Reklama

Endometrióza, co mě čeká?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bambio
Povídálka 49 příspěvků 11.01.18 12:51
Endometrioza co me ceka

Ahojki snazilky. Loni my doktor pri kontrole rekl ze mam zrejme endometriozu (rekzovaginalniho spektra) a ze mam co nejdrive otehotnet nebo se to bude muset resit (posle me na vysetreni a antikoncepce) uplynul rok a tehotna stale nejsem :( co me ceka? Mate nekdo zkusenosti s otehotnenim s touto diagnozou?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 6022 příspěvků 11.01.18 13:10

Otehotnela jsem i s endo ale nevyšlo to. Pak na kontrole velka cysta. Potom laparo, zjisteny loziska v dutine břišní i na středu. Potom visanne na půl roku a teď se budeme moci snažit. A mas tu endo potvrzenou třeba z markeru ca125? @Bambio

Bambio
Povídálka 49 příspěvků 11.01.18 13:14

Nebe jenom na ultrazvuk zatím. Co je market ca125

lachtanice86
Kelišová 6022 příspěvků 11.01.18 13:23

@Bambio hodnota z krve. No ale když se rok snažíte tak už to bude doktor řešit proč to nejde ne?

Bambio
Povídálka 49 příspěvků 11.01.18 13:27

Chystam se tam příští mesic, tak uvidim. Už máme doma jednoho prcka tak to nechci úplně lámat přes koleno.

lachtanice86
Kelišová 6022 příspěvků 11.01.18 13:29

@Bambio tak to jo.

lachtanice86
Kelišová 6022 příspěvků 11.01.18 13:45

@Bambio ale jinak tě nejspíš čeká hormonální profil, partnera spermio, tebe asi štítná zlaza a kontrola ovulace a potom možná za nějaký čas kontrola průchodnosti vejcovodu.

Bambio
Povídálka 49 příspěvků 11.01.18 13:47

Aha, takže se mam na co těšit =(

Moni_design
Nováček 1 příspěvek 11.01.18 14:01

Nic si z toho nedělej. Mně také byla zjištěna endometrioza, má ji i má kamarádka, které bude letos 50 (mně je 27). Ona má 2 krásné kluky, já jsem teď před Vánoci také otěhotněla (bohužel nevydrželo to :-( ).Věřím tomu, že se to chytlo díky duphastonu, který mi doktor předepsal.
Ale u tebe nemám obavy, když to šlo jednou, půjde to i teď. :-)
Doporučuji pít kontryhel - 2× denně od začátku MS do ovulace a koupit si ovulační testy. Jakmile uvidíš, že ti začíná plodný hlen, začni testovat. :)

lachtanice86
Kelišová 6022 příspěvků 11.01.18 14:49

@Moni_design kontryhel se na endo vyloženě nedoporučuje. A napsat u endo, šlo to jednou půjde zas je opravdu velmi optimistické. Zvlášť když není přesně specifikována kde endo je a jaký stupeň.

Příspěvek upraven 11.01.18 v 14:52

lachtanice86
Kelišová 6022 příspěvků 11.01.18 14:50

@Bambio většina těch testů je z krve tak klid.

malá_holka
Kelišová 5102 příspěvků 11.01.18 14:58
@lachtanice86 píše:
@Moni_design kontryhel se na endo vyloženě nedoporučuje. A napsat u endo, šlo to jednou půjde zas je opravdu velmi optimistické. Zvlášť když není přesně specifikována kde endo je a jaký stupeň.Příspěvek upraven 11.01.18 v 14:52

Lepší být optimista než poslouchat věčný bubu od doktorů. Někteří umí je strašit, nic víc. Můj případ :mrgreen: To by pak člověku akorát hráblo :nevim:

lachtanice86
Kelišová 6022 příspěvků 11.01.18 15:16

@malá_holka já si na svého doktora stěžovat nemůžu.

malá_holka
Kelišová 5102 příspěvků 11.01.18 15:24
@lachtanice86 píše:
@malá_holka já si na svého doktora stěžovat nemůžu.

Já mohla a proto jsem ho změnila. Zažila jsem jich víc, gynda, kam jsem dřív chodila byla nemocniční a doktoří se tam pořád mění. Vždycky mě prohlížel někdo jinej, už mě to nebavilo.

lachtanice86
Kelišová 6022 příspěvků 11.01.18 15:33

@malá_holka tak to chápu. Já chodím do sanusu a všichni úplně zlatí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >