Endometrioza - léčba hormonálně, nebo laparoskopicky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lussinka
Kecalka 302 příspěvků 25.09.14 08:50
Endometrioza léčba hormonálně nebo laparoskopicky?

Ahojky prosím o zkušenosti s endometriozou, po menších problémeh mi dr zjistila toto a navrhla dva druhy léčby bud že nasadíme antikoncepci Azalii nebo na laparoskopii.Co je podle vás lepší? Mám útvar mezi pochvou a konečníkem, mívám z toh cysty, boleti podbřišku a občas při sexu.Ted ještě nejdřív léčíme zánět a poté se mám rzhodnout, případně jak dlouho to trvá než mě na lapar. pošlou.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
babyblue
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 25.09.14 09:39

Mě udělali laparoskopii a k tomu nasadili kontinuálně antikoncepci, takže jako kdyby zkombinovali obě dvě možnosti. A myslím že je to tak asi nejlepší

lussinka
Kecalka 302 příspěvků 25.09.14 09:56

Aha, no mě dr navrhla dr tyto dva druhy léčby ale nejdřívě potřebuji vyléčit zánět. Za jak dlouho tě poslali na laparoskopii od zjištění?

babyblue
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 25.09.14 10:02

Při první laparoskopii tam dr viděl náznaky endometriozy, ale za půl roku jsem šla na kontrolní laparoskopii a tam už byla endometrioza jasně viditelná a odstranili mi ji plus teda potom ta antikoncepce, aby se zabránilo menstruaci, která endometriozu jako kdyby podporuje

Pe86
Kecalka 213 příspěvků 25.09.14 10:25

Koukala jsem ti na profil, že děti už máš, takže tě do „léčby“ těhotenstvím asi neženou :-) Já jsem byla na laparo, protože jsem ji měla na vaječnících a potřebovali mi je jako tehdy bezdětné zachránit. Po operaci navrhovali taky hormonální léčbu antikoncepcí a nebo pokusit se otěhotnět, tak jsem otěhotněla. Já jsem byla tedy v trochu jiné situaci, ale laparo operace byla relativně v pohodě. Nejblbší byly bolesti břicha 1. den po operaci, pak už ok, domů jsem šla 4. den po operaci (šla bych i dřív, kdybych neomdlévala) a přesně týden po ní jsem se vrátila do práce. A u laparo je dobré, že prohlídnou i pobřišnici, jestli tam taky endo není, protože na té to nejde zobrazit ultrazvukem (já jsem tam třeba měla taky ložisko).
Prý ale někomu první nasadí antikoncepci, Dr. sleduje na ultrazvuku, jestli se ty ložiska zmenšují (občas to imunita zvládne zničit sama) a až když to nefunguje, tak se jde na laparo.

lussinka
Kecalka 302 příspěvků 25.09.14 10:38

Ano deti mam a problem mam v castych cystach a bolesti bricha velke pri menstruaci a obcas sexu. Navic nemohu pouzivat tampony coz nekomu na prekazku neni ale me to vadi. A konecne po dvou letech se nahodou zjistilo proc mam z tamponu krece do bricha i kdyz driv to nevadilo tak me jen zajima jak probiha lecba. Nekde na netu jsem se docetla ze antiko nejak moc nepomaha a laparo je jistejsi.Ale jit dobrovolne hmed na operaci? Nevim…

Pe86
Kecalka 213 příspěvků 25.09.14 12:28

@lussinka
Taky jsem byla téměř výhradně na tamponech. Četla jsem názory, že tampony endometriózu způsobují, ale moc tomu nevěřím. Ony tu krev sají, neposílají ji zpět do těla a vlivem gravitace by to ani nešlo, takže mi tenhle názor přijde jen jako hledání příčiny za každou cenu.
S antiko je to jak u koho - někomu pomáhá, někomu ne. Já jsem ji vždy snášela spíš blbě - rozhazovala mi hormony, padání vlasů, po delší době sklony k depce. Já radši než antiko na sobě zkouším alternativní medicínu. Ta laparo u mě byla fakt v pohodě, ale záleží, jakou máš hojivost a tak. Třeba jestli ses rychle zotavila po porodech, tak bys měla i po té laparce.

lussinka
Kecalka 302 příspěvků 25.09.14 12:45

No ja se po porodu zotavila tak nejak normalne, zadne dlouhe a narocne zotavovani ale ani tak rychle ze bych si jeste v porodnici normalne sedla take ne.Ja jen tedka porad premyslim co me v blizke dobe ceka, na zadne operacijsem jeste nebyla nikdy.

Pe86
Kecalka 213 příspěvků 25.09.14 12:59

Pro mě to byla taky první operace, před ní šílenej stres a strach, ale potom fakt relativně vpoho. Jak říkám, přesně týden po ní jsem se dobrovolně vydala do práce a postupně najela na normální režim. Akorát jsem měla asi měsíc zakázaný sport, posilování břicha a fyzicky náročnější věci, takže jsem prostě nedobíhala MHD, netahala nákupy a na dovči jsem odmítla horskou turistiku. U tebe by asi chvíli nešlo zvedat a nosit děti. Pokud nejsi citlivka, která s každou bolístkou 3 týdny leží doma, tak bych se nebála.

luca241
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 25.09.14 13:16

Hormonální léčba mi nikdy nezabrala, po Azalii jsem neskutečně nakynula, pomohlo laparo, ale pouze na rok, pote endometrioza znova, poslali mě na další zákrok, mezitím jsem stihla otěhotnět a endometrioza těhotenstvím vymizela. takže k tvému dotazu- zkus klidně hormony, ale myslim, že laparo je účinější, i když ti nikdo nezaručí návrat. ale minimálně na chvíli (možná napořád) se ti uleví.

lussinka
Kecalka 302 příspěvků 25.09.14 19:37

No citlivka nejsem to ne, starala jsem se o dvema male deti se zlomenym palcem na noze a kdy jsem naposledy odpocivala pri nemoci si fakt nepamatuju :-) jinak jsem rada za vase zkusenosti a odpovedi ale stejne si stale nejsem jista poradim se s dr a uvidime :-) moc děkuji

Martina5487
Stálice 89 příspěvků 30.09.14 13:42

Ahoj, mě tyhle varianty navrhla moje dr. před 14 dny a já jsem se rozhodla pro HA, protože mimčo zatím nechceme (stavíme barák). Domluvili jsme se na 6 měsíců a pak na kontrolu, pokud bude nález pryč (mám ho na vaječníku), tak dobrý a pokud ne, tak laparka a po laparce snad snažení (uvidíme jestli už budeme bydlet). Takže já to zatím řešila takhle

Denisa S.
Nováček 6 příspěvků 02.01.17 15:59
Endometrioza

Holky prosiiiim zajima me, zda se endometrioza da zjistit z bezneho vysetreni u doktora? Nebo zda musim nekam jinam? Snazime se uz dlouho o mimi a porad nic :,( Manzel je v poradku tak nevim. Dekuji

Meluzinecka
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 02.01.17 16:23

@Denisa S. laparoskopicky :nevim:

1Marci
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 02.01.17 16:54

@Denisa S. Pokud se ti udělá cysta, tak na ultrazvuku vidět půjde, ale stejne se asi jinak než laparoskopicky odstranit nedá a ani jinak zjistit…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >