Emočně roztřískaný člověk, strach a úzkost z vážných vztahů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

taholkasmodrýmaočima
Nováček 2 příspěvky 25.10.18 14:03
Emočně roztřískaný člověk, strach a úzkost z vážných vztahů

Pěkný podzimní den přeji :) Chtěla bych vám popsat svůj příběh, jednak to ze sebe potřebuji vypsat a zajímá mě jestli se někdo setkal s podobnou situací. Je to pro mě docela těžké to správně vysvětlit nicméně se o to pokusím. Seznámila jsem se s jedním mužem při společném koníčku-sportu. Padli jsme si asi hned do oka, začali jsme se bavit, hodně jsme si rozuměli, za sebe můžu říct, že tak spontánně a uvolněně jsem si s nikým ještě nerozuměla, totéž jsem cítila i u něj, což mi pak sám později potrvdil. V tu dobu měl přítelkyni, respektovala jsem to, vše se neslo na přátelské úrovni, začala jsem k němu cítit asi něco víc, ale neřešila jsem to, protože jsem věděla, že má vztah, předtím se zmínil, že měl 6let vztah a 3 týdny před svatbou se rozešli, ptala jsem se ho na jeho současný vztah, jestli je teď spokojený a šťastný, tak nějak zakroutil hlavou, že asi je. Po dvou dnech od tohoto rozhovoru jsme na sebe narazili a v podstatě mi přišel oznámit, že se rozešli, tak nějak mi přišlo, že čeká co já na to, řekla jsem, že mě to mrzí a co se stalo, ale to nechtěl moc rozebírat, potom jsem mu asi za dva dny napsala, psali jsme si nějak neutrálně, potom mi přišla zpráva že se omlouvá, ale že tohle musí mezi námi přerušit z důvodu návratu do vztahu, že by to tomu moc neprospělo, že se omlouvá atd. Já tu zprávu nečetla, usnula jsem a v 6 ráno mi zvoní telefon a on mi volá, byl úplně mimo sebe a řekl mi jestli tu zprávu muzu uplne vymazat a nebrat ji vazne a ze by se semnou chtel sejit a vse mi vysvetlit, tak jsme se potom sesli, rekl mi ze rozchod s ní byl z části kvuli mě a kvuli dalsim vecem co neklapaly, řekl jí už před pár týdny než jsem k nemu po tom jeho oznameni o rozchodu udelala první, vetsí krok, ze si semnou rozumí víc a že to tam je a že by mě chtěl lépe poznat, takze jeho pritelkyne o,,nás,, věděla. Nějak jsme se shodli na tom, že jsme cítili oba dva to stejné a že jsme se v podstatě do sebe zamilovali, řekl mi, že by navrhoval na to jít pomalu, večere, obed, proste se více poznat. Potom jsme se objali. Na druhy den jsme meli naplanovanou aktivitu, s tím, že mi v ten den zavolal, že ke mě chce být upřímný, ale že je uplně mimo, že chodí k psycholožce a psychiatričce a bere léky na úzkost, které mu zatím moc nepomáhají, že se to všechno zhoršilo v době, kdy zjistil, že by o mě vážně stál a že jsem přesně to co vždy chtěl, řekl mi, ze cím víc mu na človeku zálezí tím vetši jeho uzkost je, ze mu na me zalezi moc a nechtel by mi zpusobit dalsi bolest a ze na tom sezení mu doporucili tohle vsechno radeji ukoncit a zapracovat na sobe, ze si uvedomil, ze to ma asi vsechno spojitost i s minulými vztahy, kdyz se rozesli pred tou svatbou, takze kdyz se ten vztah zacne nejak vyvijet, on se zacne zamilovavat a mohl by z toho byt vazny vztah, o ktery by opravdu stal a chtel tak dostane panicky strach a uzkosti, ze nemuze fungovat, projevuje se to dusením, motáním hlavy, nespavostí, rychlejsi tlukot srdce, pocením až zvracenim Tak jsem si řekli, že se máme rádi a že láska hory nepřenáší a že se musí nejdriv i on se vsim vyronat, vylecit si rany z minulosti a i z momentálního rozchodu. Nehrálo mi tam už neco stím jak mi tak brzo ráno volal a měnil svoji výpoved, nicmene jsem to prisuzovala celé situaci jak se to všechno semlelo. Nebudu lhát, mrzí me to, ale vím, že ikdyby jsme do toho šli, nefungovalo by to. Nicméně ve me zanechal stopu a nemuzu se zbavit pocitu ze to byl ON, proste dusevne jsme si hrozne rozumeli, jen jsme se potkali ve spatnou dobu. Nebo v naopak dobrou a on diky me zacal konecne resit svuj vztah k sobe? Verim, ze zadna setkani nejsou nahodna a ze nas maji neco naucit a nekam nas posunout, tak to i beru., ale poprve za svuj zivot jsem mela pocit, ze to je muj duchovni partner…Nadeje si delat nechci, ze treba az bude ok bychom spolu mohli znovu zacit, lepsi je to prijmout tak jak to je :hug: Diky ze jsem se mohla vypsat. :srdce:

Reakce:

kotýsek
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 25.10.18 14:28

Určitě to příjmy, tak jak to je. Bude to pro tebe lepší. Člověk, který se nedokáže vyrovnat s minulostí a nebo vztahovou přítomností a má z toho úzkosti, dušení, mdlo na zvracení a nespavost…to jsou celkově brané symptomy, jako deprese. A takový člověk je brán, jako psychicky labilnější. Svým způsobem je to chudák a potřebuje pomoci od psychologa…psychi­atra, ale věř, že od takového člověka raději dál. Psychiatr to jistě bude řešit tak, že mu napíše antidepresíva­..(jestli je tedy, už neužívá) ale věř, že v životě nastane plno věcí k řešení…at už kolem dětí, výchova, práce…výdělek peněz atd, atd. Tito lidé ten okolní tlak vubec nezvládají a upadají opakovaně do depresí…a bude tě stahovat sebou…jelikož tobě nebude lhostejné v jakém stavu se nachází tvůj partner…potažmo otec vašich dětí a budeš trpět sním. Jelikož těmto lidem se hrozně těžko z toho všeho pomáhá…protože mají nemocnou psychiku. Jako kamarádi můžete fungovat skvěle…ale do partnerského života a do starostí všedních dnů tito lidé vůbec nejsou.Do života si vyber vyrovnaného a pohodového člověka,který umí být sám sebou…

taholkasmodrýmaočima
Nováček 2 příspěvky 25.10.18 19:25

@kotýsek dekuji za názor :andel: muze se takovy clovek uplne zbavit svých strachu? prvni krok uz udelal a priznal si to, ted na sobe musi zapracovat. Léky bere, rikal, ze lexaurin, ale ze ty stavy ma docela hrozne, takze to nepomaha asi tak jak by melo… Koupila jsem si dnes knizku, ta mi snad trosku pomuze ve vetsim pochopeni toho jak se asi musi citit. Je mi to moc líto, je to hodný, upřímný chlap :(

kotýsek
Ukecaná baba ;) 2008 příspěvků 26.10.18 11:12

@taholkasmodrý­maočima
Píšeš, že první krok už udělal a přiznal si to. To už určitě dávno, protože to na sobě sám cítí, že upadá do depresí a přemýšlí nad životem jinak. Toto vše je nemocnou psychikou a bohužel se toho nikdy nezbaví. Prášky---léky tyto stavy pouze potlačí, ale nikdy se toho nezbaví, že by se zcela,,vyléčil" A brát Lexaurin stabilně je pěkné návykové svinstvo a vygumovává doslova mozek. Lepší by bylo, kdyby mu psychiatr napsal klasická antidepresíva, které by bral denně a ty by potlačovali tu jeho nemocnou psychyku…stavy úzkosti a i spánek by se mu upravill.Ale …už se budu opakovat…jako partnera do života nebrat. Jako kamarád skvělý. Tito lidé pak v partnerském životě, zvláště chlapy trpí nízkým sebevědomím díky depresím a mají tendenci svou ženu-potažmo partnerku týrat- vydírat. Dám příklad…život není jen procházka růžovým sadem, samozřejmě dojde i na hádky a výměny názorů. A tito lidé hrozně rádi to řeší tak, že vyhrožují, že si sáhnou na život, nebo jiné výhružky dávají. Život je snimi hrozně složitý. Nadarmo mu neutekla partnerka 3 týdny před svatbou…asi si sním užila dosti. :nevim:
A kdo se jednou ženil-vdával, tím pádem ví kolik vše stojí času a příprav na svatbu, to se připravuje i půl roku dopředu a rozejít se 3 týdny před svatbou je vyloženě,,hrdinský čin" a asi opodstatněný v jeho případě. Rozhlédni se po světě kolik po něm běhá chlapů ......tak hledej dál a vybírej pořádně!!! Chtěj do života ,pro své děti vyrovnaného člověka.....víš kolik trpělivosti a nervů schlamstnou děti ???!!!!! Takový člověk by to vubec nedával :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >