Energetický poradce a strhávání poplatku ze SIPO?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Innocence
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 04.04.18 11:10
Energetický poradce a strhávání poplatku ze SIPO?

Ahoj, nevěděla jsem, kam přesně tohle zařadit.

Jistě všichni znáte energetické poradce a podomní prodejce, co vám nutí změnu dodavatele energií s tím, jak hrozně moc ušetříte. No, tak něco takového se stalo mé babičce. Teda, stává se jí to hodně často, pak jsou z toho akorát problémy, ale prostě si nedá říct :zed: :zed:. Každopádně narazila na člověka, který jí sepsal smlouvy s energetickou společností a řekl, že odteď, když bude něco potřebovat, ať už kontaktuje jen jeho. Že to je vlastně teď její osobní energetický poradce. Tento člověk, jak jsme zjistili, má svou s. r.o. na energetické poradenství.
Teď k věci. Od letošního roku se babičce na sipu začala objevovat platba 115,–Kč s kódem poplatku 48, což jsou služby. U toho je uveden název té jeho společnosti. Je to tam každý měsíc. Když jsme se snažili všichni dopátrat toho, za co to je, bylo babičce, která dotyčnému zavolala, řečeno, že to je na kancelář za smlouvu 8o :roll: :nevim:. Ale vůbec nechápeme, na jakou smlouvu?? A na jakou kancelář? Jako na tu jeho společnost? Odkdy se něco takového vůbec platí? Setkala jsem se se vším možným, že si poradce vezme peníze bokem, což je taky sv*ňárna, už mu tímhle způsobem narvala víc peněz, ale tohle? Je tu někdo, kdo se s tím setkal, nebo se v tom vyzná? Jak se proti tomu bránit? To si opravdu může účtovat do nekonečna měsíční poplatek za to, že jí sepsal smlouvy na plyn a elektriku? Ještě jí řekl, že poplatek si určitě bude strhávat nadále. Prý jestli chceme, tak nám to přijede vysvětlit, tak má babička za úkol s ním sjednat schůzku u ní doma s tím, že tam někdo z nás zajede si to vyslechnout.
Ale jsme z toho fakt mimo :nevim:

Díky za reakce :kytka:

Reklama

Reakce:

nedline
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 04.04.18 11:18

No tak toto je fakt vrchol, co si všechno dovolí tito pochybní prodejci.. :cert:

Monchichik
Závislačka 3663 příspěvků 04.04.18 15:18

No asi bych se dotázala na ERÚ, jestli je to možné a co s tím a byla na něj připravená, tohle jsem teda ještě neslyšela. Ale jestli to ve smlouvě podepsala, tak pak těžko řešit.

Innocence
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 04.04.18 15:53

@Monchichik
No ona prý nic takového nepodepsala. A co se týče smlouvy, tak tam nic takového není, to je smlouva vyloženě s dodavatelem. Právě nevím, jestli s tím má ERÚ něco společného, když to má vyloženě přes svoje s. r.o., ne přes žádného dodavatele. Nechápem to nikdo. Jsem zvědavá, kdy se podaří s ním sjednat ta schůzka.

Monchichik
Závislačka 3663 příspěvků 04.04.18 16:36

No já bych se na ně obrátila, mají to v kompetenci řešit, za zeptání nic nedáš, ten dealer bude připravenej a naučenej tě oblbnout, na to bych nečekala

Innocence
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 04.04.18 18:31

@Monchichik
Jo, tak to zkusíme. Díky :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama