Endometrióza ve střevech a těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kateřina Malá
Nováček 2 příspěvky 30.03.18 15:26
Endometrióza ve střevech a těhotenství

Dobrý den všem. Sem tu nová a moc by mě zajímal váš názor. Třeba má nějaká z vás stejný problém. V lednu po mnoha zkoumání a vyšetřeních mi zjistili endometriózu ve střevech. Je mi 22 a docela už by sme chtěli mimčo. Vím že s endometriózou je spojena neplodnost. Ale co sem tahle koukala a hledala na internetu tak při endometrióze vaječníků je to prý horší protože jsou neprůchodné vejcovody. Já bych měla mít všechno ohledně tohodle v pořádku. Protože na ultrazvuku ani není poznat že mám endometriózu. Vaječníky mám taky v pořádku jen po hmatu v děloze zjistili problém. Museli mi udělat magnetickou rezonanci aby to zjistili. O mimčo se už snažíme a tak by mě zajímalo za jak dlouho se to může povest a zda to treba není běh na dlouhou trať. Operaci mi nabízeli ale jsou s ní spojené kompilace a může se to stejně vrátit. Těhotenství to může úplně vyřešit. Omlouvám se za takový sloh a děkuji předem za odpovědi :)

Najdete v encyklopedii: Endometrióza a otěhotnění

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Závislačka 4975 příspěvků 30.03.18 15:40

@Kateřina Malá to ti nikdo neřekne jak dlouho to bude trvat. Stejně tak jako není pravda, že těhotenství ti od endometriozy pomůže navždy. Může a nemusí. A endo mám sama od 20. Letos mi bude 32. Cysty se mi tvoří na vajecnicich a po laparo mi byla diagnostikovana endometrioza v celé dutině břišní i na střevu.

barrbucha
Kecalka 334 příspěvků 30.03.18 16:20

Můžu se přidat? Byla jsem před dvěma lety na laparoskopii a dr mi zjistila že jsem měla vejcovody přirostlé k dutině břišní, myslíte že to taky může být znak endometriozi? Nebo by mi dr přímo řekla, že mám endometriozu? Řekla mi akorát o těch vejcovodech a pak že jsem měla polycystycké vaječníky.

Kateřina Malá
Nováček 2 příspěvky 30.03.18 16:53

@barrbucha
Já si myslím že to by vám bylo řečeno že je to endometrióza

lachtanice86
Závislačka 4975 příspěvků 30.03.18 18:15

@barrbucha to by ti řekli

barrbucha
Kecalka 334 příspěvků 30.03.18 19:25

Ok, uklidnily jste mě… Protože jsem slyšela že endometrioza jsou taky vlastně srůsty. Zadavatelce přeji brzké //

lachtanice86
Závislačka 4975 příspěvků 30.03.18 19:45

@barrbucha endometrioza je nemoc kdy se částečky děložní sliznice objevují i mimo dutinu deložní. Tam potom vznikají ložiska a cysty. Srůsty vznikají po operacích, zanetech i pri endo. Ale při laparo to poznají na 100%.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Pomeje o vztahu s dcerou: Zajímá se o mou díru v krku a kontroluje mi ji

Smí se Jiří Pomeje po rozchodu s manželkou Andreou vídat se svou dcerkou... číst dále >

Top Star v ohrožení? Tvoří ho samé krásky, které začaly zakládat rodiny

Primácký bulvárně společenský pořad Top Star je v ohrožení. V tomto případě... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Australanka shodila za necelý rok 49 kg, aniž by vkročila do fitka

Původně štíhlá Teresa Venetoulisová ze Sydney se po dvou dětech projedla k... číst dále >

Reklama