Enormní třepení a lámání vlasů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  28.04.18 13:58
Enormní třepení a lámání vlasů

Je mi 15let a strašně se mi třepí a lámou vlasy. Mám je jemné a až po prsa. Takže kousek pod ramena. Ještě k tomu mám ofinu, kterou si nechávám odrust. Mně se vždycky hodně třepily vlasy. Jenže teď mám strach, že se mi bude třepit i ta ofina. Hlavně si ji někdy dávám do sponky. Já si myslím, že kvůli těm sponkam se mi tak moc třepí… Protože, třeba vlasy spíš vzadu se mi skoro vůbec netrepi a ty ve předu fakt hodně a lámou se třeba 5cm před koncem vlasu… Neznáte něco proti tomu třepeni? Nějaké šetrné sponky, aby mi nelezla ofina do očí, nebo nějaké sampony. Osobně používám už přes půl roku jenom přírodní sampony.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 28.04.18 14:23

Daj si latkovu celenku ak mas pocit ze sa ti stiepia zo sponky. Raz do tyzdna zabal na vlasy na 30 minut. Zltko, olivovy olej, med a par kvapiek citronu vymiesat. Naniest na vlasy, hlavne konceky, potom zabalit do folie a uteraka. Poriadne zmyt. Vynikajuce je aj oplachovanie zihlavovym cajom.

Taka
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 28.04.18 14:34

Vlasy jsou vysušené. Což neznamená, že se nemastí, naopak vysušené se mastí o to víc. Chce to hydrataci. Dávala bych 1× týdně nějaký zábal. @rodinka4 napsala dobrý, já dělám ještě třeba plnotučné mléko, med, banán a trochu majonézy. Kvůli banánu hodně důkladně rozmixovat a nepřehnat s mlékem, ať je to takové kašovité, asi jako těsto na palačinky.
At už nanašíš jakékoliv olejové zábaly, musí to být VŽDY na MOKROU pokožku i vlasy, byť třeba narychlo „vyždímané“ ručníkem. Olej ve vlasu uzamyká vlhkost, kdybys ho dala na suchý, akorát by ti ten vlas vysušil.
No a roztřepené konce ostříhat, jinak to bude postupovat výš.
A ještě k oleji - klidně si po mytí lehce (opravdu pár kapek, mně třeba stačí 2-3) vetři do konečků. Nejprve na ruce a pak vetřít do konců ;)

Mawajka00
Povídálka 41 příspěvků 28.04.18 16:15

@Taka Dekuju moc za radu. Já mám praveze vysusene nejspíš jenom konečky, protože mně se vlasy jinak mastí fakt hodně…

MáškaMarie33
Stálice 91 příspěvků 28.04.18 16:19

Plus musíš vyživit vlasy zevnitř, tzn kup si v lékárně pangamin (vit B) a rybí tuk v kapslích (nejlepší je Möllers) a jez saláty zakápnuté lněným olejem. Vlasy budeš mít jak modelka :palec:

Mawajka00
Povídálka 41 příspěvků 28.04.18 16:20
@MáškaMarie33 píše:
Plus musíš vyživit vlasy zevnitř, tzn kup si v lékárně pangamin (vit B) a rybí tuk v kapslích (nejlepší je Möllers) a jez saláty zakápnuté lněným olejem. Vlasy budeš mít jak modelka :palec:

Já používám na valsy z DM ten doplněk stravy

MáškaMarie33
Stálice 91 příspěvků 28.04.18 16:22
@Mawajka00 píše:

A jaký je složení?

Korculalala
Kecalka 390 příspěvků 28.04.18 16:26

Ahojky, nejlepsi zkusenosti mam s Donnahair forte. Vždy po létě si dám tříměsíční kůru a okolo vánoc mám vlasy jako bohyně. Léto je na ty vlasy docela záhul

MáškaMarie33
Stálice 91 příspěvků 28.04.18 16:29
@Mawajka00 píše:

Už jsem to našla, zinek, biotin, selen, měd a pár „béček“, nic moc, chce to dodat minimálně omega 3 a 6 mastné kyseliny a zbytek béček, tzn to, co jsem psala.
Pak si můžeš dokoupit ještě kolagen, msm a methionin ;)

Taka
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 29.04.18 11:26
@Mawajka00 píše:
@Taka Dekuju moc za radu. Já mám praveze vysusene nejspíš jenom konečky, protože mně se vlasy jinak mastí fakt hodně…

To je nejčastější chyba v péči o vlasy - myslet si, že mám mastné (hydratované) vlasy, když se mi mastí ;) Je to přesně naopak. Pokožka je vysušená, nemá dostatek hydratace, tak se to snaží zachránit sama. Produkuje čím dál tím víc mazu - a ty to pořád myješ a myješ a ten maz jí bereš. Tím se ona zase víc brání a víc mastí. Řešení je opravdu v té hydrataci. Plus vnitřní péče - viz jak psala třeba @MáškaMarie33. Mně ještě docela pomohl pupalkový olej s vit. E, ale primárně jsem ho měla na úpravu cyklu. Hezčí pevnější vlasy byly jen vedlejším účinkem ;)

MáškaMarie33
Stálice 91 příspěvků 29.04.18 11:54
@Taka píše:
To je nejčastější chyba v péči o vlasy - myslet si, že mám mastné (hydratované) vlasy, když se mi mastí ;) Je to přesně naopak. Pokožka je vysušená, nemá dostatek hydratace, tak se to snaží zachránit sama. Produkuje čím dál tím víc mazu - a ty to pořád myješ a myješ a ten maz jí bereš. Tím se ona zase víc brání a víc mastí. Řešení je opravdu v té hydrataci. Plus vnitřní péče - viz jak psala třeba @MáškaMarie33. Mně ještě docela pomohl pupalkový olej s vit. E, ale primárně jsem ho měla na úpravu cyklu. Hezčí pevnější vlasy byly jen vedlejším účinkem ;)

Z olejů je potřeba vybírat ze zastudena lisovaných a nejlépe v bio kvalitě, za mě doporučuju kromě pupalkového ještě dýňový, z vlašských ořechů nebo z hroznových semínek.

Mawajka00
Povídálka 41 příspěvků 29.04.18 18:39

@Taka já si je myju jednou za 2-3 dny ( 3.den jsou extra mastné). Takže jestli jsem to správně pochopila, tak bych si je teda měla mít 1× za 3 dny, aby se méně mastily. Po umyti si dát do konecku trošku olejicku. K tomu si dělat 1× týdně ten zábal a vyzivovat vlasy i vnitřně (já budu používat nadále ty vitamíny z DM, zatím je používám 18dní.)

Taka
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 29.04.18 19:11

@Mawajka00 Ono prodlužování intervalů mezi mytím moc nezabírá. Je potřeba ta ostatní péče - pak je možnost, že se to prodlouží. Byť třeba o jeden den. Nebo se budou mastit dál, ale přestanou se lámat a budou se aspoň trošku lesknout. To, co jsem psala, je spíš příčina toho, proč si některé holky myjí vlasy denně a za 6 hodin už šílí, že by je mohly mýt znovu. Samozřejmě, někomu se ty vlasy opravu tolik mastí a nic moc s tím nenadělá, ale první krok bývá mytí vlasů maximálně ob den, ob dva ještě lépe - což už teď děláš :)
A zbytek jsi pochopila správně ;)

Bývala jsem na tom hodně podobně. Jeden den jsem byla na zastřižení konečků, ustřihlo se třeba 10 cm a za 4 dny po 1 mytí konečky opět roztřepené. Byla jsem zoufalá, už jsem kolikrát i brečela u zrcadla, co že s tím mám dělat. Hotové zoufalství, fakt :mrgreen: A tohle všechno dohromady zabralo - plus samozřejmě pestrá strava, tak snad se taky zadaří ;)

Mawajka00
Povídálka 41 příspěvků 30.04.18 23:04

@Taka jo a jakej olejicek bys mi doporucila+ pokud možno nějakej ne moc drahej:D

MáškaMarie33
Stálice 91 příspěvků 30.04.18 23:37
@Mawajka00 píše:
@Taka jo a jakej olejicek bys mi doporucila+ pokud možno nějakej ne moc drahej:D

Skvělej je makademiovej ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Hokejistům chyběl "táta". Jandač měl pochyby a omylem to prozradil

Dost dobrého předvedli hokejisté na mistrovství světa. Přesto jsou (zase)... číst dále >

Meghan a Harry mohou být v klidu! 5 horších trapasů z královských svateb

Královská svatba se kvapem blíží a nastávající manželé mají nepochybně plnou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Reklama