Endomorf - je efektivnější HIIT cvičení nebo pomalé kardio?

886
13.5.20 22:48

Endomorf - je efektivnější HIIT cvičení nebo pomalé kardio?

Holky endomorfky (kdo neví tak google)

je tu některá, která přešla z klasického rozumného kardia (třeba kolo, chuze, běh v tepové frekvenci na hubnutí) na HIIT a podobné cvičení a měla úspěch? Myslím nějaké vyraznější úbytky?

Já mám dole několik kilo, ale jela jsem do ted rozumnou stravou (vynechání mastného, sladkého, zmenšení porcí) a právě rozumného kardia a kila jdou dolu, ale strašně pomalu a tím pomalu myslím fakt pomalu. Přijde mě, že tělo si na vše hnedka zvykne.

Tedka jsem viděla na youtube video, kde naopak nějaký trenér radil, že pro endomory je právě problém, že si tělo hnedka zvykne a má tendence držet tuk. Proto by prý ve stravě měly hrát roli hlavně bílkoviny a tuky a méně sacharidů. Naopak je prý dobré tělo vždy trochu šokovat tím, že třeba 2 dny jíte sacharidů ména a další den zase více, aby se hýbal metabolismus. A z pohybu prý pomalé hodinové kardio nemá takový efekt jako třeba intenzivní trenink 2× denně na 15 min…

Docela mě to dávalo smysl. S váhou se peru od narození a většinou bez uspěchu a ikdyž nehreším a cvičím, tak kolikrát stagnuji několik měsíců…

Přemýšlel někdo podobně? :think: Zkoušel někdo třeba kdo má spíš obezitu než nadváhu a je endomorf to takto zmněit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

199
14.5.20 16:44

Neřeš jestli jsi endomorf a nebo něco jiného.
Sacharidove vlny bych taky vynechala pokud tomu nerozumíš jak to opravdu funguje. Potřebuješ k hubnutí i posilování, i když třeba jen s vlastní vahou, ne jen kardio. Váha pak stagnuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama