Endometrióza a neplodnost - máte zkuenost?

6291
23.7.13 12:48

endometrioza a neplodnost mate zk

Holky snazime se otehotnet 3.5 roku a proste to neslo.ja hormonalni profil ok imuno ok genetika, pruchodnost ok manzel spermio v norme jen trosku snizenou pohyblivost.mame za sebou 1iui a 1 ivf ale bohuzel take neuspesne. tento mesic jsem zacala ve ctvrtek spinit, spineni trvalo do pondeli, dneska to zmyzlo a ani uz nespinim, kolem cipku spis takova sluta barva jen ale malinko.dnes jsem 37dc vcera pichut dve injkce na vyvolani ms tak cekam. vcera jsem byla na gynde a zprava znela na povrchu delozniho hrdla loziska endometriozy proste na to prisly az po 3.5 roku. a pritom jsem nekolikrat urgovala ze ms je horne slaba a kratka ze mam silne bolesti sem tam mne to boli pri styku a bolavy podbrisek a vzdycky jsem dostala odpoved ze je vse ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6266
23.7.13 12:51

Preju, at se brzo zadari. Akorat nevidim otazku??

Ja jsem po 2 operacich s endom., uz je to davno. Dr. me strasili, ze deti nepujdou, ze mam zacit zkouset hned atd. Ja tehdy deti nechtela, takze to trvalo spoustu let, nez jsem se o nejake zacala snazit. Navzdory predpovedim nam to slo rychle, ani jsme nestacili zirat.
Pokud mas endom., tak lecba, pripadne operace, verim, ze to pomuze. Alespon vis, proc se nedari a muzete to resit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6291
23.7.13 12:54

Dekuji mne zajima jak to vse probiha od laparky, a jeste kevsemu mam hrozny strach s te laparky. slisela jsem ze se berou pak hormony

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
enie838
23.7.13 13:26

Mám za sebou tři operace endometriózy (během 6 let), poslední v listopadu 2012. Během toho jsme se snažili 2,5 roku o mimi. Jednou to dopadlo zamlklým těhotenstvím. Jeden vaječník mám tak resekovaný, že prý nefunguje, z druhého mi taky už dvakrát odstranili cystu. V lednu jsem se nechala vyšetřit v caru a vše ok, spermie u přítele ok, tak mi provedli ještě test na průchodnost vejcovodů, byl ok, a hned v lednu se nám zadařilo. Je to s touto nemocí složité přirozeně otěhotnět, ale jde to. Jinak jsem poslední rok před otěhotněním chodila k čínskému doktorovi ohledně migrény, brala jsem bylinné směsi a říkal mi že to celkově zharmonizuje tělo, což se asi povedlo a myslím, že pomohlo i to prověření průchodnosti vejcovodů. Operace bych se nebála, příjemné to sice není, ale dá se to zvládnout a taky záleží na nemocnici. Operace střev je daleko horší, ale to je na jinou diskuzi.

• Nahlásit
  • Citovat
6291
23.7.13 13:31
@enie838 píše:
Mám za sebou tři operace endometriózy (během 6 let), poslední v listopadu 2012. Během toho jsme se snažili 2,5 roku o mimi. Jednou to dopadlo zamlklým těhotenstvím. Jeden vaječník mám tak resekovaný, že prý nefunguje, z druhého mi taky už dvakrát odstranili cystu. V lednu jsem se nechala vyšetřit v caru a vše ok, spermie u přítele ok, tak mi provedli ještě test na průchodnost vejcovodů, byl ok, a hned v lednu se nám zadařilo. Je to s touto nemocí složité přirozeně otěhotnět, ale jde to. Jinak jsem poslední rok před otěhotněním chodila k čínskému doktorovi ohledně migrény, brala jsem bylinné směsi a říkal mi že to celkově zharmonizuje tělo, což se asi povedlo a myslím, že pomohlo i to prověření průchodnosti vejcovodů. Operace bych se nebála, příjemné to sice není, ale dá se to zvládnout a taky záleží na nemocnici. Operace střev je daleko horší, ale to je na jinou diskuzi.

a co po operaci? brali jsi nejake hormony nebo leky? a da se po laparce snazit dal a nebo musi byt pauza?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
23.7.13 13:32

@hanka1120 Operace se neboj, neni to zadna traga. Ja ani nijak nekrvacela, domu jsem sla brzo, rekonvalescence rychla. Pak 3mesice lecba Synarelem (to jsou ty hormony), byla jsem uplne bez menstruace, je to vlastne navozeni umeleho prechodu. Po te revizni zakrok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
23.7.13 13:34

Se snazenim musis pockat az po lecbe a te revizi. Celkove vas to tak na ten pulrok stopne, ale stoji to za to spis, nez se dal marne snazit s endometriozou. Pri operaci ti odstrani vsechna loziska endometriozy a alepson me bylo doporuceno zacit se pak snazit co nejdrive po reviznim zakroku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
enie838
23.7.13 13:38

Já jsem ani jednou žádné hormony nebrala a doktorka mi sama řekla ať se začneme snažit po 6 týdnech. Cyklus se mi rozjel hned v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
15201
23.7.13 14:05

Taky mám za sebou několik operací endometriozy, být tebou zvážila bych laparku, aby se viděl, jak ten spodek vypadá, já ted před posledním IVF brala ty léky na endomrchu Visanne, brala sem je půl roku, moc mi pomohly, ložiska se zmenšila na minimum a sedmý transfer se konečně zadařil :palec:
Přeji hodně štěstí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6291
24.7.13 08:33

Holky vsem dekuji. vcera jsem volala do caru a laparka bude nekdy po 20 srpnu ja to chtela co nejdriv ale jsou vsude dovolene.ja chodim do brna na obilnak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
669
27.1.14 21:34

Ahoj holky, nějaké další zkušenosti?
Mě dnes dr řekla, že to mám endometriozu, za dva týdny jdu do nemocnice na další vyšetření.
Jsem z toho celkem zoufalá, co jsem tak četla tak přirozené početí se daří spíše výjmečně :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.14 10:27

Ahoj holky, tak my se (ne)snažili snad 3 roky a nic. Nechávali jsme tomu volný průběh. Manžel je v pořádku a mně doktor preventivně poslal na laparoskopii, koncem září 2013. Z půlhodinového zákroku se stal zákrok téměř 3-hodinový, rozsáhlá endometrióza. Můj gynekolog mě i operoval a divil se, jestli mě menstruace nebolela. No samo že bolela, první dva dny MS jsem už ani nevycházela z domu, jinak bych musela chodit v předklonu :D ale já měla za to, že je to normální a vždy se trávila nějakým silným brufenem a spol. Pobyt v nemocnici 4 dny, laparoskopie je tak „jemná“ operace, té se opravdu není třeba bát. Pak 3 měsíce visanne, po psychické stránce záhul, ale je to za náma… první menzes v lednu a v pondělí 17.2. potvrzeno ultrazvukem, jsme těhotní :) Teď asi polovina 6.týdne. Doktor byl sám hezky řečeno překvapený, že TÁÁÁK BRZO to prý nečekal :) Tak uvidíme, snad to bude vše v pořádku. Prsa se zvětšují a dnes se přidala lehce nepříjemná bolest v podbříšku, možná stará kýla se hlásí ke slovu nebo děloha, ale to přežijeme :) Na kontrolu máme jít za 3 týdny, což mi přijde dost dlouho. Nejraději bych měla ultrazvuk doma a ráno a večer se podívala na fazolku, jak se jí daří :)
Chtěla jsem se s vámi podělit o radostnou zprávu a všem, co právě prožívají strasti spojené s endometriózou přeji pevné nervy. Věřím, že ve správný čas se zadaří všem. Hezký den, holky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.14 10:43

…a ještě mě napadá, první test, co jsem si dělala, byl negativní. Uznávám, že jsem byla zvědavá a dělala si jej moc brzo :D To asi každá z nás zná. A pak den přes MS a zase nic. Vztekle jsem s ním hodila na linku. Když jsem se k němu asi po 10 minutách vrátila a chtěla ho vyhodit, uvědomila jsem si, že tam ta druhá čárka je, sice slabounká, ale je :) Nejdřív jsem si říkala, že mi hráblo, že čárku vidím, protože ji tam vidět chci :D
A co se týká příznaků, tak jsem měla jen jeden jediný, já od otěhotnění prospala všechen možný volný čas, a to doslova. Projít kolem gauče a nelehnout si, to byl teda oříšek :)
A vtipné bylo, jakým způsobem jsem to řekla manželovi. Plánovala jsem si, že mu jednoduše NIC neřeknu do doby, kdy to pozná. Můj muž se totiž pravidelně chlubil tím, že u žen pozná, když jsou těhotné :) Tak jsem si ho chtěla vychutnat, jenže bylo tomu trošku jinak :)
Asi tak 4.týden těhu jsem lehla s horečkou, skoro 39 a dva dny jsem se potila, nic víc mi nebylo. A dva dny na to se ráno manžel vzbudil s totální rýmou a kašlem a říká mi, ještě rozespalý naštvaný „Tak a zase jsem to od tebe chytil…“ No to mě teda namíchlo. Ptala jsem se ho pořád dokola, co jako ode mě chytil, když já jsem měla jen horečku a on smrká a kašle. No nedal si to vymluvit a pořád dokola jsme se na posteli handrkovali :) A když mi to opakoval asi tak po 15., tak mi prdly nervy a říká „jasné, a těhotný seš taky“? :D :D :D a ona seděl na posteli a nějak mu to necvaklo. Tak jsem se už tak něžně zeptala „Tak co, těhotenství jsi ode mě taky chytil?“ :) :srdce: a už to bylo takové hezké, málem se mi rozbrečel :)

No nic, nějak jsem se rozepsala :) Přeji všem pevné nervy a úspěšnou léčbu, chce to čas, být v klidu a věnovat se něčemu jinému než jen přemýšlení o otěhotnění ;) to mi věřte :) Hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15201
20.2.14 23:14

@MicinkaKR
Blahopřeji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4771
21.2.14 15:04

@MicinkaKR Pěkný příběh. Taky blahopřeji a přeji ať je vše v pořádku. My se snažíme od června 2013, ale protože budu mít na jaře 40 šli jsme na konzultaci do CAR. Hormonální profil, imunologie, AMH vše na 1, u muže méně pohyblivých spermií, ale není to žádná hrůza. U mě ale zjistili endometriózu na vaječnících, pořád jsem doufala, že poslední MS před operací nepřijde, ale vypadá to, že se žene mílovými kroky (u mě charakteristické špinění). Takže 3.3. mám jít na operaci endometriozy, histeroskopii a průchodnost vejcovodů. Mám obavu, vzhledem k rozsahu endošky na vaječnících, že návrat k normálu nebude tak jednoduchý a hlavně, aby mi tam vůbec nějaká část vaječníků zůstala. Doktor říkal, že hormony bych brát neměla, že bychom se hned měli pokusit o mimčo. Máte zkušenost, za jakou dobu bude cyklus fungovat? Kdy můžu očekávat MS?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama