Endometrióza a těhotenství po operaci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
169
16.6.22 03:26

Endometrioza a těhotenství po operaci

Ahoj, hledám nějakou spřízněné duši, někoho s podobnou nebo stejnou situaci v březnu další operace endometriozy…predtim přes rok a půl snažení se o těhotenství…3 pokusy (inseminace) ani jednou úspěšnost…tedka normální po operační stav, ale obtíže mi přijdou stále stejne možná nepatrné lepší a těhotenství stále nikde…každý měsíc špatně nesu příchod menstruace. Endometrioza operovana tedka už podruhé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
339
16.6.22 07:31

Šla bych už do IVF. Nečekala bych dal. Každou operaci přicházíte i o část zásoby vajíček. Tedy pokud se vám z endo dělají cysty a ty se operují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
16.6.22 09:22

@Ťarbík01 asi by to bylo řešení, ale manžel tohle proste nechce…pro nej bylo maximum inseminace o zbytku vůbec nechce slyšet na začátku sme stanovily hranice a bohužel IVF byla tou hranici co už nechceme:-(Děkuji za názor. A ano operace byla nutná kvůli infiltrujici endo hlavně tedy v oblasti hráze a konecniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6505
16.6.22 09:36
@Simona87b píše:
@Ťarbík01 asi by to bylo řešení, ale manžel tohle proste nechce…pro nej bylo maximum inseminace o zbytku vůbec nechce slyšet na začátku sme stanovily hranice a bohužel IVF byla tou hranici co už nechceme:-(Děkuji za názor. A ano operace byla nutná kvůli infiltrujici endo hlavně tedy v oblasti hráze a konecniku.

IVF proč ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
16.6.22 09:48

@GabinkaCh Už je to na nej proste až moc asistence najednou…příliš velký zásah…ja to chápu..jsme na to dva a nejde to lámat přes koleno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
16.6.22 09:52

@Simona87b No tak to mě mrzí, že Vás manžel není ochotný jít do IVF. Můj manžel taky byl odpůrcem IVF. A ejhle. Nakonec byl za něj rád.
No můžete se takto snažit hromadu let. Endometrioza je zradna. Já s ní tedy otěhotněla i přirozeně, ale to bylo už po porodu. Takže tělo bylo nadupané.
No čim déle se budete snazit, tak je jasné, že Vás bude čekat další operace. :nevim: Bohužel. I lékaři doporučuji se snažit po operaci max 6 měsíců a pokud nic, tak jít do IVF. :nevim:
Jde to ještě s Vasim mužem nějak probrat? Z jakého důvodu ivf ne?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
16.6.22 09:55

@Simona87b Tak pro Vašeho může se nic nemění. Buď dá sperma pro iui nebo při ivf. Týká se to hlavně vás. Pro Vas je to zásah.
Další věc, také záleží kolik Vám je let…
Pokud jste smířeni s tím, že když to nepůjde přirozenou cestou, tak raději budete bez dětí, tak je to jen Vaše věc a rozhodnutí a každý to musí akceptovat. Nemusí to chápat, ale akceptovat ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6267
16.6.22 09:57

@Simona87b pokud jste si stanovili hranici, že IVF ne, tak se obávám, že to prostě budete muset zkoušet přirozeně, max. nějaké to IUI dokud vám z toho nehrábne nebo to nevzdáte. Endo je sviňa, roste a ničí vše kolem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
16.6.22 10:02

@Ťarbík01 Tak operace byla v březnu…doktorka říkala ze pockame půl roku a pak nasadí hormonální antikoncepci aby prave endo nerostla no…takže mám prakticky čas do října a když to nevyjde tak…se nedá nic dělat. Holt se s tím budu muset nějak vypořádat a být vděčná za dva kluky co doma mám. Ja jsem poprvé nemohla otěhotnět šla jsem tenkrát s moji sestrou do Podoli jako doprovod a její tehdejší gynekolog potom co mu sestra o mě říkala, ze mám určitě potize které měla i ona tak si mě pozval na konzultaci a par měsíců na to me operoval…do té doby dle me gynekolozky nebylo co řešit…byla sem mladá a těhotenství by se zadarilo…pan doktor v Podoli si me už nechal jako svou pacientku…otěhotněla sem asi třičtvrtě roku po té operaci…druhé těhotenství bylo rychle za prvním a neplánované ale byla sem šťastná jenže tím jak blízko byli kluci u sebe sem zacla po roce být takova smutná ze bych ještě ten jeden kousek chtěla…manžel se přidal ze by rad malou princeznu…takže to jen k vysvětlení i toho proč se to IVF nehodí…máme dvě děti ano..chápu ze jsou maminky co nemůžou mít děti vůbec a ze me tedka někdo odsoudí za to, ze si tady stěžují´u když už mám dvě děti…ale před rokem když sme se snažili a chodili na IUI tak sem tady našla velké pochopení od holek tak doufám ze me nikdo neodsoudi ani tedka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19656
16.6.22 11:02

U mne byl postup opačný. Operace a ihned po ní léčba hormony, aby se endo úplně utlumula. Byla jsem v umělém přechodu půl roku, poté dle krve, kde mi brali onko markery, jsme dostala šanci to zkoušet. Dostali jsme 3mesice a pak by s3 šlo řešit iui a ivf. Světě div se, 3.mesic se zadarilo přirozeně. Jo a při operaci mi diagnostikovali endo 4.stupne. Tedy v celé dutině břišní. Vaječníky, vejcovody, střeva, děloha atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
16.6.22 11:36

@lachtanice86
Tak to jsme moc rada, ze se to povedlo…ja tedy bojují hlavně psychicky s tím ze každý měsíc mám tak týden před totálně priznaky těhotenství a proste pak přijde ms. Nechápu co to tělo děla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
16.6.22 11:37

A dost často mi vychází do ovulace ze ještě menstruuji…což doufám ze nějak poresime zítra na kontrole-pokud tedy zase nepřijde dřív menstruace a ja nebudu muset odložit kontrolu na jindy. Protože od včera mám bolesti jako kdybych to každou chvíli měla dostat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3030
16.6.22 12:37

Ja jsem mela 4 laparoskopie pro endometriozu, prvni 2 teda jeste v dobe uzivani HA. Pak jsem vysadila HA a bylo zjisteno, ze se mi netvori progesteron. Absolvovala jsem umely prechod v 25 letech. Po 5 letech od vysazeni HA jsem absolvovala 4. laparoskopii, bylo to v kvetnu. V te dobe se mi stale netvoril progesteron. Na kontrole v listopadu mi lekar, ktery me operoval, rekl, ze v mem pripade to nepujde jinak nez pomoci IVF. Ale ze aktualne nejsem ve stavu, kdy by melo smysl IVF zkouset. Predepsal mi Utrogestan s tim, ze za rok se uvidi, jestli uz muzeme zkusit IVF. No a v lednu jsem k nemu prisla v 8. tt.

Tehotenstvi me vylecilo jak z endometriozy, tak z hormonalnich problemu, takze mam 4 deti behem 6,5 roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19656
16.6.22 14:45

@Janča6 to máš štěstí. Já mám 2deti během 3 a půl let. Teď jsem 10mesicu po druhém porodu a endo už mám zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
30.6.22 21:33

Ahoj, přežívám něco podobného říkám si, že ta cesta je někdy proste delší a jednou se to povede. Jen mi biologické hodiny tikají a mě už s toho celkem hrabe. Čekání je příšerný a porad jenom doufáme a pak přijde menstruace a já jsem nepoužitelná a to co se děje ve mě nejde popsat. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat