Endometrióza, AMH 0.7, 28 let Zkušenosti?

219
20.2.21 09:49

Endometrióza, AMH 0.7, 28 let Zkušenosti??

Ahojte, najde se tu někdo v podobné situaci jako já? Je mi 28 let, mám za sebou operaci endometriozy (cysty na vaječníku) a teď mi vyšel test AMH pouze 0.7. Podařilo se Vám otěhotnět přirozeně? Já už ztrácím naději :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26
20.2.21 10:24

Ahoj, endometriozu mi dali pryč v 25 letech. Potom ten umělý přechod. Pak jsme šli do pronatalu, měla jsem nízký hormon, ze se nedělali vajíčka vůbec. Tak udělali ivf, to nevyšlo. Pak jsem otěhotněla normálně, ale bylo to zamlkle těhotenství a pak jsem otěhotněla zase normálně a máme ročního kluka. Držím palce. Chce to vyhnat z hlavy taky poradně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
20.2.21 11:03

Ahojky :mavam: ja jdu místo laparo cysty přes ivf (29 let), co jsem to ale rozebirala s lékaři, tak by to prirozene početí se zdravým druhým vajecnikem tolik neovlivnovalo. Hodnoty mi teď ale nemeri. Předtím si měla hodnoty v pořádku? Není to následek te operace a přechodu, nez se s tím tělo srovná? Jednou to vyjde :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
20.2.21 11:13

@leylen před laparo jsem právě žádné testy neměla. Ale cysta prý byla hezky přilepená nakraji vaječníku, tak ji prý jen seškrábli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1135
20.2.21 11:22

@Monička43 Co bych za to dala, me s ni chtějí vzít i čast vajecniku :think: Ja mela hodnoty předtím ukázkové. Nesouvisí to spíš s tím umělým přechodem?
Nemam ti jak prispet, ale taky mě to jednou ceka, tak jsem reagovala spis ze zvědavosti :kytka:
Copak ti řekli doktoři?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
20.2.21 11:30

@leylen mě právě žádné hormony nenasadili. Jsem 15 den po operaci. Teď čekám na MS, čekám ji zítra ale myslím že spíš přijde později. Mám jít na hormonální profil a začnu brát clostik. Endometrióza byla naštěstí jen já tom jednom vaječníku a hezký usazená ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15286
20.2.21 11:53

Endo od mých 20, x operaci kvůli srustum, cystam, vypálení ložisek. Od 29 snaha o dítě, do té doby brani ha bez pauzy zhruba 8let. Po pár potratech a zt, chvíli pauza, potom opět velká cysta kolem 10cm, opět laparo, odebrana cysta, vajecnik na kterém byla, byl zachován, rozrusili srusty, vypálili endo, na sále jsem byla pres 3hodiny, potvrzena endometrioza 4.stupne, tedy v cele dutině břišní, na střevech, vejcovodech, vajecniku, nez to dali pryc. Potom ihned vissane na pul roku. Během toho kontroly a odběry krve na ca 125. Hodnota klesala. Po pul roce povoleno vysazení a rada snažit se přirozeně pouze 3 cykly, poté ivf aby se to vše neopakovalo. 3 cyklus jsem byla těhotná přirozeně. Tedy snaha o dítě nám trvala 3roky, ale nakonec mam přirozeně krasnou dceru. Ted po dvou letech od porodu jsem opět, plánovane, těhotná, na první dobrou. Hladinu amh jsem mela ale vyšší než ty, v mých 31, kdyz jsem dostala povolení vysadit vissane jsem ji mela nějaký 2,67, dle doktora diky tomu, ze jsem brala ha bez ms.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
20.2.21 16:37

AMH je ovlivněno laparoskopii. AMH se. A měřit s odstupem 3 cyklu po laparoskopii, jakékoliv hormonální léčbě atd.
Já mám endometriozu zajištěnou před 1 lety. AMH v 30 letech přes 6.
Kazdy zásah do vaječníku snižuje zásobu vajíček. :nevim: Takže jsem poslední cysty nechala na vajecnicich a šla do IVF (u nás nemelo smysl nic jiného), a vyšlo to.
Nicmene s endometriozou se někdy pojí i jiné problémy imunity (rotilatky proti spermiím, zvýšené ANA protilátky atd.)
Takže pokud se chcete snažit doma, tak by měla být udělaná i reprodukční imunologie. Jenže ta by měla být také dělána s odstupem 3 cyklu od laparoskopie. :nevim: Šanci na těhotenství určitě máš, jen nečekej dlouho a když to doma nepůjde, tak pečlivě vyberte dobrý CAR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat