Endometrióza ve střevech a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kateřina Malá
Nováček 3 příspěvky 30.03.18 15:26
Endometrióza ve střevech a těhotenství

Dobrý den všem. Sem tu nová a moc by mě zajímal váš názor. Třeba má nějaká z vás stejný problém. V lednu po mnoha zkoumání a vyšetřeních mi zjistili endometriózu ve střevech. Je mi 22 a docela už by sme chtěli mimčo. Vím že s endometriózou je spojena neplodnost. Ale co sem tahle koukala a hledala na internetu tak při endometrióze vaječníků je to prý horší protože jsou neprůchodné vejcovody. Já bych měla mít všechno ohledně tohodle v pořádku. Protože na ultrazvuku ani není poznat že mám endometriózu. Vaječníky mám taky v pořádku jen po hmatu v děloze zjistili problém. Museli mi udělat magnetickou rezonanci aby to zjistili. O mimčo se už snažíme a tak by mě zajímalo za jak dlouho se to může povest a zda to treba není běh na dlouhou trať. Operaci mi nabízeli ale jsou s ní spojené kompilace a může se to stejně vrátit. Těhotenství to může úplně vyřešit. Omlouvám se za takový sloh a děkuji předem za odpovědi :)

Přečtěte si článek: Endometrióza a otěhotnění: Jak to jde dohromady?

Reakce:
lachtanice86
Kelišová 6663 příspěvků 30.03.18 15:40

@Kateřina Malá to ti nikdo neřekne jak dlouho to bude trvat. Stejně tak jako není pravda, že těhotenství ti od endometriozy pomůže navždy. Může a nemusí. A endo mám sama od 20. Letos mi bude 32. Cysty se mi tvoří na vajecnicich a po laparo mi byla diagnostikovana endometrioza v celé dutině břišní i na střevu.

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 30.03.18 16:20

Můžu se přidat? Byla jsem před dvěma lety na laparoskopii a dr mi zjistila že jsem měla vejcovody přirostlé k dutině břišní, myslíte že to taky může být znak endometriozi? Nebo by mi dr přímo řekla, že mám endometriozu? Řekla mi akorát o těch vejcovodech a pak že jsem měla polycystycké vaječníky.

Kateřina Malá
Nováček 3 příspěvky 30.03.18 16:53

@barrbucha
Já si myslím že to by vám bylo řečeno že je to endometrióza

lachtanice86
Kelišová 6663 příspěvků 30.03.18 18:15

@barrbucha to by ti řekli

barrbucha
Kecalka 397 příspěvků 30.03.18 19:25

Ok, uklidnily jste mě… Protože jsem slyšela že endometrioza jsou taky vlastně srůsty. Zadavatelce přeji brzké //

lachtanice86
Kelišová 6663 příspěvků 30.03.18 19:45

@barrbucha endometrioza je nemoc kdy se částečky děložní sliznice objevují i mimo dutinu deložní. Tam potom vznikají ložiska a cysty. Srůsty vznikají po operacích, zanetech i pri endo. Ale při laparo to poznají na 100%.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >