Endometrioza, kontrolní laparoskopie pomohla?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cvana
Závislačka 2669 příspěvků 30.08.12 11:44
Endometrioza, kontrolní laparoskopie pomohla?

Ahoj, prosím o radu, byla jsem dva roky zpátky na operaci endometriozy, kontrolní laparka zatím nebyla-přemluvila jsem chirurga ze me nic nebolí, tak jsme domluveni tak kdyby neco příjdu..jinak miminko mi nejde mám vysoké protilátky atd atd.., avšak dnes muj gynekolog obvodní mi doporučil před IVF-které jsem ještě neměla jen IUI-nepovedené, jít radeji na tu kontrolní laparoskopii, našli Vám něco extra na kontrolní laparoskopii? Co mohlo k miminku? Mám prý ještě asi přirostlý vejcovod k deloze..sem tam to pobolívá a endometriozu v deloze..Nebo se mam na to vyprdnout a zkusit IVF rovnou…díky moc.. :srdce:

Reakce:
alhena
Ukecaná baba ;) 1090 příspěvků 30.08.12 12:26

Ahoj, sice v tomhle zkušenosti nemám, ale endometriózu mám a těhotenství se povedlo 3 měsíce po laparoskopii hned napoprvé.
Myslím si, že s těmi srůsty bys na operaci určitě měla jít, protože v těhotenství se ti uspořádání v celém břichu mění a mohla bys mít velké problémy a bolesti.

Damasek
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 30.08.12 12:51
Snažení po endometrióze

Ahoj, já měla endometriózu a pak injekce Depo-Provera jako léčbu a prevenci. Za půl roku po zákroku jsem byla na kontrolní laparoskopii, srůsty mi tam nenašly, takže jen dírečka pod pupíkem a žádná bolest. Mám doma už 14-letýho kluka a s přítelem, se kterým jsme spolu 6 let, jsme se rozhodli, že bychom si ještě pořídili prcka. Před rokem jsem vysadila Depo-Proveru a teprve v teď v pondělí skoro po roce se dostavila menstruace. Byla jsem u gynekologa, prý jsem v pořádku, tak můžeme začít se snažením. Jsem zvědavá, jestli se to povede, nejsem už nejmladší a první syn byl zplozen hned napoprvé. Teď počítám s tím, že to asi hned tak nebude.

Příspěvek upraven 30.08.12 v 14:31

Hello Kitty75
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 30.08.12 12:57

Endometrióza je druh cysty, takže by to měl dr. vidět na UTZ. Mě tam cystu viděl. Srůsty by určitě měly jít ven a pak až zkusit IVF.

cvana
Závislačka 2669 příspěvků 30.08.12 14:05

Nebo mi ještě jedna dobrá duše poradila, mám jít na IVF-zkusit zavést 1embryo zbytek zamrazit jak budou, kdyz se první nechytne jít na laparoskopii, a pak jen KET-vkladat embryjka…Jde mi o to ze mam panickou hruzu uz z operace a doktorů.. :roll:

bisonka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 30.08.12 14:23

Zkušenost s kontrolní laparkou nemám, byla jsem jen na jedné. Ale každý lékař má na to asi jiný názor, mne také čeká ivf, ale doktorka mi řekla, že mam břicho v tak špatném stavu, že to nemá cenu operovat…takže mě srůsty předem odstraňovat nebudou :nevim:
Ale to, co ti radila ta kamarádka mi přijde jako rozumný kompromis :think:

cvana
Závislačka 2669 příspěvků 30.08.12 14:26

@bisonka já si také myslím, hned mi zvedla náladu…ale tak začnu az od března dubna..přeci jen jsem mela ledvinovou koliku minuly mesic a zas plno doktoru vsude…a navic jdu do nove prace tak at se aspon ohreju a neco naucím:D :mrgreen:

bisonka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 30.08.12 14:36

Jéžiš, to mě mrzí, že do všech problémů s endomrchou jsi měla ještě ty ledviny… Jo, jo, aspoň se v práci trochu zajedeš :-) Všimla jsem si, že už toho máš s endometriozou za sebou opravdu hodně…mohla bych tě poprosit o radu? Na jakých všech vyšetřeních jsi už kvůli tomu byla? Já mam kromě laparky udělaný jen HP a průchodnost vejcovodů. Prošla jsem si pak jedním ZP a chtěla jsem po doktorce, aby mě poslala na všechny možný další vyšetření, ale ona mi řekla, že po prvním potratu to nemá cenu…ale já mam strach jít do IVF, aniž bych měla další vyšetření, když bych za pomoci výsledků třeba mohla dalšímu potratu zabránit… ale sama nevím, o jaká přesně vyšteřní si říct… genetika, imunologie, co všechno může s endometriozou souviset? Byla bych ti moc vděčná za odpověď, klidně do SZ…

cvana
Závislačka 2669 příspěvků 30.08.12 14:55

@bisonka tak určitě imunologie! mam ji špatnou a všimla sjem si že i více holek s endoškou, mám protilátky proti spermiím, buněčné imunite, léči se to kortikoidy ale ja to jeste nebrala až před IVF. takže vlastně tělo se stále proti něčemu brání když máš endomrchu :cert: byla jsem i na genetice ale nic mi tam nebrani otehotnet..pak jen teda HP, pruchodnost vejcovodu, kolik mam ovarialni rezervu tod vse…

Almira-Alm
Echt Kelišová 9788 příspěvků 24.09.12 19:56

Holky nemám zkušenosti ani s laparkou a ani s endometriozou ale jdu vás podpořit. Rozhodně se nebojte IVF - VŮBEC nic to není! Pokud máte v pořádku výsledky spermiogramu tak to nemusí ani nic stát (maximálně něco za zamražení přebytečných embryjí).. Vážně se toho nebojte - nic nebolí a i píchání hormonů je na pohodu ;) Tak hodně štěstí :-)

Romculka
Nováček 1 příspěvek 24.03.15 20:06
kontrolni laparoskopie

Ahoj damy, nechci tu nekoho strasit poze rict svou zkusenost. V r2009 jsme se s pritelem rozhodli pro miminko ale pro stale bolesti me doktor v r.2010 poslal na kontrolni laparoskopii pro vylouceni neplodnosti. Kde mi zjistily endometriozu. Bylo mi receno ze ted uz jsem v poradku a miminko nebude problem. Po roce a pul bez vysledkoveho snazeni me v r.2012 poslali na dalsi kontrolni lapa kde me jeste nejak zhanily ze jsem behem dvou dnu sla 2× na sal. Bohuzel, opet rozsahle srusty ale po operaci opet v poradku ze se zase mohu snazit… Stale nic, dochazela jsem na kliniku IVF kde jsme zkusily vse krome umeleho… Zdlouhave procedury denni pichani injekci plnych hormonu.. No strasny… S pritelem jsme to asi neunesly a rozesly se… Po stalych problemech snad uz pri vsem nejen pri styku ale i behem dne z niceho nic sileny bolesti, menses k nevydrzeni, celych 5 dni kazdy mesic pomalu na marodnim a kvantech prasku na bolesti… No a v r.2013 dalsi laparoskopie tentokrat jsem jela do prahy na zenskou kliniku. Nejen ze si je nemohu vynachvalit ale zjistily mi, ze na obou operacich me odflakli strasnym zpusobem ze jsem jim na sale lezela asi 4 hodiny a pri me smule mi zjistily ze mam nepruchodny jeden vejcovod. No trpela jsem jak tyranej pes. A jak vsude tvrdi rekonvalescenci po lapa 1 tyden, ja byla doma 2 mesice a i po teto dobe jsem praci delala zlehka. Bohuzel ani od posledni laparoskopie se miminko s novym pritelem nezadarilo… Takze nejvetsi sramda tohoto vseho? Letos v dubnu si jedu pro datum dalsi laparoskopie… Uz 5.operace 5 let snazeni a stale nic… Tim chci hlavne rict, nepodcenujte lekare. Kontrolni lapa neni nic. Jizvicky nejsou videt a radeji na to jdete. :?

Váš příspěvek
Reklama