pozvracím, a někdy si to, ze je mi zle proste vsugeruji, hlavně když jsem venku mezi lidma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6028
19.9.20 16:12

@Anettkas25 mně právě je zle - jakože na zvracení tak jednou za 10 let proto se ptám, jestli to máš nějak enormě často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
20.9.20 08:27

@vulpes pocity na zvracení jako takové taky často nemám, ale třeba me pichne v žaludku, nebo je mi trochu zle/ toci se mi hlava a už mám v hlavě nastavenej strach ze budu zvracet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
24.9.20 16:04

Trpím emetofobií, ale už ne tolik u sebe jako u ostatních. Otočilo mi to život vzhuru nohama :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.10.20 14:50

@Anym183 a jak to lecis? Už je to lepší?

• Citovat
  • Nahlásit
2
18.2.21 11:43

Měl jsem stejný problém cca od 8. třídy na základce. 5 let mně to komplikovalo život. V okolí to nikdo moc nechápal. Prošel jsem různá vyšetření vč. psychologa i psychiatra. Dostal jsem na to léky, ale rozhodl jsem se je nebrat.

Podařilo se mi tuhle fobii časem úplně odbourat. Nevím, jestli je to tu ještě aktivní, ale rád se podělím o zkušenost. Jde se toho zbavit :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.2.21 12:26

@Adamhere tak sem s tím :-) mám s tím problem nadále

• Citovat
  • Nahlásit
2
18.2.21 21:23

U mě se ta fobie začala lámat, když jsem odešel na intr a ve druháku začal mít vztah. Jelikož na intru se prakticky furt děla nějaká akce, hodně se pilo. Já se alkoholu zásadně vyhýbal. Bylo to pro mě nepředstavitelný. Moje holka pila normálně a občas se stalo, že zvracela. I když to bylo pro mě fakt nechutný, asistoval jsem jí a aspoň držel vlasy :nevim: Vystavováním těmto situacím jsem začal zvracení vnímat trochu líp u druhých. Já sám jsem se toho pořád děsně bál, ale v okolí mi to přestalo vadit.

Strach se táhl dál až do začátku čtvrťáku. Přítel od sestry slavil narozeniny a já se tam přišel podívat. Tady nastal zlom. Nevím, jak se to stalo, ale nějakým způsobem jsem se poprvé opil. Upřímně jsem se dost zdělal. Měl jsem první opilost a taky první okno. Ségra má ze mě do teďka pr*el. No, to nejdůležitější je, že jsem v té opilosti zvracel. Šlo to samo a ráno po probuzení jsem se cítil hrozně dobře. Z celýho večera jsem si vybavil, jak zvracím a že to byla děsná úleva. Pozvracel jsem si půlku pokoje, takže jsem to musel ještě uklízet. :) Od toho večera fobie zmizela.

Zpětně si uvědomuji, že to bylo celé jen strach z neznáma. Jak jsem dlouho nezvracel, nedokázal jsem si představit ten pocit. Je to stejné, jako když se bojíte tmy. Dokud se v ní nenaučíte více chodit, nezjistíte, že tam nic není. Když jsem teď zadal emetofobii do googlu, překvapilo mě, kolik lidí s ní má problém. I když to pro vás může znít děsivě, nebojte se tomu postavit. Je to jen pár sekund, které vás dělí od lepšího a pohodovějšího života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat