Endoskopie - bojím se, vaše zkušenost?

23
30.12.20 13:17

Endoskopie - bojím se, vaše zkušenost?

Ahoj, chtěla jsem se vám svěřit s mým strašným strachem z endoskopie, popřípadě bych byla fakt ráda, za vaše osobní zkušenosti. Jdu za asi dva týdny, s tím, že jsem tam volala a sestřička mě hned poslala na gastro vyšetření, bez nějaké konzultace nebo podobně. Mám z toho fakt strašný strach, je mi čerstvě 18, tudíž jsem předpokládala, že mi třeba nabídnou nějakou oblbovací injekci, ale sestra mi řekla, že pouze ten sprej do krku :nevim:.Co mám teda dělat? Popřípadě, dá se to vydržet i s tím sprejem, nebo si mám radši zavolat někam, kde dávají oblbováka. Děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1702
30.12.20 13:21

Neboj, to dáš, není to nic hroznýho, nebolí to vůbec pouze se dávíš. O injekci požádat můžeš pouze vyžadují pak aby tě někdo doprovodil.No a jako bonus vidíš na obrazovce svoje orgány. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
30.12.20 13:26

@mamule42 No pravě, mně řekla ta sestra, že ji nedávají jako standardně. Takže myslíte, že když tam dojdu a prostě řeknu, že to bez toho nezvládnu, že mi ji dají? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2008
30.12.20 13:44

@trisanda10 ja to podstoupila v 7mi letech a to tenkrat nebyl ani ten sprej. Nebudu ti vypisovat, ze je to v pohode, ale da se to zvladnout, nejhorsi je ten moment, kdy mas zacit polykat.
Se mnou se tenkrat nikdo moc neparal a hadice byla docela silna, dneska je to uz urcite lepsi a i ten sprej je velky plus.
To das.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
30.12.20 13:45

Na požádání by ji měli dát, ale myslím že to zvládneš i bez ní, já na ni byla 5× a bez injekce, bolest není žádná spíš to vypadá tak děsivě ta hadice a vše okolo, ale nic hroznýho to není. Hlavně zůstaň u vyšetření uvolněná a v klidu to prodýchávej, za pár minut je hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
30.12.20 13:48

To mi připomíná že se musím taky objednat na kontrolu, taky mě to čeká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
914
30.12.20 13:57

Neboj se. Je to nepříjemné, ale zvládneš to. Byla jsem na tom třikrát. Připrav se, že se budeš trochu dávit. Oni budou chtít, ať ležíš v klidu, ať se jim lékaři vyšetřuje. U nás u toho asistují dvě sestry. Jedna vždy musí držet pacienta a druhá sice taky, ale někdy asistuje i lékaři. Neboj, budou na tebe hodní. Taky stresuji a bojím se a zvládla jsem to. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18838
30.12.20 14:01

Měla jsem oblbovací injekci a bylo to v pohodě…šla bych tam, kde mi jí dají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29309
30.12.20 14:39

Taky jen s injekci, ale musi byt doprovod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
30.12.20 14:45

@vokishka No právě oni říkali, že při té injekci je riziko vdechnutí slin nebo tak něco, ale to je podle mě blbost ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18838
30.12.20 14:48

@trisanda10 tak tady mi jí dali úplně v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1529
30.12.20 14:50

Byla jsem 3×, 2× okolo dvaceti let se znecitlivujícím sprejem a loni bez znecitlivěni. Rozdíl byl v tom, že bez znecitlivění jsem měla tendenci polykat sliny. Dalo se to obojí.
Nikdo mě nedržel, jen sestra „utěšovala“, že už to bude hotové, což jsem přivítala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
30.12.20 15:21

No, tak jako, snad to nějak zvládnu, vždycky si říkám, že je to chvilka a za 10 minut bude všechno za mnou :zed: Jsem ze Zlína, takže tu nemám moc možností, zkusím si zavolat ještě někam, kde by mohli tu endoskopii dělat s oblbovákem, kdyby jste o něčem věděly v okolí, tak budu taky ráda. Děkuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31427
30.12.20 15:42

Nebolí to. Nepříjemný to je, ale trvá to jen chvilku.
Byla jsem na zákroku bez medikace a nejhorší bylo, jak jsem nevěděla, co mě čeká. Samotný vyšetření trvalo pár minut.
Riziko komplikací u částečný anestezie samozřejmě je. Proč by ti říkali blbosti :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29309
30.12.20 15:44
@trisanda10 píše:
@vokishka No právě oni říkali, že při té injekci je riziko vdechnutí slin nebo tak něco, ale to je podle mě blbost ne :think:
Úplně běžně se to dělá. Já ji tak měla 2×, jednou v narkoze.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat