Endometrióza a IVF po umělém přechodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
253
24.1.22 21:53

Endometrioza a IVF po umělém přechodu

Ahoj holky.. v květnu to budou 4 roky co se snažíme o mimčo bohužel mám endometriózu už 7. rokem.. proběhly nějaké operace teď poslední byla 14.1., kde mě vzali cystu, srůsty a museli rozrušit nějaký spojení kolem vejcovodů vaječníku a něco mezi zadní stěnou dělohy a střevama.. hned 20.1. mi doktorka vyndala stehy a píchla injekci, aby navodila umělý přechod na sklidnění té endo.. mám dostat ještě další dvě injekce a cca v dubnu mě čeká IVF.. teoreticky MS měla přijít včera samozřejmě vím, že nedorazí ale mám šílené menstruační bolesti.. máte některá zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19454
24.1.22 22:02

@Ivuska53 mam endo zhruba 15let. Několik operací, roky léčby, roky hormonů a umělých přechodu. N první dítě jsme čekali 3roky. Zažila jsem i potraty a zamlkle. Nakonec se podařilo přirozeně, poslední měsíc před umělým oplodněním. Už jsem ani nedoufala. A ted uz mam holky dvě. Obě přirozeně. Ale ty stavy pri hormonech byly šílený. Bolesti, pocení, ztráta vlasů. To ty hormony. Drž se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
24.1.22 22:07

@lachtanice86 bohužel otěhotnět nemůžu když mám ten přechod.. já už nevěřím ničemu.. když se to povede budu určitě jedině ráda ale snažím se to vypustit.. děkuji za podporu.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19454
24.1.22 22:22

@Ivuska53 ja chápu, ale ja otěhotněla po vysazení hormonů, nez začalo umělé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
24.1.22 22:25

@lachtanice86 já budu mít mezi přechodem a IVF nejspíž jeden cyklus ale i zázraky se stávají.. kdyby se to stalo asi bych začala chodit do kostela.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19454
24.1.22 22:44
@Ivuska53 píše:
@lachtanice86 já budu mít mezi přechodem a IVF nejspíž jeden cyklus ale i zázraky se stávají.. kdyby se to stalo asi bych začala chodit do kostela.. :mrgreen:

Ja mela cykly 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2495
25.1.22 00:18

Mela jsem 4 laparoskopie pro endometriozu. A taky umely prechod v dobe, kdy jsme se neuspesne snazili cca 2 roky. Po 4. laparoskopii mi lekar rekl, ze bez IVF to nepujde, ale ze nejsem ve stavu, kdy by bylo vhodne podstoupit IVF. Predepsal mi Utrogestan na upravu cyklu. A tehdy se nam zadarilo prirozene po vice nez 5 letech, a to hned v prvnim cyklu uzivani Utrogestanu. Dalsi 3 tehotenstvi pak sla rychle a snadno :)

Jinak pri umelem prechodu jsem bolesti nemela. Jen vzpominam, jak jsem v prosinci v -5 stupnich chodila v tricku na raminka a umirala vedrem :mrgreen:

Drzim palce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat