Reklama

Emočně nestabilní porucha - diagnostika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rokris
Kelišová 6004 příspěvků 30.12.17 13:12
Emočně nestabilní porucha - diagnostika

Hezké odpoledne :kytka: Prosím vás, neví někdo, jak přesně probíhá diagnostika této poruchy? Na základě čeho se stanovuje? Jsou přímo na tuto poruchu nějaké testy, které by měl psychiatr provést, než člověku přiřkne tuto diagnozu? Děkuji. :kytka:

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.17 13:42

Psychiar z diagnostikuje a kategorizuje podle diagnostického manuálu MN. Diagnostika může zahrnovat psychologické vyšetření (osobnostní), rozhovor s pacientem, sběr anamnézy a i sběr anamnézy od rodinného příslušníka. Není nijak neobvyklé, že je pacient diagnostikován i několikrát. Obzvlášť z počátku nemoci/potíží nebo podle reakce na medikaci. Hraniční porucha bývý na farmakoterapii rezistentní. pracovala jsem terapeuticky s klientemm, který byl zdiagnostikován jako hraniční porucha až po 3. hospitalizaci. První diagnostika byla depresivní porucha (po tragické smrti bratra), pak byl posouzen jako bipolární porucha a nakonec jako ta hraniční porucha. Právě podle dynmiky, potíží, příznaků atd.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.17 13:44

Chyba: MKN- 10 - mezinárodní klasifikace nemocí
anonym z 13:42

rokris
Kelišová 6004 příspěvků 30.12.17 13:49
@Anonymní píše:
Psychiar z diagnostikuje a kategorizuje podle diagnostického manuálu MN. Diagnostika může zahrnovat psychologické vyšetření (osobnostní), rozhovor s pacientem, sběr anamnézy a i sběr anamnézy od rodinného příslušníka. Není nijak neobvyklé, že je pacient diagnostikován i několikrát. Obzvlášť z počátku nemoci/potíží nebo podle reakce na medikaci. Hraniční porucha bývý na farmakoterapii rezistentní. pracovala jsem terapeuticky s klientemm, který byl zdiagnostikován jako hraniční porucha až po 3. hospitalizaci. První diagnostika byla depresivní porucha (po tragické smrti bratra), pak byl posouzen jako bipolární porucha a nakonec jako ta hraniční porucha. Právě podle dynmiky, potíží, příznaků atd.

Děkuju mockrát za odpověď. No já si to myslela, že to asi nebude normální stanovit takovou dg jen tak ze dne na den. Díky :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.17 13:54
@rokris píše:
Děkuju mockrát za odpověď. No já si to myslela, že to asi nebude normální stanovit takovou dg jen tak ze dne na den. Díky :kytka:

Nemáš zač, ale tak nějakou dignózu dostat musí hned, kvůli pojišťovně, vykazuje se pod kódem, ale neznamená to, že je dignostika jednou provždy uzavřená. Někdy je to zjevné i při prvním vyšetření, ty příznaky mají různou relevanci, podle výskytu a doby trvání. No a samozřejmě do toho vstupuje i subjektivní hodnocení psychiatra, co už vyhodnotí jako příznak. Jako všude jsou lepší a horší diagnostici.

rokris
Kelišová 6004 příspěvků 30.12.17 14:01
@Anonymní píše:
Nemáš zač, ale tak nějakou dignózu dostat musí hned, kvůli pojišťovně, vykazuje se pod kódem, ale neznamená to, že je dignostika jednou provždy uzavřená. Někdy je to zjevné i při prvním vyšetření, ty příznaky mají různou relevanci, podle výskytu a doby trvání. No a samozřejmě do toho vstupuje i subjektivní hodnocení psychiatra, co už vyhodnotí jako příznak. Jako všude jsou lepší a horší diagnostici.

Rozumím. :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >