Endometrióza močového měchýře - operace, těhotenství atd.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
myeverything
Nováček 6 příspěvků 01.02.18 09:37
Endometrióza močového měchýře - operace, těhotenství atd.

Ahoj, mám na vaječníku cystu 4×4 a endometriózu, která zasahuje až do močového měchýře. Doktor říkal, že by mi laparoskopií odstranili i kousek toho zasaženého močového měchýře a že bych potom musela být doma cca 14 dní doma s cévkou. Nedělali to už některé z vás? Neumím si představit, jak to doma s tou cévkou probíhá… :nevim:
A „na velkou“ se chodí normálně? :roll:
Přemýšlím, jak to udělat, jestli nejdřív laparoskopii a potom na 1. návštěvu do CARu a nebo zkusit 1. pokus IUI a když se nezadaří, tak na laparku a pak event. 2. pokus.
Do CARu jsem objednaná na konec dubna, ale bojím se, aby mi pak nakonec neřekli, že musím nejdřív na operaci. Mám dokonce pocit, že když jsem tam volala, tak sestra říkala něco v tom smyslu, že pokud mám endo a cystu, tak žádné IUI, ale rovnou IVF 8o
O miminko se snažíme cca půl roku, vím, že to není dlouho, ale při problému, který mám a při všech těch čekacích lhůtách všude, které jsou 2 -3 měsíce, tak se mi upřímně nechce moc čekat rok a pak teprve něco řešit, je mi přeci jen už 35… :,(

Reakce:
sarusa4
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 01.02.18 10:55

Taky mám cystu + problémy s močovým měchýřem. Chystám se taky na operaci. S CARem nemám zkušenosti, ale pokud to jen trochu jde, asi bych nejdřív vyléčila ten měchýř. Na těhotenství být fit :mavam: I když to čekání je děsný, já vím. :( Taky jsme chtěli ještě mimčo, ale léčba se mi táhne rok, kvůli komplikacím a my asi plány už zrušíme :roll:

myeverything
Nováček 6 příspěvků 01.02.18 12:41

Když mě nejvíc štve to, že ti ani ošetřující lékař neřekne, co a jak by bylo nejlepší. Sdělí ti diagnózu a pak na tebe s prominutím kouká. Podle mě by to měl sypat z rukávu a říct ti všechny možnosti a né čekat, až na co se zeptáš nebo nezeptáš. V ordinaci jsi ve stresu a nedojde ti, zda ses na vše potřebné zeptala. No a pak jsi nucena řešit to v diskuzích, jako je tato :mrgreen:
Co řešíš za komplikace? 8o

sarusa4
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 01.02.18 13:00

@myeverything Naprostý souhlas! To aby to člověk měl nastudované, aby se něco dozvěděl. Většinou se musím ptát a až to se konečně něco dozvím. A úplně vždycky se mi stane, že mě ještě cestou domů napadne, co bych ještě potřebovala vědět.

Opravdu bych si přála lékaře, který by aktivně léčil.

No u mě není úplně jisté, čím začít a tak si mě předávají doktoři mezi sebou. Nejvíc mě trápí nějak sestouplý měchýř, po druhém porodu, to mi dělá veliké problémy. :?

myeverything
Nováček 6 příspěvků 01.02.18 13:43

Aha, myslela jsem, že je to něco s tou endoškou. Ale čtu, že už máš druhý porod za sebou, to gratuluju! :) Obě těhotenství jsi měla spontání, když píšeš, že zušenosti s CARem nemáš? I s endometriózou se zadařilo? A za jak dlouho vám to vyšlo? 8o

sarusa4
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 01.02.18 20:11

@myeverything Mám jen tu cystu, ale docela dlouho, nic mi to prý nedělá. :nevim: Problémy s močovým měchýřem, leukoplakii a bolesti v podbřišku. Endometriozu navrhoval urolog, ale neví se :roll: S ottěhotněním jsem problém neměla, první bylo na první pokus, zamlklé. Další po 2 měsících a třetí na první pokus. Zato teď si to vybírám. Nejdřív střeva, vyhřezlá plotýnka-asi jak jsem nosila děti, kočárek do autobusu atd. a teď močový měchýř. :zed: Těmi čekacími lhůtami 2-3 měsíce už to mám skoro rok.

S tím měchýřem si zažívám nejvíc, cévkování cystoskopie 3×, urodynamika. Bohužel taky nevím, jak je to s tou cévkou po operaci, te´d mě čeká konzultace, co s tím vůbec udělají, snad něco půjde.

Jaké ti dělala problémy ta endometrioza?

myeverything
Nováček 6 příspěvků 02.02.18 08:17

V dubnu loňského roku mi začaly při menstruaci hrozné bolesti. Nikdy předtím jsem je neměla. No, samozřejmě jsem si nemyslela, že by za tím mohlo být něco víc a tak jsem to až do srpna brala tak, že mě to prostě teď při menstruaci bolí. V srpnu jsem si ale už řekla dost a volala gynekoložce, ta mi řekla, že ty bolesti jen tak z ničeho nic být nemůžou, když jsem je nikdy předtím neměla a ať přijdu na prohlídku. Našla mi nějaký zánět, napsala mi jakési čípky a řekla, že už by to mělo být v pohodě. Jenže nebylo. A tak jsem se naštvala a šla jsem k jinému gynekologovi, abych měla na věc i jiný názor. A dobře jsem udělala. Pan doktor hned na ultrazvuku objevil cystu a podezření na endometriózu s přesahem na močový měchýř (podotýkám, že tamta moje gynekoložky mi ultrazvuk ani neudělala!!!). Pan doktor děla U Apolináře a tak mě tam hned poslal, aby mi udělali komplexní ultrazvuk a potvrdili to, na co měl podezření. To se potvrdilo.
U Apolináře je ambulance speciálně zaměřená na endometriózu a taky jsou jedno z mála pracovišť, kde ten močový měchýř operují, tak si mě tam hned zapsali a chodím teď tam.
No a endometrióza mi dělá problémy takové, že mám měsíc co měsíc při menstruaci velké bolesti, první 2 dny šílené, první prášek nikdy nezabere, tak si musím vzít druhý a pak pravidelně další a další, jinak bych nemohla vůbec fungovat. A tím, že to mám i na tom močáku, tak potom, co odezní menstruace, mě to tak týden až dva bolí při čůrání a taky chodím často na záchod. Asi tak, jako kdybys měla zánět močáku. No a dál co mi ta endometrióza způsobuje nevím, má to právě vliv i na otěhotnění. Nám se zatím nedaří, tak je možný, že to je taky tím :,(

sarusa4
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 02.02.18 09:40

@myeverything Tak to mě tvoje problémy mrzí :roll: Je dobře, že ses dostala k doktorovi, co to jen nenechal být :palec:
Taky jsem měla kdysy hodně bolestivou menstruaci, doktorka mě chtěla poslat na laparoskopii, jestli se potvrdí endometrióza(ul­trazvuk mi tenkrát nedělala, malá ordinace),ale pak jsem šla na konizaci čípku a pak jsem se stěhovala a nějak jsem prostě nešla. Možná to byla jen obyčejná menstruace, ale ta bolest druhý a třetí den byla velká. Třeba jsem ležela a přítel(dnes už manžel) mi držel u zad fén na nejvyšší teplotu, aby to tak nebolelo. Gynekolog mi pořád předepisoval Algifen. Ale po porodu už se ta bolest nevrátila. Někde jsem četla, že to tak může být.

Zato po druhém porodu mi propadl močový měchýř :zed:, půl roku v kuse se mi vracel zánět močového měchýře, ale když jsem to doléčila, bolelo a tlačilo to pořád. Na urologii našli tu leukoplakii(snad že to tím nebude)a taky pokles panevních orgánů a to teď řeším další 3 měsíce. Taky chodím strašně často na záchod, kvůli tomu tlaku těžko poznám, kdy musím a někdy i bohužel nestihnu :roll: I kvůli dětem a manželovi bych si přála, aby to šlo spravit :nevim:

Čtu, že se snažíte půl roku, to se nejspíš brzo povede. Třeba vadí ta cysta. :kytka: a tak byla třeba možnst jen ob jeden měsíc. Nebo tak nějak si to s tou cystou představuju :mavam: Teď přijde nějakej doktor a řekne že plácám hlouppost :dance:

myeverything
Nováček 6 příspěvků 02.02.18 12:36

Ať si přijde doktor :mrgreen:. Né vždycky mají všichni pravdu a stejný názor, kor já si to potvrdila :P. Ale máš asi pravdu, já se o to nikdy nezajímala a když jsem se nedávno někde dočetla, že se vaječníky ve funkci střídají, tak jsem koukala jak puk 8o :D. Žádnej doktor mi to ale takto neřekl :nevim:

Sochulka
Nováček 3 příspěvky 28.02.18 19:46

Já měla endometriozu na vaječníku a zasahovala mi na dělohu. Zachranili mi všechno. Ted po dvou letech se mi vse vratilo a celé dva roky bez úspěchu otěhotnění. Chci se i zároveň zeptat zda nevíte kde najdu ordinaci na endometriozu na FN Ostrava? Děkuji

myeverything
Nováček 6 příspěvků 28.02.18 20:46

Ahoj :), chapu to dobre, ze po operaci jsi se 2 roky snazila otehotnet a nepodarilo se? A po tech 2 letech od operace se ti zase vratila endometrioza? 8o Snazili jste se prirozene nebo bylo IUI ci IVF?

Sochulka
Nováček 3 příspěvky 28.02.18 21:06

@myeverything Ano chápete to dobře, nechali jsme to vše volnému průběhu jelikož manžel pracoval v zahraničí. Teď mi zjistili, že se mi endoška vrátila a tak začneme od znovu, ale s tím že manžel zůstává už v ČR

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >