Endometrioza - prirodni a alternativni lecba

15
4.3.21 15:03

Endometrioza - prirodni a alternativni lecba

Ahoj holky,
zakladam tuto diskuzi pro sdileni uspechu s prirodni a alternativni lecbou endo. At uz se jedna o bylinky, stravu, doplnky, cinskou medicinu apod.

Me byla diagnostikovana v prosinci 2020 endo cysta na pravem vajecniku a doporucena operace ci rovnou IVF. Necitila jsem se v tu chvili ani na jedno a rozhodla se, ze si o endo nastuduji co nejvice a zkusim alternativu. Objevila jsem lekarku, ktera se jmenuje Lara Briden, moc doporucuji ji prozkoumat, kdyz si jeji jmeno vygooglite, tak vam hned vyskoci jeji stranky. K endo pristupuje ne jako k hormonalni nemoci, ale jako k problemu s imunitou. Zacala jsem dle jejich doporuceni drzet SIBO dietu, uzivat berberine, NAC, zinek. Take jsem zacala pit koprivove vyluhy, ktere zmirnuji aktivitu zirnych bunek, coz dle L. Briden take s endo souvisi. SIBO dietu jsem drzela mesic, pak jsem prestala, ale stale se striktne vyhibam lepku, kravskemu A1 mleku a cukru.

Po dvou mesicich drzeni se techto doporuceni se endo cysta zmensila z 30×25 mm na 20×15, menstruacni bolesti posledni cyklus prakticky zadne, vycistila se mi plet, mam vice energie. Laparku nevylucuju, ale chtela bych cystu co nejvice zmensit prirodni cestou, jeilkoz cim mensi cysta pri laparce, tim mensi trauma pro operovany vajecnik a mensi ohrozeni ztraty ovarialni rezervy v operovanem vajecniku.

Budu rada za vase zkusenosti a tipy na prirodni lecbu a prostredky. Urcite je toho spousta co se da jeste delat a vyzkouset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15970
4.3.21 16:13

@Nikolka999 ja mam endo zhruba 15let, tak bych řekla že můžu v klidu říct, že jsem toho vyzkoušela dost a alternativní medicína mi nepomohla, až operace a hormony. Diky hormonum jsem mohla otěhotnět později, než mi doporučovali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
4.3.21 17:12

@lachtanice86
asi neni vsechna alternativa stejna. Me na doporucenich od L. briden bavi, ze jsou vsechna vedecky podlozena jako funkcni proti endometrioze. Napr. NAC je dle vedeckych studii v lecbe ovarialni endo stejne ucinny jako hormony a chirurgie.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/…/PMC3662115/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15970
4.3.21 18:01

@Nikolka999 napsala jsem svou zkušenost, navic se mi úplně nezdá ta tvá reklama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
4.3.21 18:33

@lachtanice86
Reklama? Tak to jsi me pobavila :D
Vsechny informace na strankach L. Briden jsou zadarmo a podlozene studiemi. Staci umet anglicky a pak se dle jejich doporuceni pripadne zaridit, stejne jako jsem to udelala ja. Hezke, ze sdilis, ale tahle diskuze je o uspesich s alternativni lecbou, ne o neuspesich, jak si muzes precist rovnou v uvodu meho prisevku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
4.3.21 18:44

Jinak bych jeste doporucila pojednani o endo od Dr. Bravermana. Je to teda strasne obsahle a odborne, ale pokud umite AJ, tak moc doporucuji. Pro me spousta uzitecnych a zajimavych informaci, napr. ze zeny s endo maji chronicky problem s prokrvenim reprodukcnich organu a proc je u endo tak strasne dulezite se tam dole dostatecne prokrvovat.
Jeffrey Braverman, MD - Outsmarting Endo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.3.21 05:37

Ahoj endometriozou mám několik let. Operace ani hormony mi nepomohly navíc tak jsem si řekla že tudy cesta nepovede. Lékaři mi chtěli vzít delphi i vaječníky nebo udělat resekci střeva s vývojem bylo mi 28 let.
Zkoušela sem všechno možné bylinky, doplňky stravy, sedací koupele, cvičení, změna stravy.
Momentálně nejim lepek, laktozu a soju. Snažím se jíst zdravě. Piju bylinkové čaje. A různé prostridavam doplňky stravy. Při MS cítím břicho ale oproti tomu jak jsem trpěla dřív je to nesrovnatelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
5.3.21 12:32

@kaculka152
Ahoj,
super, ze ti alternativni smer pomaha. Muzu se zeptat na konkretni bylinky a doplnky stravy, ktere ti nejvice pomahaji?
Ja zatim piju z bylinek jen silne koprivove vyluhy, potlacuji aktivitu mast cells neboli zirnych bunek, ktere jsou pri endo preaktivovane a existuje i vyzkum kdy implantovali mysim endometriozu, nechali ji poradne vyrust a pak jim zacali podavat extrakt z koprivy a loziska zacala ustupovat. Silny vyluh-extrakt se pripravuje tak, ze se da do sklenene zavarovacky 10g susene koprivy, zaleje se to 500 ml vrouci vody, zavickuje a necha se min. 12 hodin louhovat pri pokojove teplote. Pripravuju to vecer, nez jdu spat a druhy den rano je to hotove. Precedim a jednu sklenicku piju rano na lacno, zbytek do lednice a vypiju vecer. Pije se to 3 tydny v kuse, pak by mela byt tyden pauza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 13:09

Ahoj,
přidávám se do diskuze. Ráda bych se zeptala, co vám pomohlo na zmenšení endometriozy? Mně byla diagnostikována cysta na vaječníku 6×4 cm, momentálně se neoperuje, takže bych se ráda snažila alespoň jinou cestou. Budu ráda za pomoc zkušenějších, je to pro mě čerstvá diagnóza :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
15
18.3.21 23:41
@Anonymní píše:
Ahoj,
přidávám se do diskuze. Ráda bych se zeptala, co vám pomohlo na zmenšení endometriozy? Mně byla diagnostikována cysta na vaječníku 6×4 cm, momentálně se neoperuje, takže bych se ráda snažila alespoň jinou cestou. Budu ráda za pomoc zkušenějších, je to pro mě čerstvá diagnóza :hug:

Ahoj,
v uvodnim prvnim prispevku popisuju vse, co uzivam a diky cemuz se mi cysta zmensuje. Za zasadni povazuju tu SIBO dietu a celkove stravu, hlavne vysazeni kravskeho mleka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.3.21 13:42

@Nikolka999 mockrát děkuji, ano kravského mléko právě teď zkouším vysadit, tak doufám, že to pomůže :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat