Empatická laktační poradkyně Praha (Újezd nad Lesy)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
czaky
Závislačka 2579 příspěvků 02.11.14 19:41
Empatická laktační poradkyně Praha (Újezd nad Lesy)

Prosím nemáte někdo vyzkoušenou dobrou a hlavně citlivou laktační poradkyni v Praze, ideálně směrem k východnímu okraji, kvůli ochotě na dojezd. Citlivou v tom ohledu, že jsem ze svého (ne)kojení dostatečně na dně i bez toho, aby mi někdo do hlavy podsouval, jak jsem vlastně špatná matka, když nekojím (nemám mlíko - jako fakt nemám, ne že mám málo :-(), protože „kojit přece může každá a která ne, je to její chyba“. Mám pocit, že už jsem udělala vše, kromě nákupu extra drahých preparátů (moremilk plus) a nechávání dítěte vyhladovět bez UM. Takže zkrátka někoho kdo pomůže a když ne, tak mě aspoň uklidní, respektive mě nevydeptá víc než jsem.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
MartinaIrena
Extra třída :D 10683 příspěvků 02.11.14 20:08

Laktační poradkyni nemám, ale chci Ti poskytnout útěchu a radu. Neboj se dát umělé mlíčko, abys přišla do Bohnic, to za to nestojí. A jinak, mě pomohlo se rozkojit:

• přikládat co nejčastěji, třeba po hodině. Doufám, že tě někdo nenaočkoval, že musíš kojit po třech hodinách.
  • hodně pít, klidně 3 litry denně
  • mléčné výrobky
  • a být v klidu, nic moc si neplánovat, navézt se na pár dní s miminem do obýváku na pohovku, odpočívat, být v klidu a věnovat se miminku.

A vždy mléko začalo přibývat. PS: kolik je miminku a neprožila jsi teď nějaký větší stres?

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 20:12

@MartinaIrena ona tady uz asi trikrat psala, ze malinky spinka kdyz ho nenecha ty tri,4 hodiny spat, nepije nic.. ;)laktacni poradkyni chce, jen proto aby se ujistila zda tak ci tak.

PID
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 02.11.14 20:18

Taky bohuzel osobne neznam, ale ja vsechny problemy resila s p. Mrazkovou, je bohuzel z Moravy, ale ma super stranky www.kojeni.net, je tam spousta informaci, dotazu atd., da se ji i napsat a ona rychle odpovida.
Tak treba nez sezenes kontakt na nekoho jineho, Ti to trosku pomuze.
Me p. Mrazkova velmi pomohla nekolikrat a hlavne moc podporila, kdyz jsem 8 tydnu po porodu musela na operaci a bala jsem se, jak to zvladnu z hlediska kojeni.

Drz se a pamatuj, ze na umelem mlicku se da taky prece vyrust. :hug: :hug:

czaky
Závislačka 2579 příspěvků 02.11.14 20:25

@MartinaIrena prikladam tak jak se maly budi, nebudim ho (teda kdyz se blizi ke 4 hodinam tak uz jo), piju urcite i vic ja 3 litry, s tim jidlem a mlecnyma vyrobkama to je horsi, protoze jsem na zlucnikovy diete…
Malymu je 10 dnu, porod sice koncil akutnim cisarem, ale nebylo to tak strasny stres, jako ze by malymu nebo me slo fakt o vteriny to ne. Vetsi stres byl 4 tydny pred porodem kdy jsem skoncila v nemocnici s akutnim zanetem zlucniku a slinivky, ale to uz snad musi byt z hlediska kojeni pase :nevim:… Presne jak pise @KackaDoup poradkyni chci asi hlavne proto, abych se ujistila, ze jsem pro to udelala maximum… Treba pak kvuli tomu aspon prestanu bulet :zed:

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 20:29

@czaky :hug: :hug: :kytka: a prosim citis spousteci reflex?

xFelli
Závislačka 2735 příspěvků 02.11.14 20:29

@czaky Znám jednu z Prahy 9, chceš poslat kontakt do zprávy? máš fb?

MartinaIrena
Extra třída :D 10683 příspěvků 02.11.14 20:31

@czaky :hug: A jak ti přibírá? Máš doma váhu?

charbl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 20:48

Ahoj, tak v prvni rade velka gratulace k prckovi, uz jsem si rikala, ze musi byt na svete :) me po cisari rozkojila homeopatika a pak po kazdym prilozeni odstrikani. Sice to skoro neteklo a mela jsem pocit, ze to je k nicemu, ale pak se to najednou rozproudilo. A hlavne, kdyz to proste nepujde, tak neklesej na mysli, i na UM ti maly krasne poroste. A az budes chtit jit ven s kocarkem, ozvi se, rady se s anezkou pridame

czaky
Závislačka 2579 příspěvků 02.11.14 20:57

@KackaDoup eh? Co to? Koukam, ze ackoli mam pocit, ze uz jsem toho precetla spoustu, tak mam stale mezery a „spousteci reflex“ me minul :nevim:

@xFelli hodna? Dobra? :andel: kontakt kdyztak prosim do soukrome zpravy, FB nevlastnim
@MartinaIrena Vahu nemam, vazili jsme furt v porodnici a byli jsme z toho vystresovany oba, on rval na vaze a ja rvala, ze breci a ze zas nic… Prsa ani to co z nich vytlacim ani jeho chovani a dylka prisati atd se nijak nezmrnilo tak mi prislo zbytecny vazit. Jinak dle kontroly u dr pribral za tyden 80g.

czaky
Závislačka 2579 příspěvků 02.11.14 21:02

@charbl ahoj :-) furt si rikam, ze se ti musim ozvat, ale nejak v kolotoci mezi varenim caju, kojenim, krmenim, odsavackou a hledanim informaci " co jeste by mohlo pomoct " jsem to nejak nestihla… Navic ted do nedele s nama byl jeste doma tatka, takze jsme chodili ven spolu… Ale urcite musime vasika a Anezku brzy seznamit :-)

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 21:13

@czaky to citis takove jakoze maravenceni nebo jak to nazvat…a nahrne se mleko do prsu a zacne samo teci, v 6 nedeli to funguje samo, staci treba i jen pomyslet na dite, nebo zavadit o bradavky..ridi to hormony…pak se to spousti uz jinak, sanim ditete..ridi ot oxytocin…mozna mas problem v tomto…pokud neni, neni ani mleko.Ja s tim zapasila ve tretim mesici maleho..ale chvalabohu to preslo..ale byly to nervy, pak jsem kojila do tri let :oops: ale v jednu chvili jsem si sla uz pro sunar :zed: V krizi me pomohl kontryhelovy caj ktery spousteci reflex pdoporuje a zvysuje taky kvalitu mleka. a taky ze jsme si sama u kojeni kroutila bradavkou :oops: :roll: :mrgreen: :kytka:

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 21:19

@czaky Druhý hormon, oxytocin, vyvolává v prsní žláze stahy, jejichž působením se mléko mlékovody dostává do dvorce. Odtud je dítě může získat. Tento mechanismus se nazývá „let-down“ nebo spouštěcí reflex. Mnohé matky jej brzy po začátku sání pociťují jako jemné brnění nebo lechtání v prsou.

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.14 21:19
PID
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 02.11.14 21:32

Ach jo, zlucnik, to byl hnus, co? Me zlucnik chytl 4 tydny po porodu, taky me hospitalizovali a 8 tydnu po porodu mi ho vyoperovali.

Ja teda nejsem odbornik, ale pro vytvoreni mlicka by se melo prikladat i casteji, v porodnici jsme miminka budili nejpozdeji po 3 hodinach. Nejde o to, ze miminko fyzicky nepije, ale tim, ze tu bradavku drazdi, tim se zvysuje tvorba mleka. :nevim:
Ja po operaci zlucniku o mlicko malem prisla, tehdy mi LP p. Mrazkova mimo jine doporucila vzit si miminko k sobe do postele, vysliknout a hezky telo na telo, to pry pomaha taky ve spusteni laktace.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >