Endiometriozní ložiska - těhotenství

293
15.7.20 15:47

Endiometriozni ložiska - těhotenství

Ahoj holky, ženy i maminky. Dnes mě propustili z nemocnice kde mi dělali laparoskopii a histeroskopii. Zjistili mi nějaké endometriózni ložiska v podbřišnici. Doktor vše odstranil a řekl, že se máme snažit co nejdříve o početí a uvažovat i nad IVF protože se to vrací a zhoršuje.
Takže mě zajímá jestli je šance otěhotnět přirozeně (je mi 22) a popřípadě za jak dlouho se ta endiometrioza vrací, dá se nějak předcházet tvorbě?
Dost jsem četla, že je třeba snížit hormon esteogen a je spousta bylinek na tuto diagnózu, ale zajímají mě vaše zkušenosti a rady.
Mockrát děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1178
15.7.20 16:02

Šance přirozeně otěhotnět je. Jinak mi se vrátila třeba za půl roku po operaci, mrcha. Proto jsme se začali hodně brzo snažit o miminko, protože jsem věděla, že to potrvá (měla jsem ale i další zdravotní problémy) Jinak jak tomu předcházet nevím, to semnou bývalý gynekolog vůbec neřešil a cpal do mě hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12828
15.7.20 16:04

@Nika. Al na první operaci na odstranění cysty jsem byla ve 20. Doporučili mi ihned otěhotnět, to jsem odmítla, brala jsem kontinuálně ha, celkem cca 8let, nez byly podmínky na dítě. Po vysazení jsem otěhotněla 3cyklus, sice to nevyšlo, ale těhotenství nebyl problém. Pak jsme se snažili 3 roky. Otěhotněla jsem celkem 6×, 5× to odešlo, ale otěhotnět šlo, musela jsem ještě za tu dobu jeste na jedno laparo, taky cysta, pul roku brát vissane, jo a mela jsem endo 4.stupne. endo se tvoří při ms, kdyz endonetria z vystelky dělohy neodejdou s ms ale uchytí se jinde. Vrátit se může při dalším cyklu a nebo nemusí. To je hodně individuální. Předcházet nevim, ja jsem ted lc a zatim je to dobrý, jsem 20m po porodu. Pri snaze otěhotnět jsem byla taky na lc a pak už se cysta neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.20 20:44

Zdravím, tak já byla na Laparce, až když se mi nedařilo otěhotnět, zjištěna endometrióza, původní gynekolog mi chtěl hned odstranit vejcovody při neprůchodnosti, kdyby byla zjištěna… zjištěna byla, ale u jineho Mudr, který mi zachoval vše… doporučil mi ivf, nicméně jsem si zašla i na čínskou medicínu a doplnila minerály, pupalku…dva měsíce na to jsem byla těhotná a spontánně…kojila jsem.rok a půl, přestala a za měsíc plánované druhé dítko… jste mladá, za mne doporučení sportovat, dát se do klidu, co nejvíc zkoušet. A přeji ať to vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
182
29.7.20 18:42
@Anonymní píše:
Zdravím, tak já byla na Laparce, až když se mi nedařilo otěhotnět, zjištěna endometrióza, původní gynekolog mi chtěl hned odstranit vejcovody při neprůchodnosti, kdyby byla zjištěna… zjištěna byla, ale u jineho Mudr, který mi zachoval vše… doporučil mi ivf, nicméně jsem si zašla i na čínskou medicínu a doplnila minerály, pupalku…dva měsíce na to jsem byla těhotná a spontánně…kojila jsem.rok a půl, přestala a za měsíc plánované druhé dítko… jste mladá, za mne doporučení sportovat, dát se do klidu, co nejvíc zkoušet. A přeji ať to vyjde.

Mohla by h se zeptat jak dlouho před laparo jste se snažili? Když vám doporučovali ivf? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama